اخبار ارز دیجیتال

فرانسه، سنگاپور و سوئیس CBDC برون مرزی را آزمایش می کنند

پروژه ماریانا با حمایت بانک تسویه حساب های بین المللی توسعه یافته است.

بانک تسویه بین‌المللی (BIS) و بانک‌های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس آزمایش مشترکی را برای تراکنش‌های فرامرزی و پرداخت‌ها برای عمده‌فروشی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) امضا کردند. بانک دو فرانس این گزارش را در ۲۸ سپتامبر منتشر کرد.

پروژه ماریانا نامیده می شود که توسط بانک دو فرانس، اداره پول سنگاپور و بانک ملی سوئیس با حمایت بانک تسویه بین المللی (BIS) توسعه یافته است. با استفاده از مفاهیم فناوری مالی غیرمتمرکز (DeFi) بر روی بلاک چین های عمومی، ما تجارت فرامرزی و تسویه یک یورو فرضی، دلار سنگاپور و فرانک سوئیس CBDC را در بین موسسات مالی شبیه سازی شده آزمایش کردیم.

این مفهوم مبتنی بر یک استاندارد توکن مشترک در یک بلاک چین عمومی، پلی برای انتقال یکپارچه CBDC بین شبکه‌های مختلف، و سیستمی به نام بازارساز خودکار (AMM) برای تجارت خودکار و تسویه معاملات نقطه‌ای FX است. با استفاده از یک خاص کار می‌کند. نوع صرافی غیرمتمرکز

مربوط: BIS در گزارش خود به وزرای G20 به CBDCها و انگشت میانی به ارزهای رمزنگاری شده اشاره می کند.

شرکت کنندگان بر این باورند که این آزمایش موفقیت آمیز بوده است، اما “تحقیقات و آزمایش های بیشتری مورد نیاز است.” او همچنین در مورد آزمایشی بودن برنامه ماریانا احتیاط هایی دارد و می گوید:

«پروژه ماریانا کاملاً آزمایشی است و نشان‌دهنده هیچ‌گونه قصد بانک‌های مرکزی شریک ما برای انتشار CBDC یا تأیید DeFi یا هر راه‌حل فناوری خاصی نیست.»

یک روز قبل از انتشار عمومی پروژه ماریانا، مدیر کل BIS آگوستین کارستنز در مورد نیاز به شفاف سازی چارچوب های قانونی داخلی در کشورهایی که بانک های مرکزی حق صدور CBDC را ندارند صحبت کرد.

BIS همچنان مروج اصلی CBDCهای فرامرزی است و چندین آزمایش آزمایشی در سراسر جهان انجام می شود. بنابراین، در ماه سپتامبر، بانک های مرکزی هنگ کنگ و اسرائیل نتایج Project Sera را اعلام کردند و Eddie Yue، مدیر عامل اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) قبلاً نتایج پروژه mBridge را که شامل بانک مرکزی چین می شود، اعلام کرد. گسترش را اعلام کرد. ، تایلند، امارات متحده عربی.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا