اخبار ارز دیجیتال

چگونه CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند همزیستی کنند: بحث پانل FIS

Etu Kunneinen با CBDC ها به عنوان “متمرکز ماهیت” مخالف بود و گفت که کنترل دولت با خطرات خاصی همراه است.

در رویداد اخیر Future Innovation Summit در دبی، Cointelegraph پنلی تحت عنوان: “استیبل کوین ها، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و پرداخت های برون مرزی” ما بررسی می کنیم که آیا و چگونه CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند همزیستی داشته باشند.

این پنل شامل خورخه کاراسکو، مدیر عامل FTI Consulting بود. نیکیتا ساچدف، بنیانگذار لونا مدیا کورپ. Jagadeswaran Kosandapani، رئیس خاورمیانه و آفریقا در Citibank. و Etu Kneinen، یکی از بنیانگذاران پروژه DGC استیبل کوین با پشتوانه طلا.

نشست نوآوری آینده در هتل جمیرا بیچ دبی برگزار شد.منبع: کوین تلگراف

این گروه موضوعات مختلفی را در نظر گرفت و پاسخ داد که آیا استیبل کوین ها و CBDC ها می توانند در کنار هم وجود داشته باشند. Kunneinen گفت، حتی با وجود اینکه CBDC ها بر اساس بلاک چین ساخته شده اند، توسط دولت ها صادر می شوند و در نتیجه ماهیت آنها متمرکز است. این مقام استدلال کرد که کنترل دولت با خطرات خاصی همراه است. او توضیح داد:

“بگذارید بگوییم که آنها از یک مخالف سیاسی خوششان نمی آید. شما می توانید دارایی های آنها را با یک کلیک مسدود کنید. پس چه تضمینی دارید که آنها از این استفاده نکنند؟ یا اگر آنها کشور کوچکی هستند؟ اگر چنین است، آیا فشارهایی وجود دارد. از کشورهای بزرگتر برای انجام این کار؟»

با این حال، مدیر اجرایی استدلال کرد که ممکن است مطلوب باشد که یک چارچوب استیبل کوین ایجاد شود که توسط یک شرکت خصوصی کنترل نشود. او افزود: “شما می توانید چارچوبی ایجاد کنید که به هر کسی که دارایی دارد، اجازه می دهد تا هر کسی که به یک فناوری خاص دسترسی دارد، صادر کند. بنابراین، به چندین بانک اجازه می دهد تا یک مقررات استیبل کوین را صادر کند.”

آقای زاکدف نظر دیگری را در این مورد بیان کرد. این مقام اجرایی گفت اگر دولت می‌خواهد دارایی‌های دیجیتالی یک فرد را مسدود کند، از قبل ابزارهای مختلفی برای این کار در اختیار داشت. علاوه بر این، ساچدف گفت که دولت‌هایی که استفاده از بلاک چین برای CBDCها را در نظر می‌گیرند می‌تواند گامی به سوی پیشرفت باشد که در نهایت می‌تواند منجر به تمرکززدایی کامل و انتقال کامل Web3 شود.

شرکت کننده در یک میزگرد در مورد استیبل کوین ها و CBDC در اجلاس نوآوری آینده در دبی.منبع: کوین تلگراف

در حالی که به نظر می رسید مدیر اجرایی از CBDC ها دفاع می کند، رویدادهای اخیر مانند سقوط Terra USD (UST) نشان داده است که چگونه استیبل کوین ها می توانند خطرات منحصر به فردی را برای جهان ایجاد کنند. او به صراحت اعلام کرده است که هنوز از CBDC ها یا استیبل کوین ها پشتیبانی نمی کند. .

مربوط: بانک مرکزی سنگاپور می گوید استیبل کوین “حواله به موقع” 3 روز کاری طول می کشد

کاراسکو اضافه کرد که از آنجایی که این فناوری در مراحل اولیه خود است، اجتناب ناپذیر است که مشکلاتی در این مسیر ایجاد شود. او توضیح داد: «فکر می‌کنم تجربه شکست و درس گرفتن از آن در حین حرکت به سمت جلو، طبیعی است. مدیر اجرایی همچنین معتقد است که CBDC ها و استیبل کوین ها حتی می توانند در آینده قابل همکاری باشند. او گفت:

“من فکر می کنم که آنها با هم زندگی خواهند کرد. و شاید ظرف چند سال، ما مجبور شویم همکاری متقابل بین CBDCها و CBDCها را مدیریت کنیم تا هیچ دولتی نتواند دست از کار بکشد یا کاری انجام دهد که منافع عمومی را تحت تاثیر قرار دهد.” موسسات چند ملیتی که انجام این کار را غیرممکن خواهند کرد.»

در همین حال، کوتانپانی احساسات بیان شده توسط سایر پانل ها را تکرار کرد و افزود که همیشه این کسب و کار یا کاربر است که تصمیم می گیرد کدام راه حل برای آنها بهترین است.

به گفته مدیران اجرایی، تعیین اینکه چه «مشکلات» خاصی وجود دارد و اینکه آیا CBDC ها یا استیبل کوین ها راه حل هستند، به عهده آنها خواهد بود. مدیر اجرایی همچنین معتقد است تا زمانی که استیبل کوین ها پایدار و غیرمتمرکز باشند، این دو می توانند در کنار هم وجود داشته باشند.

مجله: تیم استیبل کوین اصلی دستگیر شد، قیمت جدید بیت کوین در وی چت، قوانین رمزنگاری هنگ کنگ: آسیا اکسپرس

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا