🚨 اخبار ارز دیجیتال

بلاک چین Canto، Astar قصد دارد به عنوان لایه ۲ به اکوسیستم اتریوم مهاجرت کند

طبق گفته‌های Polygon Labs، با به ارث بردن امنیت اتریوم، Canto غیرمتمرکزتر می‌شود و تضمین‌های غیرقابل اعتماد را هنگام پل زدن دارایی‌ها فعال می‌کند.

Canto، یک بلاک چین لایه ۱ بومی کیهان، پس از اینکه بلاک چین لایه ۱ دیگری، Astar، برنامه های مشابهی را برای انتقال از اکوسیستم پولکادوت به اتریوم اعلام کرد، به عنوان یک مجموعه لایه ۲ با دانش صفر به اتریوم منتقل می شود.

Canto یک بلاک چین بدون مجوز و همه منظوره سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که هدف آن ادغام بخش مالی سنتی در برنامه های مالی غیرمتمرکز است.

به گفته Polygon Labs، زمانی که Canto Commons، چارچوبی که مشارکت کنندگان ایده ها و راه حل های پروتکل را هماهنگ می کنند، به توافق رسمی برسند، توسعه دهندگان اصلی آن ZK Rollup را بر روی لایه دوم اتریوم خواهند ساخت. او در ۱۸ سپتامبر توضیح داد:

Canto با استفاده از پل مشترک ZK، در نهایت از نقدینگی اکوسیستم Polygon یکپارچه برای دسترسی آسان به اتریوم بهره می‌برد.

Polygon Labs گفت Canto امنیت اتریوم را «وارث» خواهد کرد و امکان تمرکززدایی بیشتر و تضمین‌های غیرقابل اعتماد را هنگام پل زدن دارایی‌ها فراهم می‌کند.

“امنیت کاربر از طریق بهترین ارائه‌دهنده‌های عملیاتی ZK به دست می‌آید، به این معنی که امنیت جامعه از طریق رمزنگاری تضمین می‌شود، نه انگیزه‌های اجتماعی-اقتصادی از طریق اثبات تقلب که از اتریوم به ارث رسیده است.

Polygon Labs اضافه کرد که هیچ تغییری در اعتبار سنجی یا سیستم سهامداری Canto وجود ندارد.

کانت حرکات آستر را دنبال می کند

طبق گفته Sandeep Nailwal، یکی از بنیانگذاران Polygon Labs، Canto اعلام کرده است که قصد دارد ZK Layer 2 را با استفاده از کیت توسعه زنجیره ای Polygon در ماه های اخیر، همراه با Astar، Gnosis Pay، Palm، IDEX و غیره بسازد.

در ۱۳ سپتامبر، تیم Astar اعلام کرد که به زودی ساخت راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم خود را با نام Astar ZK-Ethereum Virtual Machine (EVM) آغاز خواهد کرد که از CDK Polygon نیز استفاده می‌کند.

تیم Astar در بیانیه ای در ۱۴ سپتامبر توضیح داد: “ما در حال ساختن یک پل غیرقابل اعتماد به اتریوم با معادل EVM بالا هستیم، بنابراین توسعه دهندگان dApp می توانند از ابزارهای موجود خود برای ایجاد راه حل در سراسر اکوسیستم استفاده کنند. ما می توانیم.”

Polygon Labs انتظار دارد که زنجیره مبتنی بر ZK به کسب‌وکارها امکان دهد راه‌حل‌های Web3 را با سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت بیشتر در ژاپن، جایی که Astar مستقر است، و در سراسر جهان پیاده‌سازی کنند.

رایان شان آدامز، یکی از مجریان برنامه بانکلس اتریوم، گفت که دو مهاجرت اخیر به اتریوم می تواند شروع بهمنی از مجموعه ها باشد.

همه پروتکل ها روی اتریوم باقی نمی مانند

از سوی دیگر، به نظر می رسد برخی از پروتکل ها در جهت مخالف پیش می روند.

صرافی غیرمتمرکز dYdX قصد خود را برای ایجاد یک مبادله کتاب سفارش «غیرمتمرکز خالص» در Cosmos در اوایل سپتامبر به عنوان بخشی از طرح مهاجرت خود از اتریوم اعلام کرد.

Maker، یکی دیگر از پروتکل های بومی اتریوم، همچنین در ماه سپتامبر اعلام کرد که قصد دارد روابط خود را با اتریوم قطع کند و یک زنجیره جدید و «کارآمدتر» روی پایگاه کد سولانا بسازد.

مربوط: ZkEVM Scroll ایده آلیستی ساخته شده توسط اتریوم در هفته های آینده منتشر خواهد شد

Rune Chistensen، یکی از بنیانگذاران Maker، گفت که Solana در طول شکست FTX انعطاف پذیری خود را ثابت کرده است و مجموعه ای از استعدادهای توسعه دهندگان با کیفیت بالا بر روی Solana ساخته شده است، بنابراین ما مشتاقانه منتظر بررسی آن هستیم. اکوسیستم در جهان

مجموعه توکن های غیرقابل تعویض OnChainMonkey همچنین کل مجموعه ۱۰۰۰۰ NFT خود را از اتریوم به بیت کوین منتقل می کند. تیم سازنده این پروتکل از یک لایه پایه امن تر و اکوسیستم پررونق بیت کوین Ordinal به عنوان دلایل اصلی برنامه های مهاجرت خود یاد می کند.

مجله: Hall of Flame، پدر DeFi: اتریوم به شدت کم ارزش شده است، اما در حال قدرتمندتر شدن است


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا