اخبار ارز دیجیتال

اکوسیستم کاردانو قرار است با یک زنجیره جانبی سفارشی رشد کند

این جعبه ابزار به نویسندگان زنجیره جانبی اجازه می‌دهد تا مکانیسم‌های اجماع و سایر ویژگی‌های خاص برنامه را انتخاب کنند، در حالی که امنیت زنجیره اصلی را به ارث می‌برند.

Input Output Global (IOG)، تیم سازنده اکوسیستم Cardano، یک ابزار نرم افزاری را در اواخر ژانویه ۲۰۲۳ منتشر خواهد کرد. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که زنجیره های جانبی سفارشی ساخته شده را به کاردانو به منظور بهبود اکوسیستم مستقر کنند.

این خبر توسط IOHK (یک شرکت مهندسی بلاک چین که توسط چارلز هاسکینسون تأسیس شده و اکنون با نام IOG شناخته می‌شود) در تاریخ ۱۲ ژانویه به همراه مستندات فنی کیت ابزار جانبی رسمی اعلام شد.

توسعه دهندگان IOG قبلاً از این جعبه ابزار برای ساختن یک شبکه آزمایشی عمومی از یک زنجیره جانبی سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) به عنوان “اثبات مفهوم” استفاده کرده اند، و پس از تکمیل ممیزی، برای همه برای استفاده آماده خواهد بود. قادر به استقرار برنامه‌ها، ایجاد قراردادهای هوشمند و ادامه کار خواهد بود. توکن های بین زنجیره های آزمایشی مختلف.

این جعبه ابزار همچنین به نویسندگان زنجیره جانبی اجازه می دهد تا مکانیسم اجماع خود را علاوه بر سایر ویژگی های خاص برنامه انتخاب کنند.

نموداری که نشان می دهد چگونه ارزش و داده ها بین زنجیره اصلی Cardano و یک زنجیره جانبی سفارشی ساخته شده است. سس: Cardano.org.

سایدچین یک بلاک چین مستقل است که در مجاورت بلاک چین اصلی خود عمل می کند که اغلب به عنوان شبکه اصلی از آن یاد می شود. زنجیره های جانبی اغلب به دنبال افزایش مقیاس پذیری به شبکه اصلی هستند که تمرکززدایی و امنیت را در اولویت قرار می دهند.

IOG امیدوار است که توسعه زنجیره جانبی “راه را برای پذیرش انبوه” در اکوسیستم کاردانو هموار کند و “انتظار ظهور خانواده ای از زنجیره های جانبی و شریک کاردانو” در آینده نزدیک است.

از جمله “زنجیره های شریک” که هاسکینسون دوست دارد در Cardano ببیند سولانا است، و اخیراً در تماس ۱۰ دسامبر از من هر چیزی بپرس، کاردانو می تواند از سرعت شبکه سولانا استفاده کند، در حالی که سولانا می تواند از زیرساخت کاردانو استفاده کند. او گفت که می تواند از ساختار بهره مند شود. و امنیت

جامعه کاردانو پیشرفت کرد

این خبر طرفداران Cardano را به دیوانگی وارد کرده است، به طوری که یکی از اعضای انجمن امیدوار است که Cardano افزایش قیمتی مشابه اتریوم ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را تجربه کند، زمانی که بسیاری از زنجیره‌های جانبی لایه ۲ و توکن‌های کاربردی عرضه شدند.

یکی دیگر از اعضای پایگاه هواداران Cardano، معرفی این جعبه ابزار را “حرکتی عالی” خواند و در ماه های آینده “استفاده از زنجیره های جانبی Cardano” را گسترش خواهد داد.

با این حال، IOG اشاره کرد که این جعبه ابزار به عنوان یک “راه حل کامل” کار نمی کند.

“برخی زمینه های شناخته شده برای بهبود وجود دارد، مانند تجربه پل، مکانیسم پاداش SPO، و مدل امنیتی. من خواهم رفت.”

طبق نقشه راه، علاوه بر بهبود زنجیره جانبی، پروتکل به زودی یک سبک حسابداری موازی را به عنوان بخشی از “فاز Basho” برای بهبود قابلیت همکاری در اکوسیستم کاردانو معرفی خواهد کرد.

مربوط: کاردانو استیبل کوین الگوریتمی جدید را در سال ۲۰۲۳ راه اندازی می کند

این اولین راه‌حل زنجیره جانبی نیست که IOG در Cardano ادغام کرده است، زیرا قبلاً یک زنجیره جانبی سازگار با EVM اساسی‌تر برای شروع توسعه زنجیره جانبی در جولای ۲۰۲۲ ساخته است.

Cardano همچنین مهم ترین هارد فورک خود، ارتقاء Vasil را در سپتامبر ۲۰۲۲ دریافت کرد. گفته می شود که این امر استقرار قراردادهای هوشمند را کارآمدتر می کند و به برنامه های غیرمتمرکز اجازه می دهد با هزینه کمتر اجرا شوند.

توکن کاردانو، ADA، در حال حاضر ۰.۳۲۹۷ دلار است که ۱۹.۱۱ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا