اخبار ارز دیجیتال

بلاک چین سلو بازگشت به اکوسیستم اتریوم و مهاجرت به L2 را پیشنهاد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته cLabs، انتقال Celo شامل استفاده از پشته OP به عنوان معماری آن برای تبدیل شدن به بلاک چین اتریوم L2 است.

CLabs، سازمانی که مسئولیت توسعه بلاک چین Celo را بر عهده دارد، با حرکت از یک بلاک چین مستقل و سازگار با EVM لایه ۱ به راه حل لایه ۲ اتریوم، به اکوسیستم اتریوم بازگشته است.

بر اساس یک بحث پیشنهادی در انجمن مدیریت Celo، این انتقال شامل استفاده از OP Stack به عنوان معماری است که به بلاک چین L2 اتریوم تبدیل می‌شود و نیاز به نظارت بر ترکیب‌پذیری ابزارها و کتابخانه‌ها از طریق ارتقاء را از بین می‌برد. “

دیگر تمایزات کلیدی شامل یک لایه در دسترس بودن داده خارج از زنجیره است که توسط اپراتورهای گره اتریوم اداره می شود و با ذخیره مجدد اتر (ETH) ایمن می شود، و اعتبار دهنده های فعلی را به ترتیب دهنده های غیرمتمرکز در L2 تبدیل می کند.

بلاک چین های لایه ۱ و لایه ۲ عمدتاً از نظر هدف و همچنین در طراحی و معماری متفاوت هستند. شبکه L1 طوری طراحی شده است که خودپایدار باشد، در حالی که هدف راه حل L2 بهبود عملکرد بلاک چین L1 به جای عملکرد مستقل است.

cLabs یک ارتقا را پیشنهاد کرد. منبع: انجمن حکومت سلو.

گفته می شود که مزایای این انتقال شامل افزایش امنیت در حالی که قیمت بنزین پایین را حفظ می کند. در این پیشنهاد آمده است: “ما تغییرات قابل توجهی در قیمت گاز پیش بینی نمی کنیم. از آنجایی که این پیشنهاد در مورد راه حل های L2 با در دسترس بودن داده های خارج از زنجیره است، قیمت گاز ممکن است به طور قابل توجهی کمتر از سایر L2 باشد.” او در ۲۱ جولای مورد آزمایش قرار گرفت و روز بعد برای “بررسی دما” آزاد شد.

با پذیرش این پیشنهاد، کاربران نهایی تحت تأثیر این انتقال قرار نخواهند گرفت و دارندگان توکن CELO قادر خواهند بود با رأی دادن به پیشنهادات حاکمیتی، کنترل قرارداد اصلی را حفظ کنند. علاوه بر این، از توکن های CELO برای پرداخت هزینه گاز استفاده می شود.

در حالی که این انتقال صرفاً فنی به نظر می رسد، می تواند از طرق مختلف بر اکوسیستم سلو تأثیر بگذارد. بحث‌های انجمن نشان می‌دهد که نقدینگی بیشتری می‌تواند بین سلو و سایر زنجیره‌ها جریان داشته باشد، اما همچنین می‌تواند هزینه‌های اضافی برای ترتیب‌دهنده‌ها داشته باشد، مانند هزینه‌های لایه در دسترس بودن داده و گاز برای اتریوم. علاوه بر این، همچنین مشخص نیست که آیا پاداش‌های ترتیب‌دهنده با پاداش‌های اعتبارسنجی فعلی مطابقت دارند یا خیر.

با داغ شدن رقابت بلاک چین، Celo تلاش کرده است تا با افزودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص، تجربه تلفن همراه را بهبود بخشد. اکوسیستم سلو همچنین کشورهای در حال توسعه را هدف قرار می دهد که به راه حل های تکنولوژیکی بیشتری برای پرداخت نیاز دارند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه مجموعه ZK اتریوم قابل تعامل خواهد بود

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا