🚨 اخبار ارز دیجیتال

کارولین الیسون سام بنکمن را متهم به سوء استفاده از وجوه کاربران FTX در دادگاه کرد

بر اساس گزارش‌ها، مدیر عامل سابق Alameda Research و SBF پس از فروپاشی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ تماس کمی داشته است.

سام “SBF” بانکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، از روی میز دفاع شاهد شهادت کارولین الیسون، شریک تجاری سابق و دوست دخترش، در یک دادگاه جنایی بود.

طبق گزارش دادگاه ۱۰ اکتبر، الیسون پذیرفته زمانی که در Alameda کار می کرد، تحت هدایت بانکمن فرید مرتکب کلاهبرداری شد. مدیر عامل سابق Alameda گزارش شده است که مقصر سوء استفاده از وجوه کاربران FTX را مستقیماً بر عهده SBF قرار داده است و ادعا می کند که “سیستمی را راه اندازی کرده است” که منجر به دریافت تقریباً ۱۴ میلیارد دلار Alameda از صرافی شده است.

بر اساس این گزارش، الیسون گفت: «آلامدا میلیاردها دلار از مشتریان FTX دریافت کرد و از آن برای سرمایه گذاری استفاده کرد. من ترازنامه ای فرستادم که ریسک آلامدا را کمتر از آنچه بود نشان می داد.

الیسون با بنکمن فرید از طریق کارش در جین استریت کپیتال ملاقات کرد و SBF او را متقاعد کرد که شرکت سرمایه گذاری را ترک کند و به تلاش متمرکز بر رمزنگاری او بپیوندد. بر اساس گزارش ها، پس از فروپاشی FTX در نوامبر ۲۰۲۲، دو طرف تقریباً ارتباط خود را از دست دادند.

رابطه الیسون با SBF یکی از مسائل اصلی پیش روی مدیرعامل سابق است، زیرا او رئیس صرافی ارزهای دیجیتال در زمان رهبری تیم Alameda بود. کلاهبرداری ادعایی Bankman Freed ادعا می کند که او به Alameda دستور داده است که اساساً بدون رضایت مشتری به وجوه کاربران FTX دسترسی پیدا کند و از این وجوه برای خرید املاک و اهداء به کمپین های سیاسی استفاده کرده است.

گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و افسر ارشد فناوری سابق، به عنوان یکی از اولین شاهدان دادستان در تاریخ ۵ اکتبر در جایگاه قرار می گیرد و به الیسون و مدیر مهندسی سابق، نیشاد سینگ برای شهادت در مورد جنایت می پیوندد. ادعا می شود که این جنایت را انجام داده است. در بازجویی متقابل خود از وانگ، وکلای SBF به نظر می‌رسید که تلاش می‌کنند تا بخشی از تقصیر سقوط صرافی را به گردن الیسون بیندازند، نقش مدیر ارشد فناوری سابق را زیر سوال ببرند و از بانکدار بخواهند در آغاز بحث‌ها از آلامدا محافظت کند.・او ادعا کرد که آقای. درخواست فرید نادیده گرفته شد. سرمایه گذاری.

مربوط: SBF به دنبال بررسی نقش وکیل FTX در وام ۲۰۰ میلیون دلاری Alameda است.

خانم الیسون و خانم وانگ از اولین افراد داخلی در FTX و Alameda به عنوان بخشی از توافق با مقامات ایالات متحده در مورد شهادت او بودند. مشخص نیست که آیا بنکمن فرید به عنوان بخشی از استراتژی دفاعی در جایگاه خواهد بود یا خیر.

شهادت مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ پنجمین روز محاکمه جنایی SBF را رقم زد، جایی که او با هفت اتهام مرتبط با کلاهبرداری روبرو است. او به همه اتهامات خود اعتراف کرده است که بی گناه است و قرار است در دومین محاکمه جنایی که از مارس ۲۰۲۴ شروع می شود، حاضر شود.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا