اخبار ارز دیجیتال

CBDC “آزادی های اصلی آمریکایی ها را تهدید می کند” – موسسه کیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک اتاق فکر مستقر در دی سی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را خطری برای حریم خصوصی شهروندان می داند.

گزارشی از موسسه کیت ادعا می کند که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صادر شده توسط دولت ایالات متحده، بخش خصوصی را غصب کرده و حریم خصوصی و آزادی های اصلی شهروندان را تهدید می کند.

دولت ایالات متحده در حال بررسی ایجاد CBDC است. این در واقع یک دلار دیجیتال است که توسط فدرال رزرو پشتیبانی می شود. بر اساس تجزیه و تحلیل مؤسسه کاتو، یک اندیشکده تحقیقات سیاست مستقر در واشنگتن دی سی، این یک خطر آشکار و فعلی برای حریم خصوصی شهروندان و بازارهای آزاد است.

مؤسسه بدون در نظر گرفتن عبارت نتیجه گیری نهایی گزارش، گفت که CBDC “نباید جایی در اقتصاد آمریکا داشته باشد” و افزود که “فدرال رزرو و خزانه داری به هیچ وجه از CBDC حمایت نمی کنند.” کنگره باید به صراحت منع صدور ”

به گفته مؤسسه Cait، ایرادات اصلی به توسعه CBDCهای صادر شده توسط دولت شامل نگرانی در مورد ردیابی و کنترل، بی ثبات کردن بازار آزاد و امنیت سایبری است.

نویسندگان گزارش ادامه دادند: «بخش خصوصی نیز مصون نیست، اما این مزیت مشخص را دارد که غیرمتمرکزتر از دولت فدرال است. نقض در یک موسسه مالی خصوصی تنها بر درصد کمی از شهروندان تأثیر می گذارد. ”

این نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی ممکن است فراتر از ایالات متحده باشد، زیرا طبق گفته فدرال رزرو، تقریباً 60٪ بدهی‌ها و مطالبات مالی جهانی به دلار آمریکا است.

مربوط: نماینده کنگره: CBDC می تواند به راحتی برای جاسوسی از شهروندان آمریکایی به سلاح تبدیل شود

در حال حاضر، مشخص نیست که آیا ایالات متحده قصد دارد یک CBDC صادر کند یا نه، اما انتظار می‌رود که سرویس فدرال رزرو فدرال رزرو، پورتال بانکداری تراکنش فوری دولتی، در جولای امسال به صورت آنلاین عرضه شود.

بر اساس گزارش قبلی توسط Brayden Lindrea از Cointelegraph، بحث در حال انجام بر سر کنگره همچنان یک موضوع داغ برای برخی از جمله تام امر، نماینده کنگره و اکثریت جمهوری خواه است.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا