اخبار ارز دیجیتال

ردیاب «حقوق بشر» CBDC در انجمن آزادی اسلو فاش شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازمان های غیرانتفاعی طرفدار بیت کوین می گویند که نسبت به نگرانی های بالقوه آزادی مدنی هوشیار هستند زیرا انتظار می رود کشورهای بیشتری فناوری CBDC را توسعه دهند.

بنیاد غیرانتفاعی حقوق بشر (HRF) در همان رویداد خانه آزادی اسلو اعلام کرد که ردیاب ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راه اندازی کرده است. ردیاب های آنلاین مطالب آموزشی و خطوط راهنمایی را منتشر می کنند. پیش بینی می شود تا پایان سال به بهره برداری کامل برسد.

این ردیاب از یک کمک هزینه تحصیلی هشت ماهه در HRF که در ژانویه اعلام شده بود بیرون آمد. این کمک هزینه تحصیلی به نیک آنتونی، تحلیلگر سیاست موسسه کاتو، جانین رومر محقق و متیو مدینسکی پادکست اعطا شد. موسسه Cato یکی از مخالفان سرسخت CBDC است.

الکس گلادشتاین، مدیر ارشد استراتژی HRF در یک ویدیوی تبلیغاتی درباره ردیاب ها گفت:

در نظر گرفته شده است که این یک منبع آنلاین باشد که پیشرفت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در سراسر جهان، به ویژه در کشورهای مستبد، و پرچم قرمز آزادی های مدنی و خطرات ناشی از آن را توضیح دهد.

با توجه به CBDC Tracker، از آنجایی که CBDC ها بدهی های بانک مرکزی هستند، “ارتباط مستقیمی بین مردم و بانک مرکزی ایجاد می کنند” و “در را به روی بسیاری از نگرانی های حقوق بشری در هنگام اجرای CBDC باز می کنند.” باز است.” وب سایت HRF.

HRF حامی فعال بیت کوین (BTC) است. گلادشتاین قبلاً به کوین تلگراف گفته بود که بیت کوین می تواند دموکراسی را اصلاح کند و جنگ ها را متوقف کند.

مرتبط: هفت بانک مرکزی و BIS به بررسی مسائل جاری سیاست در مورد CBDC های خرده فروشی ادامه می دهند

طبق یک وب‌سایت غیر مرتبط CBDC Tracker، اکثر بانک‌های مرکزی جهان در مرحله‌ای از تحقیقات CBDC هستند، اما تنها سه بانک تا کنون راه‌اندازی شده‌اند. Sand Dollar از باهاما، Jam Dex از جامائیکا و Eenaira از نیجریه. این وب سایت همچنین ۱۴ پروژه آزمایشی، از جمله یوان دیجیتال e-CNY چین را فهرست کرده است. طبق گزارش HRF، یوان دیجیتال در حال حاضر ۳۰۰ میلیون کاربر دارد.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا