🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی نیجریه: eNaira تهدیدی برای ثبات مالی نیست

بانک مرکزی نیجریه در واکنش به «اخبار برخی از پلتفرم‌های رسانه‌ای» که نشان می‌دهد eNaira ثبات مالی نیجریه را تهدید می‌کند، بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کرد.

بانک مرکزی نیجریه (CBN) مجبور است علناً اصرار کند که پروژه آن، یکی از اولین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی عملیاتی جهان (CBDC)، ثبات مالی این کشور را تهدید نمی‌کند.

بیانیه مطبوعاتی CBN در ۹ اکتبر در پاسخ به “اخبار در برخی از سیستم عامل های رسانه ای” منتشر شد که نشان می دهد eNaira ثبات مالی نیجریه را تهدید می کند. برخی از مقالات خبری (به عنوان مثال، آنهایی که در روزنامه نیجریه Punch منتشر شده اند) به گزارشی اشاره می کنند که اخیراً توسط CBN منتشر شده است به نام «اقتصاد ارز دیجیتال: کتابی برای خواندن».

در این گزارش، کارشناسان CBN تاکید می‌کنند که پذیرش eNaira به تدریج در حال افزایش است و در مقایسه با نقدینگی بانکی نیجریه، سهم ۰.۲ درصدی دارد. آنها همچنین این واقعیت ساده را تصدیق می کنند که وجوهی که در کیف پول های eNaira توسط شهروندان نگهداری می شود را نمی توان در بانک های تجاری استفاده کرد. یک تهدید فرضی که می‌تواند از این مشاهدات ناشی شود، عدم نقدشوندگی است که بانک‌ها در صورت اجرای کامل eNaira متحمل آسیب خواهند شد. با این حال، چنین نگرانی هایی یکی از جنبه های نظری اساسی بحث CBDC است.

مربوط: هند، نیجریه و تایلند در صدر فهرست پذیرش رمزنگاری جهانی Chainalysis در سال ۲۰۲۳ هستند.

CBN در انتشار خود توضیحات زیادی ارائه نکرد و خود را به رد صریح ادعاهای رسانه ها و استناد به “درک عمیق CBDC” در زیربنای این گزارش محدود کرد.

“ساختار eNira با تغییراتی که با هدف بهبود تجربه کاربر در همه رابط‌ها انجام می‌شود، به تکامل خود ادامه می‌دهد. ما نیجریه‌ای‌ها را تشویق می‌کنیم تا از این فناوری استفاده کنند، از جمله برای بهبود شمول مالی. من آن را تشویق می‌کنم.”

یک نظرسنجی جهانی اخیر از پاسخ دهندگان از ۱۵ کشور نشان می دهد که نیجریه دارای بیشترین جمعیت آگاه از رمزنگاری در جهان است. بر اساس یک مطالعه مشترک توسط ConsenSys و YouGov، ۹۹٪ از مردم نیجریه نسبت به مردم در اقتصادهای بزرگ مانند بریتانیا، ایالات متحده، ژاپن و آلمان در مورد Web3 اطلاعات بیشتری دارند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا