🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار کاردانو بزرگترین چالش را توصیف می کند

بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون، مهمترین چالشی که صنعت بلاک چین، به ویژه کاردانو در سال ۲۰۲۴ با آن مواجه خواهد شد، روشن می کند.

به گفته هاسکینسون، مانع واقعی تکنولوژی نیست، بلکه انسانی است: پیچیدگی دستیابی به حکمرانی مؤثر و کارآمد در زنجیره.

او خاطرنشان می کند که معرفی اثبات کار توسط ساتوشی ناکاموتو یک مشکل بزرگ در فضای ارز دیجیتال را حل کرد، اما در مقایسه با پیچیدگی های موجود در حکمرانی غیرمتمرکز کمرنگ است.

او با برجسته کردن تازگی و پیچیدگی این تلاش، پیشنهاد کرد که دستیابی به یک حکومت زنجیره ای مؤثر در کاردانو را می توان «بزرگترین نوآوری در حکومت جمعی در تاریخ بشریت، شایسته دریافت جایزه نوبل» در نظر گرفت.

تمرکززدایی: یک مرز جدید

هاسکینسون ماهیت بی‌سابقه این وظیفه را توضیح می‌دهد و استدلال می‌کند که موفقیت کاردانو در اجرای حکمرانی غیرمتمرکز نه تنها یک دستاورد بزرگ در دنیای رمزنگاری خواهد بود، بلکه می‌تواند راه را برای عصر جدیدی از حکمرانی جمعی در مقیاس جهانی هموار کند.

او افزود: “این یک مشکل بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ساتوشی حل کرده است… مانند همترازی هوش مصنوعی است؛ این یک مشکل فوق العاده سخت است.”

همانطور که هاسکینسون توضیح می دهد، هدف ایجاد یک مدل حکومتی است که نه تنها در کاردانو بلکه در شرکت ها، باشگاه ها و حتی ساختارهای دولتی نیز قابل اجرا باشد، با پتانسیل ایجاد انقلاب در عملکرد جوامع و حل چالش های رایج.

تاثیر بر حاکمیت جهانی

هاسکینسون از چشم‌انداز بزرگی که برای کاردانو دارد دوری نمی‌کند، و پیشنهاد می‌کند که حل معمای حکمرانی غیرمتمرکز می‌تواند منجر به مهم‌ترین دگرگونی در حکمرانی انسانی شود که تا به حال در طول عمر خود شاهد آن بوده‌ایم.

او تغییرات تاریخی در حکومت و ساختارهای اجتماعی را تامل می کند و استدلال می کند که ما در آستانه یک تحول بزرگ دیگر هستیم که می تواند همکاری و مدیریت انسانی را بازتعریف کند.

خوش بینی بنیانگذار با دعوت به اقدامی که جامعه کاردانو و فراتر از آن را تشویق کرد تا هوشیار بمانند و این نوآوری پیشگامانه را دنبال کنند، کاهش یافت.

وی تاکید کرد: “هر ۵۰ تا ۱۰۰ سال، کل نژاد بشر به روشی که کار می کند راه اندازی مجدد می شود و این چرخه راه اندازی مجدد بعدی است که ما در حال حاضر از آن عبور می کنیم.”

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا