اخبار ارز دیجیتال

کارولین الیسون می خواست استعفا دهد، اما می ترسید در FTX نصب شود

کارولین الیسون، مدیرعامل سابق آلامدا، ماه‌ها قبل از اعلام ورشکستگی شرکت می‌دانست که کارش خوب پیش نمی‌رود، اما سم بانکمن فرید شرکت او را حفظ کرد. من او را متقاعد کردم.

الیسون این هفته بیش از ۱۰ ساعت در محاکمه بانکمن فرید شهادت داد، به طور خاص از ورودی اصلی دادگاه فدرال منهتن با وکلای خود وارد شد. الیسون گفت که از زمان فروپاشی امپراتوری ارزهای دیجیتال در نوامبر گذشته، بانکمن فرید را ندیده است. با این حال، ارتباط آنها برای چندین ماه مختل شده بود.

در آوریل ۲۰۲۲، رابطه آنها به پایان رسید و کارولین شروع به اجتناب از ملاقات با بانکمن فرید کرد، حتی اگر آنها هنوز در همان آپارتمان مجلل در باهاما زندگی می کردند. با توجه به افزایش بدهی آلامدا به FTX و جدایی آنها، او به فکر ترک Alameda بود.

او در نامه ای به Bankman Fried نوشت: “من احساس می کنم که نه Trabucco و نه من کار بزرگی در پیشبرد کارها انجام نداده ایم.”

بانکمن فرید از او خواست که ادامه دهد و گفت استعفای او می تواند شایعاتی در مورد سلامت مالی آلامدا ایجاد کند و اعتبار FTX را تضعیف کند. آقای الیسون مدیرعامل باقی ماند.

الیسون در سال ۲۰۱۸ به عنوان یک معامله گر به Alameda پیوست. تا سال ۲۰۲۰، او مسئول بیشتر عملیات شرکت بود و بانکمن-فرید بر روی صرافی تازه راه اندازی شده ارزهای دیجیتال FTX تمرکز کرد. در آگوست ۲۰۲۱، او در کنار سام ترابوکو مدیرعامل شد و چند ماه بعد از سمت خود کناره‌گیری کرد و مسئولیت شرکت را بر عهده گرفت. در آگوست ۲۰۲۲، آقای ترابوکو رسما از سمت مدیرعاملی مشترک کنار رفت.

او فاش کرد که الیسون با ایجاد FTX مخالف بود. او گفت: “قبل از اینکه به Alameda بپیوندم، خودم را جاه طلب نمی دانستم، اما فکر می کنم آقای Bankman Freed به من انگیزه داد تا جاه طلب تر باشم.”

الیسون به عنوان مدیر عامل، مسئول معامله با وام دهندگان رمزنگاری Alameda بود. در اواسط سال ۲۰۲۲، زمانی که اکوسیستم Terra سقوط کرد، شرکت ۱.۳ میلیارد دلار وام دائمی داشت. رکود بازار نقدینگی را از دارایی های رمزنگاری تخلیه کرده است و وام دهندگان Alameda را وادار به بازپرداخت وام های خود کرده است.

الیسون گفت که Bankman Freed به او دستور داده است که به بازپرداخت طلبکاران از طریق تسهیلات اعتباری FTX Alameda ادامه دهد. به عبارت دیگر، Alameda از دارایی های مشتریان FTX برای بازپرداخت وام دهندگان کریپتو استفاده خواهد کرد. در آن زمان تسهیلات اعتباری بورس ۱۳ میلیارد دلار بود.

همانطور که وام دهندگان خواستار بازپرداخت وام و ترازنامه آلامدا بودند، بانکمن فرید به الیسون پیشنهاد کرد از “روش های جایگزین” برای ارائه وضعیت مالی شرکت استفاده کند. در طی چند ماه آینده، الیسون نسخه های اضافی متعددی از ترازنامه ایجاد کرد تا از طلبکاران خود کلاهبرداری کند.

در اوایل نوامبر، نسخه دیگری از ترازنامه آلامدا فاش شد. در آن زمان، خانم الیسون در تعطیلات در ژاپن بود، اما مجبور شد برای مقابله با بحران شرکت به دفتر FTX هنگ کنگ مراجعه کند.

اگرچه داده‌های ترازنامه واقعیت شرکت را منعکس نمی‌کرد، اما همین کافی بود که این خبر را منتشر کرد و چند روز بعد در FTX شروع به کار کرد و تفاوت ۸ میلیارد دلاری بین این دو شرکت را آشکار کرد.

الیسون که از دسامبر با وزارت دادگستری همکاری می کند، به زودی به هفت فقره کلاهبرداری و توطئه برای کلاهبرداری محکوم خواهد شد.

کارولین الیسون در سال ۲۰۲۲ رهبری Alameda Research را به خوبی انجام نداد و آن را پنهان نکرد. برخی از یادداشت های شخصی او که توسط دادستان به عنوان مدرک در محاکمه سام بنکمن فرید به اشتراک گذاشته شده است، جزئیاتی را در مورد مشکلات شرکت تجاری و تمایل مدیر عامل آن برای استعفا در هفته ها و ماه های قبل از فروپاشی FTX فاش می کند.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا