اخبار ارز دیجیتال

بانک های کره جنوبی جایگزین های استیبل کوین را مطالعه می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک هانا قصد دارد در مورد توکن های سی دی تحقیق کند و بخش تحقیقات Woori Bank اخیرا گزارشی در مورد توکن های CD منتشر کرده است.

چندین بانک خصوصی در کره جنوبی در حال بررسی پتانسیل فناوری سپرده توکنیزه شده برای جایگزینی استیبل کوین های خصوصی و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند.

بر اساس گزارش Maeli Business News Korea، شرکت‌های خصوصی مستقر در سئول Hana Bank و Woori Bank به توکن‌های به اصطلاح «گواهی سپرده» (CD) ابراز علاقه کرده‌اند. در اصل، سی دی ها سپرده های بانکی توکن شده ای هستند که روی بلاک چین قرار دارند. می تواند جایگزین اسکناس ها و سپرده های متعارف بدون ایجاد اختلال در سیستم بانکی موجود شود. و البته، سی دی ها به همان استانداردهای تأیید هویت مانند خدمات بانکداری سنتی نیاز دارند.

بانک Hana قصد دارد در مورد CD Token تحقیق کند و بخش تحقیقات Woori Bank قبلاً گزارشی را در مورد CD Token منتشر کرده است.

از دیدگاه یک بانکدار، به نظر می رسد سی دی ها اشکالات کمی دارند. همانطور که این گزارش توضیح می‌دهد، علاقه به استیبل کوین‌ها ناشی از اضطرابی است که سقوط استیبل کوین در سال ۲۰۲۲ در میان تنظیم‌کنندگان مالی ایجاد کرده است. بانکداران ارشد ناشناس به نقل از این گزارش گفتند:

“توکن CD تفاوت قابل توجهی با سیستم فعلی ندارد، بنابراین از دیدگاه بانک پایدار تلقی می شود.”

یکی دیگر از ویژگی های مهم سازگاری بالقوه CD با CBDC است. هر دو بانک فوق در آزمون اثبات مفهوم CBDC توسط بانک کره شرکت می کنند.

مربوط: بانک Shinhan کره جنوبی آزمایشی حواله استیبل کوین را با شرکای آسیایی تکمیل کرد

در ماه ژوئیه، بانک کره از تدارکات مستمر برای معرفی احتمالی CBDC، از جمله بررسی استفاده از قراردادهای هوشمند، پرداخت‌های آفلاین از طریق ارتباطات بی‌سیم کوتاه برد و پرداخت‌های فرامرزی، رونمایی کرد.

یک برنامه آزمایشی با ۱۴ بانک تجاری در حال حاضر عملیاتی شده است. با این حال، هنوز برخی از مشکلات فنی وجود دارد. این سیستم موفق شد ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند، که بیشتر از توان بسیاری از سیستم های پرداخت در کشور بود، اما زمانی که به ظرفیت رسید، سرعت آن کاهش یافت. بانک کره در حال حاضر در حال بررسی راه هایی برای بهبود قابلیت های فنی پروژه است.

مجله: دنیای رمزنگاری منحصر به فرد و شگفت انگیز کره جنوبی

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا