🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک مرکزی آرژانتین: CBDC جمع آوری مالیات را بهبود می بخشد

آگوستین داتلیس به طور علنی از سرجیو ماسا، که در حال تبلیغ ارز دیجیتال بانک مرکزی به عنوان یک طرح نجات برای اقتصاد ملی است، حمایت کرد.

آگوستین داتلیس، رئیس بانک مرکزی جمهوری آرژانتین (BCRA)، علناً از وزیر اقتصاد سرجیو ماسا در ترویج ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان یک طرح نجات برای اقتصاد ملی حمایت کرد.

دادن توضیح داتلیس که در تلویزیون محلی صحبت می کرد، گفت که معتقد است «پزو دیجیتال» (PAD) می تواند به ثبات اقتصاد آرژانتین در اوایل سال ۲۰۲۴ کمک کند. از نظر مقامات، ویژگی کلیدی CBDC قابلیت ردیابی است که برای کشور مفید خواهد بود. برای جمع آوری مالیات:

اطمینان از قابلیت ردیابی عملیات با استفاده از ارزهای دیجیتال، پایه مالیاتی را گسترده تر می کند، زیرا مشخص نیست چه کسی این عملیات ها را انجام داده است، اما شواهدی وجود دارد که آنها انجام شده اند. ما می توانیم مالیات های بیشتری را بدون افزایش یا کاهش دریافت کنیم.

PAD همچنین می تواند به حل مشکلات ارزی کشور کمک کند، زیرا پول محلی بی ثبات، پزو، اغلب با دلار آمریکا به عنوان وسیله پرداخت رقابت می کند.

مربوط: بوئنوس آیرس شناسه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین صادر می کند

آقای داتلیس در مورد «پزو دیجیتال» به شکلی کاملاً واضح صحبت کرد. رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: CBDC به صورت مرحله‌ای و همزمان با پول نقد معرفی می‌شود و جایگزینی نهایی پول کاغذی در مرحله نهایی سیاست‌های پولی انجام می‌شود. پروژه

در ۲ اکتبر، سرپرست وزیر اقتصاد و نامزد ریاست جمهوری، سرجیو ماسا قول داد در صورت انتخاب شدن برای “حل” بحران طولانی مدت تورم آرژانتین، CBDC راه اندازی کند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ماسا پس از خاویر میلی، حامی بیت‌کوین و کاندیدای مخالف بانک مرکزی است که می‌خواهد دلار آمریکا را به عنوان واحد پول آرژانتین بپذیرد.


نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا