اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار کاردانو به رایانه اینترنتی خود ضربه می زند

فهرست

  • فناوری داخلی: جعبه های کامپیوتر اینترنتی
  • دیفینیتی و کاردانو

چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو، در یک تبادل رسانه اجتماعی اخیر که توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد، نقل قول کنایه آمیزی کرد: پاسخ به یک پست شبکه اجتماعی فاخر از Dfinity.

Dfinity به ارتقاء قابل توجهی در پروتکل رایانه اینترنتی (ICP) اشاره کرد و ادعا کرد که قراردادهای هوشمند جعبه آن اکنون می توانند ۴۰۰ گیگابایت حافظه سخت را در خود نگه دارند.

آنها اشاره کردند که این ارتقا می تواند تقریباً ۱۷.۴ میلیون قرارداد هوشمند اتریوم یا کل بلاک چین کاردانو را دو بار ذخیره کند.

هاسکینسون به طنز پاسخ داد: “از اینکه کاردانو را نگه داشتید متشکرم. اگر به آن نیاز دارید، همیشه می توانید از آن جعبه برای بازسازی ICP استفاده کنید.”

فناوری داخلی: جعبه های کامپیوتر اینترنتی

اینترنت کامپیوتر، پروژه جاه طلبانه بلاک چین Dfinity، با هدف ایجاد انقلابی در شیوه اجرای برنامه های غیرمتمرکز (dapps) است.

آخرین پیشرفت آن شامل “جعبه ها” است که اساساً قراردادهای هوشمند با ظرفیت بالا هستند. این جعبه ها به توسعه دهندگان این امکان را می دهند که dapp های نوشته شده به زبان های مختلف را به عنوان ماژول های WebAssembly توزیع کنند.

برخلاف کانتینرهای سنتی در نرم افزار، این جعبه ها فقط کد را اجرا نمی کنند. آنها همچنین وضعیت برنامه را ذخیره می کنند و کارایی و مقیاس پذیری برنامه های بلاک چین را که میزبانی می کنند به طور قابل توجهی افزایش می دهند.

دیفینیتی و کاردانو

در آوریل ۲۰۲۲، Dfinity از Eva Oberholzer، چهره آشنا از اردوگاه Cardano، به عنوان مدیر ارشد رشد جدید خود استقبال کرد. این یک حرکت استراتژیک با هدف وارد کردن محاسبات اینترنتی به جریان اصلی بود. پیام تبریک هاسکینسون در آن زمان ظاهراً نشانه احترامی بود که این پروژه های بلاک چین برای یکدیگر قائل هستند.

هاسکینسون در سال ۲۰۲۱ در یک پست رسانه اجتماعی از Dfinity به “لیگ های بزرگ” استقبال کرد.

همانطور که به اوایل سال ۲۰۲۴ نزدیک می شویم، پروژه اینترنت کامپیوتر در حال افزایش است و توکن ICP اکنون در عملکرد بازار از Shiba Inu پیشی گرفته است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا