اخبار ارز دیجیتال

نماینده روس می‌گوید CBDC به تدریج با بانک‌های خصوصی جایگزین خواهد شد

برخی از بانک‌های روسی از زمانی که اولین آزمایش‌ها در ماه اوت آغاز شد، به طور فزاینده‌ای در مورد تأثیر احتمالی روبل دیجیتال نگران شده‌اند.

به گفته یک قانونگذار روسی، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و فناوری بلاک چین احتمالا جایگزین بانک های سنتی خواهند شد.

خبرگزاری محلی ریا گزارش داد، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی پارلمان روسیه و یکی از بدبینان اصلی بیت کوین (BTC)، پیش بینی کرده است که سیستم بانکداری سنتی با معرفی روبل دیجیتال “ناپدید” خواهد شد.

آکساکوف در نشستی در انجمن رسانه ای “AIF Media” گفت: “در مورد نقش بانک ها، من فکر می کنم که با توسعه بلاک چین، نقش آنها در آینده کاهش می یابد.”

آکساکوف گفت: بانک های خصوصی باید کاربردهای جدیدی پیدا کنند و می توانند در دارایی های مالی دیجیتال و زیرساخت روبل دیجیتال مشارکت کنند و افزود:

نقش‌های سنتی که آنها بازی کرده‌اند به تدریج محو خواهند شد.»

آکساکوف همچنین خاطرنشان کرد که بانک روسیه استفاده روزانه از ارز دیجیتال را به ۲۰۰۰۰۰ روبل (تقریباً ۲۰۰۰ دلار) محدود کرده است. وی افزود: یکی از دلایل این امر جدایی نظام بانکی و پول است زیرا افرادی که از بانک ها می آیند باید به سیستم بانک مرکزی بروند.

همانطور که روسیه در عرضه CBDC خود به جلو می رود و اولین آزمایش ها در اوت ۲۰۲۳ آغاز می شود، بانک های محلی نگران تأثیر بالقوه روبل دیجیتال هستند.

ماه گذشته، طبق گزارش ها، انجمن بانکداری روسیه نامه ای به بانک روسیه ارسال کرد و از رگولاتور خواست تا توضیح دهد که آیا به طلبکارانی که دسترسی به پلتفرم روبل دیجیتال را ارائه کرده اند، غرامت می دهد یا خیر. این دو بانک همچنین از بانک مرکزی خواستند تا به طور رسمی اجبار شهروندان به افتتاح حساب های روبل دیجیتال را ممنوع کند.

مربوط: بانک چین: پلتفرم ها باید گزینه های پرداخت خرده فروشی یوان دیجیتال را ارائه دهند

در ۱ آگوست، اولگا اسلوبوگاتووا، معاون اول رئیس بانک روسیه پیشنهاد کرد که معرفی روبل دیجیتال بانک ها را مجبور می کند “برنامه های وفاداری جالب تری” ارائه دهند.

Skorobogatova گفت: “در این رقابت، مصرف کنندگانی که می توانند از کل مجموعه ابزارهای پرداخت غیر نقدی استفاده کنند، در هر صورت برنده خواهند شد.”

بانک های روسی تنها کسانی نیستند که نگران آینده هستند زیرا پذیرش فناوری CBDC و بلاک چین همچنان در حال رشد است. در اواسط ماه اوت، بانک مرکزی کلمبیا توصیه کرد که بانک‌های تجاری محدودیت‌هایی را برای دارایی‌ها و مخارج خود در CBDCs اعمال کنند تا نقش خود را به عنوان ارائه‌دهنده خدمات و ذخیره‌کننده ارزش حفظ کنند.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا