🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازارهای کربن از فناوری بلاک چین رونق زیادی دریافت می کنند: Web3 Executive


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیران شرکت Allinfra Climate معتقدند دیجیتالی کردن فرآیندهای بازار کربن از طریق فناوری دفتر کل توزیع شده، کارایی و قابلیت پیش‌بینی بی‌سابقه‌ای را به همراه خواهد داشت.

سیستم های خودکار و فناوری بلاک چین به طور فزاینده ای برای بهبود کارایی و دقت بازارهای کربن، یک عامل کلیدی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی، استفاده می شود.

کوین تلگراف با بیل کنتراپ در مورد نقش فناوری بلاک چین در دیجیتالی کردن داده های قابل تأیید در بازارهای کربن صحبت کرد. کنتروپ رئیس Origination و یکی از بنیانگذاران نرم افزار سازمانی Allinfra Climate است. این پلتفرمی است که برای کمک به موسسات برای رسیدن به اهداف پایداری طراحی شده است. به گفته وی، نظارت بر زنجیره، گزارش، راستی‌آزمایی، صدور، تخصیص و از کار افتادن اعتبارات و مطالبات کربن می‌تواند کارایی و قابل پیش‌بینی‌هایی را به همراه داشته باشد که در گذشته وجود نداشته است.

کنتروپ گفت با قرار دادن همه چیز روی “ریل های دیجیتال”، سیستم های تشخیص دوبار شمارش، حسابداری کربن شرکتی، رتبه بندی و گزارش به تنظیم کننده های دولتی همگی می توانند دیجیتالی شوند.

برای سیستم‌های حسابداری دیجیتال، پردازش داده‌ها از ثبت‌های سنتی که اطلاعات محدودی درباره گزارش‌ها، فروش غیر دیجیتال، قراردادهای خرید و صاحبان نهایی دارایی‌های بازنشسته دارند، بسیار کارآمدتر است.»

کنتروپ گفت از نظر تاریخی، چالش ها و ناکارآمدی های مرتبط با بازارهای کربن به طور قابل درک منجر به سرخوردگی و مقاومت بزرگ شده است. به گفته وی، این واکنش به عدم تمدید پروتکل کیوتو پس از سال ۲۰۱۲ کمک کرده است.

پروتکل کیوتو یک معاهده بین المللی با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مبارزه با تغییرات آب و هوایی است. این سیستم یک سیستم تجارت انتشار گازهای گلخانه ای ایجاد کرد که به کشورهایی که از اهداف کاهش انتشار خود فراتر می رفتند اجازه می داد سهمیه های مازاد را به کشورهایی که به اهداف خود دست نمی یابند بفروشند.

کنتروپ در مورد اینکه چگونه فرآیندهای دستی فعلی برای جمع‌آوری و اعتبارسنجی داده‌ها در بازارهای کربن ناکافی است و چگونه فناوری بلاک چین می‌تواند به رفع این محدودیت‌ها کمک کند، گفت: یک فرآیند دستی متناوب برای تعیین اثرات زیست‌محیطی پروژه‌ها. با افزایش تعداد پروژه‌های کاهش انتشار که به دنبال تأمین مالی زیست‌محیطی هستند، جمع‌آوری داده‌ها اغلب کار فشرده و زمان‌بر است.

“از لحاظ تاریخی، تنگناهای قابل توجهی از نظر در دسترس بودن نهادهای راستی‌آزمایی و تأییدیه مورد نیاز برای انجام کار از ابتدا تا انتها وجود دارد. روند دستیابی به آن چندین ماه (گاهی اوقات شش ماه یا بیشتر) طول خواهد کشید.

او اضافه کرد:

برای اینکه سازمان‌ها واقعاً انتشار خالص خود را کاهش دهند و تأثیرات آب و هوایی خود را به دقت اندازه‌گیری کنند، داشتن داده‌های منشأ پیشرفته مرتبط با جبران کربن آنها بسیار مهم است. جمع‌آوری داده‌های دیجیتال در زمان واقعی، قابل تأیید و ممیزی به ما کمک می‌کند تا به این هدف برسیم.»

کنتراپ با توضیح اینکه چگونه قابل تایید بودن داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق فناوری بلاک چین باعث بهبود دقت گزارش‌دهی در بازارهای کربن می‌شود، گفت: «سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین را می‌توان برای دستگاه‌ها و سایر مرتبط با کربن استفاده کرد. منشأ بالایی را حفظ می کند. […] این امر قابلیت پیش بینی را بهبود می بخشد، در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کند و تا حد زیادی قابلیت تایید و ممیزی را بهبود می بخشد. ”

جمع‌آوری و اعتبارسنجی خودکار داده‌ها در بازارهای کربن با چالش‌های بی‌شماری مواجه است. کنتروپ گفت که این چالش ها شامل در دسترس بودن تکنیک های منطقی سازی بازار مناسب است. این به این دلیل است که جنبه‌های خاصی هنوز فناوری مناسبی برای خودکارسازی یا دیجیتالی کردن کامل آنها ندارند. علاوه بر این، اشتیاق بیش از حد ارائه دهندگان «تکنولوژی برای آب و هوا» با تجربه کمی در امور مالی آب و هوا، به طور ناخواسته شکست می خورد و به طور بالقوه به بازار آسیب می زند. این خطر باعث تضعیف دیدگاه بازار گسترده تر “فناوری برای آب و هوا” می شود. در نهایت، مقاومت در برابر پذیرش توسط فعالان بازار سنتی نیز یک چالش در این زمینه است.

با وجود چالش‌ها، کنتروپ ابراز خوش‌بینی کرد زیرا ایده‌ها و فناوری‌های جدید در حال پیاده‌سازی هستند و بازیگران سنتی به سمت اتخاذ راه‌حل‌های دیجیتالی برای تامین مالی آب و هوا حرکت می‌کنند.

مطالب مرتبط: درس هایی از داووس: بلاک چین در حال تغییر روشی است که ما برای پایداری مبارزه می کنیم

کنتروپ درباره نقش فناوری بلاک چین در آینده قابل پیش‌بینی بازارهای کربن گفت: اگرچه ممکن است این تنها راه حل موجود نباشد، پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین در حال حاضر به همه ذینفعان در بازار ابزارهای مالی محیطی اطمینان بیشتری نسبت به محصول اساسی ارائه می دهند، در زمان و هزینه قابل توجهی صرفه جویی می کنند، آن را قابل پیش بینی و بهبود کارایی در تخصیص ارزش می کنند. به شرکت کنندگان. گزینش پذیری و گزارش دهی بیشتر – در نهایت به تسریع اقدامات مثبت تغییرات آب و هوایی کمک می کند.

قرار دادن داده‌های مربوط به کربن در «راه‌آهن دیجیتال» راهی برای اثبات فعالیت‌های کربن‌زدایی طرف‌ها در آینده است. در کوتاه مدت، تولید سریع‌تر و ارزان‌تر کربن افست و ساختار بهتر تامین مالی، بیمه و خدمات حرفه‌ای را ممکن می‌سازد. همه اینها با توجه به فوریت هایی که باید با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنیم، تلاش های کاملاً حیاتی هستند. ”

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا