🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک کره عملیات آزمایشی زیرساخت CBDC را آغاز می کند

این آزمایشی شامل بانک های خصوصی و مؤسسات دولتی با تخصص فنی با پشتیبانی بانک تسویه بین المللی (BIS) خواهد بود.

کره جنوبی به تعداد فزاینده کشورهایی پیوسته است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بررسی می کنند. بانک کره (BOK) قصد دارد یک پروژه آزمایشی برای بررسی زیرساخت های فنی ارزهای دیجیتال راه اندازی کند.

اعلامیه مشترکی در مورد آزمایش CBDC در ۴ اکتبر توسط بانک کره، کمیسیون خدمات مالی (FSC) و خدمات نظارت مالی (FSS) منتشر شد. طبق این سند، این پروژه امکان سنجی یک سیستم پولی آینده را بر اساس “CBDC عمده فروشی” ارزیابی خواهد کرد.

این آزمایشی شامل بانک های خصوصی و مؤسسات دولتی با تخصص فنی با پشتیبانی بانک تسویه بین المللی (BIS) خواهد بود. بانک کره قصد دارد انواع خرده فروشی و عمده فروشی CBDC را آزمایش کند. در چارچوب آزمایشی اخیر، بانک‌ها سپرده‌ها را توکن می‌کنند و آنها را در شبکه تحت نظارت BOK، FSC و FSS به گردش در می‌آورند. آزمایش زنده CBDC های خرده فروشی باید بلافاصله پس از راه اندازی سیستم در Q4 2024 آغاز شود.

مربوط: ۷۰ درصد از دارایی های گزارش شده کره جنوبی در خارج از کشور به ارزهای مجازی است

همانطور که اغلب در مورد آزمایش CBDC اتفاق می افتد، BOK خاطرنشان می کند که اکتشاف معادل یک پیاده سازی اجتناب ناپذیر نیست. با این حال، لی میونگ سان، معاون اول آژانس خدمات مالی، گفت که این آزمایش گامی به سوی یک سیستم پولی آینده است.

“بانک کره به طور مداوم تحقیقات فناوری مربوط به CBDC را دنبال کرده است. این آزمایش، بر اساس نتایج گذشته، گام مهمی در جهت ایجاد نمونه اولیه از سیستم پولی آینده است.”

این سخنان بیانیه یکی از مدیران ارشد بانک فرانسه در ۳ سپتامبر را تکرار کرد. در یک سخنرانی، دنیس باکس، معاون اول فرماندار بانک دو فرانس، CBDCها را “کاتالیزوری برای بهبود پرداخت های فرامرزی” خواند. با ایجاد امکان ایجاد یک سیستم پولی بین المللی جدید. ”

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا