🚨 اخبار ارز دیجیتال

CBDC پایه و اساس یک سیستم پولی جهانی جدید را می گذارد: بانک فرانسه

معاون اول بانک فرانسه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را «کاتالیزوری برای بهبود پرداخت های فرامرزی» می خواند.

نمایندگان بانک دو فرانس دیدگاهی جهانی در مورد بحث ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را پذیرفتند و استدلال کردند که این ارز مبنای یک سیستم پولی بین المللی جدید است.

در سخنرانی منتشر شده در ۳ اکتبر توسط دنیس باکس، معاون اول فرماندار بانک دو فرانس، CBDC ها “یک کاتالیزور برای بهبود پرداخت های فرامرزی از طریق ایجاد یک سیستم پولی بین المللی جدید” هستند. این مقام بر لزوم در نظر گرفتن مسائل فرامرزی پیرامون CBDC از ابتدا و نه به عنوان یک فکر بعدی تاکید کرد.

مربوط: رئیس بانک مرکزی پرتغال ارزهای دیجیتال را ناپایدار می داند و خواستار مقررات جهانی است

بو معتقد است چندین راه برای توسعه CBDC وجود دارد. اولین مورد، توسعه استانداردهای مشترک و قابلیت همکاری بین CBDC های عمده فروشی و سیستم های قدیمی است. دوم توسعه پلتفرم های منطقه ای یا جهانی CBDC است که توسط صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک تسویه بین المللی (BIS) ترویج می شود. CBDC های عمده فروشی احتمالاً استاندارد شده اند تا امکان تبادل مستقیم و انجام تراکنش های پرداخت به پرداخت و تحویل به پرداخت را در این پلتفرم ها فراهم کنند.

معاون اول رئیس جمهور به مثال پروژه ماریانا اشاره می کند که پتانسیل سازندگان بازار خودکار (AMM) را بررسی می کند. این پروژه که بانک دو فرانس، اداره پول سنگاپور و بانک ملی سوئیس را در بر می گرفت، در اواخر سپتامبر با موفقیت به پایان رسید.

این مقام نه تنها در مورد CBDC بلکه در مورد توکن سازی مالی نیز صحبت کرد. او معتقد است که بخش دولتی بیش از هر زمان دیگری نیاز به حمایت از بخش خصوصی برای به حداکثر رساندن پتانسیل بلاک چین و در عین حال محدود کردن خطرات دارد. به عقیده او، «در دسترس بودن پول بانک مرکزی» و دارایی‌های توکن‌شده متحد هستند، نه رقیب.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا