اخبار ارز دیجیتال

ممتحن می گوید که درجه سانتیگراد کنترل های حسابداری و عملیاتی ضعیفی داشت

بررسی‌کنندگان نشان داده‌اند که دارایی‌های دیجیتال سلسیوس در حساب‌های کیف‌پول نگهدارنده مشتری رسماً در ۱۱ ژوئن با کمبود بودجه مواجه بودند.

یک بازرس مستقل در پرونده ورشکستگی وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس ادعا می کند که این شرکت نتوانسته کنترل های حسابداری و عملیاتی “کافی” را در مدیریت وجوه مشتریان خود تنظیم کند.

در یک گزارش موقت که در ۱۹ نوامبر منتشر شد، شوبا پیلای، بازرس، در تحقیقاتی که دادگاه در مورد پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال ورشکسته انجام داد، مشاهدات واضحی انجام داد.

یکی از یافته‌های اصلی در گزارش پیلای این بود که برنامه «سرپرستی» سلسیوس «بدون کنترل‌های حسابداری و عملیاتی یا زیرساخت‌های فنی کافی» راه‌اندازی شد، به طوری که کسری کیف‌پول‌های نگهبانی به شرکت‌های دیگر منتقل شد. اکنون امکان جمع‌آوری سرمایه وجود دارد. از دارایی ها

“[…] هیچ تلاشی برای جدا کردن یا شناسایی جداگانه دارایی‌های مرتبط با حساب‌های تکلیفی که در کیف پول اصلی ترکیب شده بودند، انجام نشد. ”

هنگامی که در ۱۵ آوریل راه اندازی شد، برنامه حضانت سلسیوس به کاربران این امکان را می داد که سکه های خود را به عنوان وثیقه برای وام انتقال، مبادله و استفاده کنند. این پس از آن معرفی شد که این شرکت توسط تنظیم کننده های امنیتی نیوجرسی دستور داد تا محصولی متفاوت از محصول “به دست آمده” سلسیوس ایجاد کند که غرامت دریافت می کند.

پیلای گفت: این ترکیب کیف پول های متعدد به این معنی است که عدم اطمینان در مورد اینکه کدام دارایی ها به مشتریان در هنگام ثبت ورشکستگی تعلق داشته اند وجود دارد.

“در نتیجه، مشتریان اکنون با عدم اطمینان در مورد دارایی های آنها در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی مواجه هستند.”

گزارش موقت همچنین آنچه را که در نهایت پلتفرم وام دهی را مجبور به توقف برداشت در ۱۲ ژوئن کرد، روشن می کند.

پیلای گفت نقطه شکست در ۱۱ ژوئن زمانی که کیف پول حضانت مشتری تمام شد به پایان رسید. تا ۲۴ ژوئن، ۲۴ درصد دیگر کاهش یافت و به ۵۰.۵ میلیون دلار کسری رسید.

دارایی دیجیتال سلسیوس مازاد و کسری در کیف‌پول‌های نگهبانی. منبع: دادگاه ورشکستگی ایالات متحده

این افشاگری به دنبال اسنادی است که هفته گذشته در دادگاه ورشکستگی مستقر در نیویورک ارائه شد مبنی بر اینکه مشتریان سلسیوس تا ۳ ژانویه ۲۰۲۳ فرصت دارند درجه سانتیگراد را پرداخت کنند تا واجد شرایط دریافت سهم از دعوا باشند.

با این حال، مشتریانی که موافقت می‌کنند درخواست‌های خود را با درجه سانتیگراد برنامه‌ریزی کنند، نیازی به ارائه مدرکی برای ادعای خود ندارند. مطابق با به پست توییتر ۲۰ نوامبر از درجه سانتیگراد.

مربوط: روند ورشکستگی درجه سانتیگراد پیچیدگی نشان می دهد زیرا امیدها برای بهبودی کم رنگ می شوند

پیلای گفت که برنامه نگهداری و برداشت سلسیوس در اواسط سال ۲۰۲۱ اخطاریه ای از اداره اوراق بهادار نیوجرسی دریافت خواهد کرد که بررسی می کند آیا حساب های “اکتساب” سلسیوس به عنوان اوراق بهادار تحت قوانین اوراق بهادار ایالات متحده واجد شرایط هستند یا خیر. به “فشار تنظیمی شدید”. .

دیگر نقص‌های حسابداری که در این گزارش برجسته شده‌اند عبارتند از Celsius، که در سال ۲۰۱۷ توسط الکس ماشینسکی و دانیل لئونگ تأسیس شد، پس از رویارویی با تنظیم‌کننده‌ها در ماه مه، شروع به ردیابی ترازنامه خود کرد. این گزارش حاوی افشاگری‌هایی است که این کار را نکرد. در سال ۲۰۲۱، از Google استفاده کرد. ورق.

فروپاشی اکوسیستم ترا یکی از عوامل اصلی مشکلات مالی سلسیوس در ماه می بود. در سال ۲۰۲۲، ارزش کوین بومی Luna Classic (LUNC) (لونا سابق) و استیبل کوین های الگوریتمی شبکه TerraClassicUSD، USTC (TerraUSD (UST) سابق) به زیر ۹۸ درصد کاهش یافت.

سانتیگراد هم گفت در ۲۰ نوامبر، تاریخ بعدی دادگاه برای ۵ دسامبر برنامه ریزی شده است، جایی که ما قصد داریم در مورد حضانت و نگهداشتن حساب ها، از جمله موارد دیگر، بحث کنیم.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا