اخبار ارز دیجیتال

قزاقستان یک نهاد نظارتی برای اجرای CBDC ایجاد می کند

شرکت ملی پرداخت مسئول توسعه «زیرساخت مالی دیجیتال» از جمله اجرای Digital Tenge خواهد بود.

بانک ملی جمهوری قزاقستان (NBK) یک نهاد جداگانه برای هدایت توسعه و اجرای Digital Tenge، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ایجاد خواهد کرد.

همانطور که در بیانیه رسمی در 15 سپتامبر گزارش شد، شرکت ملی پرداخت (NPC) بر اساس مرکز تسویه بین بانکی سابق قزاقستان سازماندهی خواهد شد. نهاد جدید بر سیستم پرداخت های ملی، از جمله خدمات تسویه بین بانکی، حواله ها و هویت دیجیتال نظارت خواهد داشت.

شرکت ملی پرداخت همچنین مسئول توسعه «زیرساخت مالی دیجیتال» از جمله اجرای Digital Tenge خواهد بود.

مربوط: قانونگذار آمریکایی لایحه ای را برای مسدود کردن دلار دیجیتال مطرح کرد

توسعه Digital Tenge در فوریه 2023 آغاز شد و مهلت اجرایی آن برای سال 2025 تعیین شد. در آن زمان، بریک شورپانکوپوف، معاون NBK، دیدگاه بانک را در مورد “همکاری بین مالی سنتی و DeFi” توضیح داد که می تواند شمول مالی را افزایش دهد و از تجارت بین المللی حمایت کند.

در حال حاضر، آزمایش CBDC در قزاقستان با استفاده از محیط های کنترل شده، مصرف کنندگان واقعی و بازرگانان در مرحله آزمایشی است. یکی از شرکای اصلی این پروژه، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است. این شرکت با راه حل فناوری خود، BNB Chain، از آزمایشی پشتیبانی می کند.

در ماه ژوئن، بایننس اعلام کرد که با بانک محلی Freedom Finance همکاری خواهد کرد تا یک پلت فرم دارایی دیجیتال تنظیم شده در قزاقستان راه اندازی کند که به کاربران امکان می دهد وجوه فیات را به حساب های خود در این پلت فرم منتقل کنند.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا