🚨 اخبار ارز دیجیتال

SBF به Binance، Snapchat و Capital “وسواس” داشت

به گفته کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا، سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، زمانی گفت که از سرکوب بایننس و کمک های مالی ولیعهد عربستان سعودی وحشت زده است. او گفت: “من افسرده بودم.”

در هفته‌ها و ماه‌های قبل از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید از آلامدا «عصبانی» شد، سهام اسنپ‌چت را خرید و سرمایه‌ای را از خانواده سلطنتی عربستان گرفت. این امر باعث شد تا تنظیم‌کننده‌ها صرافی ارزهای دیجیتال رقیب بایننس را سرکوب کنند.

این همان چیزی است که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research در یادداشت شخصی خود در مورد FTX و Alameda نوشت که دادستان ها در روز دوم شهادت در نیویورک آن را تحویل دادند.

در طول محاکمه، الیسون به هیئت منصفه گفت که سقوط اکوسیستم Terra در می ۲۰۲۲ به دلیل تعطیلی Alameda توسط Bankman Freed و از دست دادن یک میلیارد دلار از یک شاهزاده سعودی معروف به سرمایه گذاری در بازی های بلاک چین بود. سرمایه برای پروژه از طریق صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی. است

الیسون گفت که یکی دیگر از اولویت‌های بانکمن فرید یک سال پیش این بود که رگولاتورها را وادار به سرکوب صرافی رمزارز بایننس کند که سهم بازار FTX را افزایش می‌دهد. گفته می‌شود هدف از این اقدام است. او جزئیاتی در مورد چگونگی برنامه ریزی بانکمن فرید برای انجام این کار ارائه نکرد.

او گفت که Bankman Freed همچنین به دنبال تأمین مالی بیشتر از سرمایه‌گذار بلاک‌چین BlockFi است که قبلاً بیش از ۶۶۰ میلیون دلار به Alameda وام داده است. بزرگترین نگرانی های دیگر او شامل تجارت اوراق قرضه منتشر شده توسط دولت ژاپن، خرید سهام اسنپ و “اطمینان از خوشحالی ویلی” بود.

لیست مشخص نمی کند که ویلی چه کسی بود، اما نام احتمالاً اشاره ای به مربی بانکمن فرید، ویلیام مک اسکیل است.

الیسون گفت که بانکمن فرید مشکلات آلامدا و پوشش ضعیف او را مقصر دانست. الیسون در طول آزمایش اذعان کرد که استراتژی‌های پوشش ریسک بهتر می‌توانست به آلامدا کمک کند تا با زمستان کریپتو مقابله کند، اما این شرکت همچنین وام‌های دائمی زیادی دارد و همچنین خاطرنشان کرد که میلیاردها دلار از تسهیلات اعتباری خود پرداخت کرده است.

وام های باز مدت زمان سررسید ندارند، بنابراین وام گیرنده یک گزینه پیش پرداخت و وام دهنده یک گزینه تماس دارد. در ژوئن، جنسیس کپیتال و سایر وام دهندگان شروع به اجرای گزینه های تماس کردند و میلیون ها دلار از Alameda طلب کردند. تحت هدایت بانکمن فرید، الیسون برخی از بدهی های آلامدا را با سرمایه مشتریان FTX پرداخت کرد. او گفت که تا سپتامبر ۲۰۲۲، بدهی آلامدا به FTX به ۱۳.۷ میلیارد دلار با وام نامحدود ۱.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است.

علاوه بر این، همچنین به درخواست آقای Bankman Freed، آقای الیسون همچنین یک صفحه گسترده «جایگزین» برای وام دهندگان Alameda ایجاد کرد تا بدهی های مالی شرکت را با FTX مخفی کنند و «بهتر جلوه دهند» و به وام دهندگان این امکان را می دهد که کل مبلغ را در سال پرداخت کنند. من تصمیم گرفتم برای بازپرداخت درخواست نکنم.

الیسون همچنین لحظه ای را فاش کرد که احساس ناراحتی روانی کرد. در طول محاکمه، او آرام و محکم باقی ماند و نگرانی خود را در مورد احتمال برداشت وجوه مشتریان از FTX در بحبوحه “فروپاشی نقدینگی” آلامدا ابراز کرد.

هر روز نگران اتفاقات بعدی بودم. [loans] همزمان تماس گرفت ”

بازجویی متقابل الیسون توسط وکلای مدافع بانکمن فرید در ۱۲ اکتبر آغاز خواهد شد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا