اخبار ارز دیجیتال

نماینده کنگره: CBDC می تواند به راحتی برای جاسوسی از شهروندان آمریکایی به سلاح تبدیل شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تام امر، نماینده کنگره، نظرات ضد CBDC را برای حضار در مؤسسه کاتو، یک اندیشکده واشنگتن بیان کرد.

تام امر، نماینده کنگره ایالات متحده معتقد است که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی قابل برنامه ریزی (CBDC) در صورت معرفی در داخل کشور، می تواند حریم خصوصی اقتصادی شهروندان آمریکایی را سلب کند.

ایمر در 9 مارس در انستیتوی کیت، یک اندیشکده آزادیخواه مستقر در واشنگتن دی سی، گفت که CBDCهای قابل برنامه ریزی می توانند از جمله به عنوان ابزار جاسوسی برای “جلوگیری از فعالیت های سیاسی غیرمحبوب” استفاده شوند. او گفت.

از آنجایی که دولت فدرال به دنبال حفظ و گسترش کنترل های مالی آشنا است، ایده یک ارز دیجیتال بانک مرکزی در موسسات قدرت ایالات متحده به عنوان یک ارز قابل برنامه ریزی تحت کنترل دولت که می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد، در حال برجسته شدن است. برای ابزارهای نظارت ”

نمایندگان مینه سوتا قانون پیشگیری از نظارت CBDC را در 22 فوریه معرفی کردند و پیشرفت پروژه دلار دیجیتال را متوقف کرد. پروژه دلار دیجیتال از زمانی که نسخه دوم وایت پیپر در اواسط ژانویه منتشر شد، پیشرفت قابل توجهی در استفاده از آن داشته است.

“اقدامات اخیر دولت بایدن به وضوح نشان داده است که آنها نه تنها می خواهند یک دلار دیجیتال ایجاد کنند، بلکه مایلند در ازای یک CBDC به سبک نظارتی، حقوق خصوصی اقتصادی آمریکایی ها را مبادله کنند.

ایمر پیشنهاد کرد که «اقتصاد مالکیت» مبتنی بر بلاک چین، بسیاری از بوروکرات‌های واشنگتن دی سی را «تهدید می‌کند» زیرا «قدرت اقتصادی را از نهادهای متمرکز به دست مردم باز می‌گرداند».

در حالی که آخرین مقاله بحث فدرال رزرو توضیح داد که CBDC ها فقط در چارچوب “حمایت گسترده تر از عموم مردم به دولت” صادر می شوند، Emer و بسیاری دیگر نگران اتفاق بعدی هستند. من نگران خطر بالقوه هستم.

نه تنها داده‌های سطح تراکنش را برای کاربران فردی ردیابی می‌کند، بلکه توانایی برنامه‌ریزی CBDC‌ها را برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرمحبوب سیاسی دارد.»

مربوط: “پول قابل برنامه ریزی باید شما را بترساند” – لایا هایلپرن

ایمر همچنین گفت که یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز می تواند به عنوان راه حلی برای سوءمدیریت سیستم پولی ایالات متحده و رسیدگی به مسائلی مانند حریم خصوصی، حاکمیت فردی و بازارهای آزاد که ایالات متحده را به یک قدرت اقتصادی در قرن بیستم تبدیل کرد، عمل کند. که بسیاری از «ارزشهای

وی اضافه کرد که ایالات متحده حتی با آزمایش CBDC نیز برخلاف این ارزش ها حرکت می کند.

هیچ چیز خطرناک‌تر از چسبیدن به این حس ساختگی فوریت و در نهایت ایجاد یک CBDC باز، غیرمجاز و خصوصی نیست.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا