اخبار ارز دیجیتال

کتی وود: آرک ۵۰۰ هزار سهم GBTC را می فروشد، وقتی بیت کوین ۴۰ درصد بهبود یافت، سهام کوین بیس را اضافه می کند.

وزن GBTC آرک در پرتفوی در واقع افزایش یافت، حتی اگر این صندوق در ماه گذشته ۵۰۰۰۰۰ سهم را فروخت.

بر اساس آخرین داده‌ها، Kathy Wood’s Ark Invest بخشی از سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) خود را از زمان پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین (BTC) در نوامبر به فروش رسانده است.

کشتی کتی وود نسبت به GBTC در کوتاه مدت محتاط است

Ark Invest 450272 سهام GBTC را به ارزش ۴.۵ میلیون دلاری ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) در نوامبر ۲۰۲۲ اضافه کرده است. در آن زمان، GBTC بین ۷.۴۶ تا ۹.۴۸ دلار در مقابل ۱۲.۲۵ دلار در ژانویه ۲۰۲۳ معامله می شد.

البته قیمت GBTC همراه با بیت کوین بهبود یافت و حدود ۴۰ درصد نسبت به پایین ترین سطح خود در نوامبر افزایش یافت. با توجه به YCharts، بهبود ژانویه شاهد کاهش “تخفیف” GBTC از نزدیک به ۵۰٪ به ۴۰٪ بود.

نمودار روزانه GBTCمنبع: Trading View

جالب توجه است که بازگشت قیمت همزمان با کاهش ۵۰۰۰۰۰ سهم در دارایی های GBTC ARKW بود که نشان دهنده سود کوتاه مدت است.

سهام Ark ETF GBTC (بنفش) و قیمت آنها (نارنجی). منبع: Cathiesark.com

علاوه بر این، به نظر می‌رسد کاهش سهام آرک از ماه نوامبر مطابق با «نظر نزولی» رسمی Grayscale Bitcoin Trust باشد، همانطور که در گزارش دسامبر ذکر شد، و بعدی به این صورت گفت.

“به نظر می رسد گروه ارز دیجیتال (DCG) یکی از بزرگترین علامت سوال ها در صنعت کریپتو در حال حاضر باشد.”

این شرکت همچنین نگرانی هایی را در مورد وام دهنده ارز دیجیتال جنسیس گلوبال متعلق به DCG مطرح کرد. جنسیس با ادعای بدهی هایی از ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰ میلیارد دلار تا بیش از ۱۰۰۰۰۰ طلبکار، درخواست ورشکستگی کرد.

در همین حال، Grayscale پس از رد شدن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نتوانست اعتماد بیت کوین را به یک ETF تبدیل کند. ممکن است به حالت اولیه بازنشانی شود.

با این وجود، از ۲۳ ژانویه، وزن سهم GBTC در سبد آرک در واقع به ۰.۵۲٪ افزایش یافته است، در مقایسه با پایین ترین سطح نوامبر ۲۰۲۲ (۰.۳۵٪).

وزن سهام GBTC در ETF های Ark (بنفش). منبع: Cathiesark.com

آرک ۱۷.۶ میلیون دلار به سهام کوین بیس اضافه می کند

فروش سهام GBTC آرک در چند هفته گذشته همزمان با انباشت سهام کوین بیس (COIN) بود.

ARKW کتی وود در سال ۲۰۲۳ ۳۲۰۰۰۰ سهم کوین به ارزش ۱۷.۶ میلیون دلار اضافه کرد. در نتیجه، وزن کوین بیس در سراسر سبد ETF Ark Invest در ۲۳ ژانویه به ۳.۶۲% رسید که نسبت به ۲.۷۳% در اوایل سال جاری افزایش داشت.

سهم سکه (بنفش) و قیمت آن (نارنجی) از ETF Ark. منبع: Cathiesark.com

به طور کلی، به نظر می رسد که آرک در حال افزایش قرار گرفتن در معرض بازار بیت کوین است. وود، به ویژه، به دلیل پیش‌بینی مداوم قیمت بیت کوین ۱ میلیون دلاری تا سال ۲۰۳۰ شناخته شده است.

آیا GBTC به افزایش خود ادامه خواهد داد؟

به طور مشابه، شرکت استراتژی سرمایه گذاری Greenery Financial تأیید کرده است که به دلیل خطرات فوق مربوط به DCG، قرار گرفتن در معرض GBTC خود را به ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) تغییر داده است.

این شرکت گفت: “چه کتی وود GBTC را بفروشد یا DCG ورشکسته شود، هر خبر بدی احتمالاً همان ترس ها و تردیدها را در مورد عدم اطمینان ایجاد می کند و دوباره به تخفیف های گسترده تر منجر می شود.” SeekingAlpha در یادداشتی هشدار داد:

از طرف NAV نیز ریسک زیادی وجود دارد، زیرا بیت کوین هیچ کاتالیزور کوتاه مدت واقعی و کاتالیزورهای بالقوه نزولی زیادی ندارد.

با این وجود، قیمت بیت کوین و GBTC ممکن است تا سه ماهه اول از نقطه نظر فنی به افزایش خود ادامه دهند.

در نمودار روزانه، GBTC حمایت خود را در حدود میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز در نمودار زیر) نزدیک به ۹.۶۸ دلار به دست آورده است.

مطالب مرتبط: خلاصه پرونده Grayscale از شکایت ETF علیه SEC، بحث شفاهی ممکن است در ماه‌ها انجام شود

حرکت رو به بالا می تواند EMA 200 روزه (موج آبی) را نزدیک به ۱۵ دلار آزمایش کند، اگر بالاتر از موج EMA 50 روزه ادامه یابد، مشابه آنچه در مارس-آوریل ۲۰۲۲ اتفاق افتاد.

نمودار روزانه GBTCمنبع: Trading View

هدف صعودی فنی مطابق با آنچه پت چوسیک، استراتژیست ارشد پورتفولیوی پژوهشی ند دیویس برای Grayscale Bitcoin Trust پیش‌بینی کرده است، است.

او استدلال می کند که قیمت GBTC نه تنها می تواند تا اواسط سال ۲۰۲۳ دو برابر شود، بلکه شکاف تخفیف فعلی را نسبت به قیمت نقدی بیت کوین نیز کاهش می دهد.

ند دیویس گفت: “من GBTC را به عنوان راهی برای بازی بیت کوین توصیه می کنم زیرا دارای “تخفیف بالقوه NAV kicker” است. این به معنای بستن یک تخفیف عظیم ۳۵ درصدی در NAV از . طبق تحقیقات، در یادداشتی برای مشتریان آمده است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا