🚨 اخبار ارز دیجیتال

کاردانو (ADA) دومین دارایی غیرمتمرکز در کریپتو است

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

کاردانو به خاطر آن مورد تجلیل قرار گرفت عدم تمرکز، آن را به عنوان دومین دارایی غیرمتمرکز در صنعت ارزهای دیجیتال رتبه بندی می کند. رتبه‌بندی شاخص تمرکززدایی جاستین بونز محقق کریپتو به ADA امتیاز ۳۵ از ۶۰ را داد که دقیقاً از اتریوم ۴۳ عقب‌تر بود، اما از سایر رقبا مانند بیت‌کوین، سولانا و ریپل بهتر بود.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، با رویکردی ظریف به این موضوع پاسخ داد. او استدلال کرد که مخالفت با IOHK (خروجی ورودی هنگ کنگ) را نباید با نوعی معیار متمرکزسازی یکی دانست. در عوض، هاسکینسون استدلال کرد که آنچه واقعاً مهم است، مدیریت کد و تبدیل آن به یک پروژه منبع باز قوی با مشارکت چندین نهاد است، نه فقط IOHK.

ADAUSDT
نمودار ADA/USDT از TradingView

بحث در مورد تمرکززدایی پیچیده تر از آن چیزی است که در ظاهر به نظر می رسد. این فقط در مورد تعداد زیاد گره ها یا اعتبار سنجی نیست، بلکه در مورد توزیع قدرت در داخل شبکه نیز می باشد. شش اصل که Bons برای اندازه‌گیری تمرکززدایی بیان می‌کند شامل توزیع اعتباردهنده و مشتری، طراحی بدون مجوز، مبادلات فنی، طراحی حاکمیت و تمرکززدایی سیاسی است.

کاردانو در بسیاری از این جنبه ها می درخشد. دارای تعداد زیادی اعتبارسنجی منحصر به فرد و شبکه ای عاری از عناصر مجاز است. سیستم نمایندگی محلی و اجرای آتی حاکمیت زنجیره ای تعهد آن را به آینده ای غیرمتمرکز نشان می دهد. با این حال، پاسخ محدود درک شده به IOHK سوالاتی را در مورد تمرکززدایی سیاسی شبکه ایجاد می کند.

با این حال، امتیاز ADA نشان‌دهنده ساختار قوی آن است که شامل اعتبارسنجی‌های منحصر به فرد متعدد و یک موضع قوی در برابر موارد مجاز است. با حاکمیت زنجیره ای در افق، کاردانو آماده است تا ماهیت غیرمتمرکز خود را بیشتر توسعه دهد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا