🚨 اخبار ارز دیجیتال

Emurgo سرمایه گذاری می کند و ۲۱ منطقه “از دست رفته” را در Cardano پر می کند: مدیر عامل Emurgo

کن کوداما، بنیانگذار و مدیر عامل Emurgo، به کوین تلگراف گفت که ۲۱ حوزه را شناسایی کرده است که کاردانو فاقد آن است اما سایر بلاک چین ها فاقد آن هستند.

به گفته بنیانگذار و مدیر عامل آن، راه حل های هویت غیرمتمرکز و لایه ۲ برخی از “شکاف های” در کاردانو هستند که تیم Emurgo در تلاش برای پر کردن آنها است.

اندرو فنتون، سردبیر مجله کوین تلگراف، با کن کوداما، بنیانگذار و مدیر عامل Emurgo، یکی از سه سازمانی که کاردانو را اداره می کنند، صحبت کرد. کوداما در مورد تغییر رویکرد فعلی به مدل استودیوی مخاطره‌آمیز برای پر کردن ۲۱ دسته که در مقایسه با دیگر بلاک‌چین‌های بزرگ «در کاردانو گمشده» در نظر گرفته می‌شوند، صحبت کرد.

به گفته کوداما، دو رویکرد کلیدی برای از بین بردن این شکاف وجود دارد. اینها یا خود راه حل را می سازند یا روی آن سرمایه گذاری می کنند. او توضیح داد:

“برای این ۲۱ دسته، ما یا خودمان آنها را می سازیم یا روی آنها سرمایه گذاری می کنیم. ما هکاتون ها را اجرا می کنیم و کمک های مالی برای تشویق سازندگان کاردانو به ساختن و پر کردن شکاف ها ارائه می دهیم. بنابراین این چیزی است که ما باید روی آن تمرکز کنیم و باید از وضعیت فعلی حرکت کنیم. به یک مدل استودیوی مخاطره آمیز.”

کوداما تمام ۲۱ دسته ای را که می خواهند پر کنند فهرست نکرد، اما مدیران چند مورد از آنها را برجسته کردند. این شامل هویت غیرمتمرکز (DID) و زنجیره های جانبی لایه ۲ برای استقرار سازمانی است.

به گفته مدیر اجرایی Emurgo، هویت غیرمتمرکز بخش مهمی از تعبیه در پروتکل های بلاک چین است. او گفت: “من نمی بینم که بسیاری از برنامه های DID روی کاردانو ساخته شده باشند. بنابراین این اولین شکاف، شکاف اولیه است که باید پر کنیم.”

به غیر از DID، کوداما گفت که Cardano یک محلول مقیاس‌پذیر به نام Hydra دارد، اما آنها همچنین به دنبال ترکیب محلول‌های لایه ۲ در مخلوط هستند. این مدیر اجرایی گفت که سایر بلاک چین ها “یک اکوسیستم لایه ۲ بسیار فعال ساخته اند که شما واقعاً در Cardano نمی بینید.” کوداما گفت این یکی از مواردی است که او برای بهبود اکوسیستم روی آن کار خواهد کرد.

این مدیر اجرایی گفت که علاوه بر هویت غیرمتمرکز و راه حل های لایه ۲، این شرکت همچنین در حال بررسی جمع آوری دانش صفر و جمع آوری خوش بینانه است. به گفته کوداما، آن ها در حال بررسی سرمایه گذاری روی این فناوری ها هستند و حتی هکاتون هایی نیز با این موضوعات برگزار کرده اند.

مربوط: بهترین بلاک چین “وجود ندارد” – مدیر اجرایی بنیاد کاردانو

مدیر اجرایی یک «مسئله مبرم» را که مانع پذیرش در میان ۲۱ دسته شناسایی شده است، برجسته کرد: تجربه توسعه‌دهنده. مدیر اجرایی تشخیص داد که برای ترکیب Cardano، توسعه دهندگان باید زبان های برنامه نویسی Haskell و Plutus را درک کنند.

کوداما گفت که «تعداد زیادی» توسعه‌دهندگانی وجود دارند که با این زبان‌ها آشنا هستند، به همین دلیل است که از Aiken، یک جعبه ابزار و زبان برنامه‌نویسی جدید برای توسعه قراردادهای هوشمند در بلاک چین کاردانو پشتیبانی می‌کند.

“قابلیت کاربرد Aiken و سایر زبان های برنامه نویسی برای افزایش تعداد سازندگانی که می توانند بر روی Cardano بسازند بسیار مهم است. ما سازندگانی را برای نوشتن کد در Haskell و Plutus آموزش داده ایم. ما ۲۰۰۰ فارغ التحصیل داریم. فراتر از نام. اما واقعاً اینطور نیست. کافی.”

مدیر اجرایی گفت که امید زیادی به Aiken و سایر زبان‌های برنامه‌نویسی دارد که می‌توانند در Cardano ساخته شوند و به سازندگان اجازه می‌دهد با استفاده از زبان‌های مختلف، قراردادهای هوشمند را روی پلتفرم ایجاد کنند.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا