🚨 اخبار ارز دیجیتال

چارچوب CBDC باید از حریم خصوصی کاربر و آزادی مالی محافظت کند – کمیسیونر BIS

مدیر کل BIS آگوستین کارستنز بر اهمیت یک چارچوب قانونی که از حریم خصوصی محافظت می کند و آزادی مالی کاربران CBDC را حفظ می کند، تأکید می کند.

به گفته رئیس بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، چارچوب قانونی که حفظ حریم خصوصی کاربران و آزادی انتخاب بین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و سایر ارزها را تضمین می‌کند، کلید تسهیل پذیرش CDBC خواهد بود.

آگوستین کارستنز، مدیر کل BIS در کنفرانس مرکز نوآوری BIS در سوئیس در ۲۷ سپتامبر، تاکید کرد که چارچوب قانونی همچنان یک ملاحظات مهم در توسعه و استقرار CBDCها در سراسر جهان است.

اساساً، مشروعیت یک CBDC از اختیارات قانونی بانک مرکزی برای صدور آن ناشی می‌شود. این اختیار باید کاملاً بر اساس قانون باشد.»

وی افزود: قوانین ملی بر نوع ارزی که بانک‌های مرکزی می‌توانند صادر کنند، که معمولاً شامل پول نقد فیزیکی و همچنین مانده اعتبار در حساب‌های جاری و ذخیره می‌شود، نظارت می‌کند.

طبق سندی که صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۲۱ منتشر کرد، نزدیک به ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی طبق قانون فعلی مجاز به انتشار ارزهای دیجیتال نیستند یا چارچوب قانونی نامشخصی دارند.

کارستنز همچنین به مطالعه BIS اشاره کرد که نشان می‌دهد ۹۳ درصد از بانک‌های مرکزی جهان در مراحل مختلف بر روی توسعه CBDC کار می‌کنند. با توجه به اینکه اکثر این موسسات فعالانه به دنبال پاسخگویی به تقاضای عمومی برای اشکال دیجیتال ارز فیات هستند، مدیر BIS اظهار داشت که یک چارچوب قانونی قدیمی یا نامشخص که مانع پذیرش آن می‌شود، غیرقابل قبول است.

انتقادهایی که با هدف سوء استفاده بالقوه از CBDCها توسط ناشران در رابطه با امتیازات اعتباری اجتماعی و وضعیت آنها مورد توجه قرار گرفت. به گفته کارستنز، یک CBDC باید بر اساس چارچوب تعریف شده حقوق و تعهدات عمل کند.

مطالب مرتبط: دموکرات های ایالات متحده مدعی رهبری جهانی در CBDC هستند، جمهوری خواهان نگران “سمت تاریک” هستند

مدیر کل BIS می گوید سه عنصر اصلی ضروری است. این شامل محافظت از حریم خصوصی کاربران CBDC و داده های آنها، یکپارچگی سیستم مالی، و حق مردم برای انتخاب بین CBDC و سایر اشکال پول است.

کارستنز خاطرنشان کرد که روندهای مختلفی در استفاده از پول نقد و پذیرش پرداخت های دیجیتال در کشورهای مختلف وجود دارد و انتظار می رود CBDC های خرده فروشی با پول نقد و پول بانک های تجاری همزیستی داشته باشند.

بانک‌های مرکزی که CBDC‌ها را معرفی می‌کنند باید گزینه‌های جامعه را افزایش دهند، نه کاهش آن‌ها.

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، چین به توسعه و استفاده از برنامه دیجیتال renminbi CBDC ادامه می دهد. آخرین به روز رسانی برنامه آزمایشی e-CNY اکنون به گردشگرانی که به چین می روند اجازه می دهد تا کیف پول دیجیتال renminbi خود را با استفاده از پرداخت های Visa و Mastercard بارگذاری کنند.

در همین حال، لایحه “قانون ضد نظارت” CBDC، که هدف آن جلوگیری از صدور CBDC توسط فدرال رزرو ایالات متحده است، در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ۲۱ سپتامبر تصویب شد. این لایحه بعداً در کنگره مورد بحث قرار خواهد گرفت. کنترل دولتی بر ارز».

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا