🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی کنیا می‌گوید CBDC «ممکن است اولویت قانع‌کننده‌ای نباشد».


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی بیانیه‌ای را در پاسخ به نظرات مربوط به مقاله بحث CBDC منتشر شده در فوریه ۲۰۲۲ منتشر کرد.

بانک مرکزی کنیا نظراتی را در مورد یک مقاله بحث در مورد صدور احتمالی شیلینگ دیجیتال دریافت کرده است، اما هیچ نتیجه نهایی به دست نیامده است.

بانک مرکزی کنیا در تاریخ ۲ ژوئن در توییتر اعلام کرد: گفت بیش از ۱۰۰ نظر از شهروندان، بانک های تجاری، شرکت های فناوری و سایر شرکت کنندگان در ۹ کشور در رابطه با صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) دریافت شد. واکنش‌ها متفاوت بود و مزایا و خطرات بالقوه را برجسته می‌کرد، اما بانک مرکزی گفت که «به نظارت بر تحولات ادامه می‌دهد» و «رویکرد محتاطانه‌ای» برای ارزیابی معرفی‌های شیلینگ دیجیتال در آینده اتخاذ خواهد کرد.

بانک مرکزی گفت: «معرفی CBDC در کنیا ممکن است در کوتاه مدت و میان مدت یک اولویت قانع کننده نباشد. نکته مهم این است که مشکلات پرداخت کنیا ممکن است با راه حل های نوآورانه دیگری که پیرامون اکوسیستم موجود ساخته شده اند، برطرف شود.

این بیانیه به دنبال یک مقاله بحث منتشر شد که توسط بانک مرکزی کنیا در فوریه ۲۰۲۲ منتشر شد. این بانک افزود که در حال کار با سایر بانک های مرکزی بر روی اثبات مفاهیم برای CBDCها است، اما خاطرنشان کرد که “جذابیت CBDC ها در حال محو شدن” در صحنه جهانی است.

مربوط: کنیا مالیات ارزهای مجازی، حواله های NFT، اینفلوئنسرهای آنلاین را در نظر می گیرد

کنیا، یکی از بزرگترین اقتصادهای آفریقا از نظر تولید ناخالص داخلی، به طور قابل توجهی پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین را در چند سال گذشته گسترش داده است. پلتفرم همتا به همتا Paxful به طور گسترده در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در آفریقا استفاده می شود و حتی یک پروژه استخراج بیت کوین برای کمک به مناطق روستایی وجود دارد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا