اخبار ارز دیجیتال

کاردانو از ۵۰% قطع رله و گره تولید بلوک بهبود می یابد

به نظر می رسد یک ناهنجاری باعث شده است که حدود نیمی از گره های کاردانو در آخر هفته قطع و دوباره راه اندازی شوند و علت اصلی آن هنوز در دست بررسی است.

اپراتورها و کاربران Cardano Stake Pool (SPO) و کاربران گزارش کرده اند که حداقل نیمی از گره های شبکه به طور موقت در آخر هفته آفلاین شدند.

بر اساس یک پست در ۲۲ ژانویه که توسط Input Output Global، مهندسی فین‌تک و تحقیقات پشت بلاک چین کاردانو در SPO تلگرام به اشتراک گذاشته شد، این ناهنجاری باعث شد ۵۰ درصد از گره‌های کاردانو قطع شده و مزرعه برنج را دوباره راه‌اندازی کنند.

“به نظر می رسد که این به دلیل یک ناهنجاری گذرا ایجاد شده است که باعث دو واکنش در گره می شود. برخی از همتایان خود را قطع کردند، برخی دیگر یک استثنا را ایجاد کردند و دوباره شروع کردند.”

با وجود تخریب موقت، شبکه Cardano بدون هیچ مداخله خارجی بهبود یافته است. همانطور که در پست توضیح داده شده است، “چنین مسائل گذرا” در طراحی و اجماع گره در نظر گرفته شد و “سیستم دقیقاً همانطور که انتظار می رفت کار کرد.”

در طول ناهنجاری که بین بلوک‌های ۸۳۰۰۵۶۹ و ۸۳۰۰۵۷۰ رخ داد، طبق گزارش‌ها، تولید بلوک ادامه یافت، اما چند دقیقه کاهش یافت، “با یک ضربه جزئی و مشابه تاخیرهایی که در طول عملیات عادی رخ می‌دهد.”

“بیشتر گره ها بسته به SPO انتخاب شده به طور خودکار بازیابی می شوند.”

در زمان نگارش این مقاله، ما هنوز در حال بررسی علت اصلی ناهنجاری و قطع و راه‌اندازی مجدد گره هستیم.

در بیانیه رسمی آمده است: «ما در حال حاضر در حال بررسی علت اصلی این رفتار غیرعادی هستیم و در کنار رویه‌های نظارتی منظم خود، در حال اجرای تدابیر دیگر برای ثبت گزارش هستیم.

مربوط: کاردانو استیبل کوین الگوریتمی جدید را در سال ۲۰۲۳ راه اندازی می کند

تام استوکس، بنیانگذار Node Shark و Cardano SPO در پستی در ۲۲ ژانویه گزارش داد که بیش از نیمی از گره های لیست شده تحت تأثیر قرار گرفته اند.

او همچنین نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد کجا همگام‌سازی شبکه از ۱۰۰٪ به بیش از ۴۰٪ برای بیش از ۳۰۰ گره گزارش کاهش یافته است.

طبق نمودار استوکس، همگام سازی شبکه پس از افت به حدود ۸۷ درصد بهبود یافت، اما بلافاصله به سطح قبلی خود یعنی ۱۰۰ درصد بازنگشت.

SPO دیگر گزارش ما موضوع مشابهی را در پست ۲۲ ژانویه خود به استوک گزارش دادیم، اما اعلام کردیم که “برخی SPOها تحت تاثیر قرار نگرفتند.”

آنها گفتند: “بقیه رله دارند، BP ها مجددا راه اندازی شده اند. SPO، توسعه دهندگان و IOG ها در اتم دیباگ دیسکورد هستند. هنوز دلیل اصلی وجود ندارد.”نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا