اخبار ارز دیجیتال

فنلاند روی سیستم پرداخت فوری کار می کند و یورو دیجیتال را به کار می گیرد

بانک فنلاند به طور فعال توسعه فرمت های پرداخت جدید را ترویج می کند.

بانک فنلاند (BOF) در حال هماهنگی ساخت راه حل پرداخت فوری برای فنلاند است که با استانداردهای اروپایی سازگار است. این اعلامیه در ۱۹ اکتبر توسط Tuomas Valimäki، عضو هیئت مدیره BOF و عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام شد.

Valimäki فاش کرد که بانک فنلاند به طور فعال توسعه فرمت‌های پرداخت جدید را ترویج می‌کند. این مقام، یورو دیجیتال را ” داغ ترین پروژه” در فضای پرداخت اروپا نامید.

«معرفی بالقوه یورو دیجیتال به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که در هر جایی که پرداخت الکترونیکی پذیرفته می‌شود، با پول بانک مرکزی پرداخت کنند.»

به گفته والیماکی، بانک فنلاند و شورای پرداخت اروپا نیز در ساخت راه حل پرداخت های فوری فنلاند مشارکت دارند. این راه حل پرداخت مبتنی بر انتقال اعتبار است و به ریل کارت پرداخت متکی نیست.

مربوط: گروه مالی بین المللی شکاف هایی را در بسته قانونی یورو دیجیتال پیدا می کند

در فوریه ۲۰۲۳، شرکت فنلاندی Membrane Finance یک استیبل کوین کاملاً رزرو شده با پشتیبانی یورو منتشر کرد. Juha Vitala، مدیر عامل شرکت Membrane Finance، ابراز امیدواری می کند که سکه EUROe تنظیم شده اروپایی ها را تشویق کند تا ثروت خود را از طریق برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) افزایش دهند.

این هفته، شورای حاکمیتی بانک مرکزی اروپا (ECB) آغاز “مرحله مقدماتی” پروژه یورو دیجیتال را اعلام کرد. مرحله مقدماتی دو سال به طول خواهد انجامید و بر نهایی کردن قوانین ارز دیجیتال و انتخاب نامزدهای بالقوه صدور متمرکز خواهد بود.

مجله: اشتراک مجدد اتریوم نوآوری بلاک چین یا قلعه ای خطرناک در شن و ماسه؟

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا