🚨 اخبار ارز دیجیتال

چارلز هاسکینسون کاردانو به منتقدان پاسخ می‌دهد، به ادغام USDC می‌پردازد

در تبادل اخیر X (توئیتر سابق)، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو (ADA) پاسخ داد انتقادات در مورد ادغام USDC Circle در بلاک چین کاردانو. این گفتگو با توییتی از سوی کاربری به نام Alf – Vault #119 آغاز شد که در آن ناامیدی از عدم شفافیت و فوریت درک شده در مورد سرمایه گذاری بالقوه ۱۰ میلیون دلاری برای آوردن USDC به زنجیره کاردانو را ابراز می کرد.

پاسخ هاسکینسون بر اهمیت مشارکت و حکومت اجتماعی تاکید کرد و ماهیت غیرمتمرکز اکوسیستم کاردانو را روشن کرد. یکی از بنیانگذاران Cardano وی اظهار داشت که کاردانو دارای گنج است و با مدیریت جامعه فعالیت می کند.

وی پیشنهاد تشکیل کارگروهی در Intersect، تشویق به بحث با طرف های ذینفع، اخذ مظنه و الزامات، حمایت از رای جامعه برای تصویب طرح و تخصیص اعتبار و سپس انجام اقدامات توصیه شده را پیشنهاد کرد. هاسکینسون استدلال کرد که تمرکززدایی مستلزم مشارکت فعال جامعه، از فرآیندهای تصمیم گیری تا اجرای برنامه ها است.

بن بست Cardano-USDC

انتقاد و پاسخ متعاقب آن بر چالش مداوم ادغام USDC تاکید کرد. اکوسیستم کاردانو موانع اصلی شامل فقدان گزینه های استیبل کوین بومی در کاردانو و مشکلات در پل زدن دارایی ها از سایر بلاک چین ها است. برخلاف اتریوم (ETH)، که USDC بومی است، در کاردانو به عنوان یک دارایی ERC-20 نشان داده می شود و با نمایندگی CNT پل شده است.

این امر مستلزم انتقال USDC از سایر بلاک چین‌ها مانند اتریوم به شبکه Cardano است که مشکلات احتمالی مانند هزینه‌ها و محدودیت‌ها را معرفی می‌کند. با وجود مشکلاتتلاش ها برای غلبه بر این موانع و استفاده از پتانسیل رشد فوق العاده در اکوسیستم کاردانو در حال انجام است.

این بحث همچنین موضوعات گسترده‌تری را در رابطه با پروتکل‌های غیرمتمرکز و حکومت‌داری برجسته کرد. هاسکینسون از مثال Circle و USDC برای تأکید بر این ایده استفاده کرد که تمرکززدایی مستلزم مشارکت فعال افراد است. موفقیت یک اکوسیستم غیرمتمرکز به تلاش های جمعی جامعه بستگی دارد.

همانطور که Cardano به تکامل خود ادامه می دهد، این بحث ها به عنوان گواهی بر تعهد پروژه به تمرکززدایی و تصمیم گیری جامعه محور عمل می کند. چالش‌های پیش روی یکپارچه‌سازی USDC بر پیچیدگی‌های ذاتی در ایجاد یک اکوسیستم بلاک چین واقعاً غیرمتمرکز و قابل تعامل تأکید می‌کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا