🚨 اخبار ارز دیجیتال

فناوری جدید کانن با ASML در تولید تراشه رقابت می کند

سیستم جدید FPA-1200NZ2C نیمه هادی های سازگار با فرآیند ۵ نانومتری را تولید می کند و می تواند تا ۲ نانومتر کاهش یابد که از قابلیت های تراشه A17 Pro موجود در آیفون ۱۵ پرو و ​​پرو مکس اپل فراتر می رود.

کانن، شرکت ژاپنی معروف به پرینترها و دوربین های خود، روز جمعه، ۱۳ اکتبر، راه حلی محوری را معرفی کرد که برای پشتیبانی از تولید قطعات نیمه هادی پیشرفته طراحی شده است.

سی‌ان‌بی‌سی گزارش می‌دهد که سیستم «لیتوگرافی nanoimprint» کانن که اخیراً معرفی شده، نشانه‌ای از رقابت این شرکت در برابر شرکت هلندی ASML، بازیگر پیشرو در بخش تجهیزات لیتوگرافی فرابنفش شدید (EUV) است. ماشین‌های ASML برای تولید تراشه‌های پیشرفته، از جمله تراشه‌های مورد استفاده در جدیدترین آیفون‌های اپل، ضروری هستند.

استفاده از این ماشین ها درگیر مناقشه فناوری بین ایالات متحده و چین است. ایالات متحده محدودیت‌های صادراتی و طیف وسیعی از تحریم‌ها را برای مسدود کردن دسترسی چین به تراشه‌های حیاتی و ماشین‌آلات تولیدی اعمال کرده است و مانع از توسعه دومین اقتصاد بزرگ جهان در مناطقی می‌شود که قبلاً به عنوان عقب مانده تصور می‌شد.

فناوری EUV ASML به دلیل نقش کلیدی آن در تولید نیمه هادی های زیر ۵ نانومتر، توجه قابل توجهی را در میان تولیدکنندگان بزرگ تراشه به خود جلب کرده است. این اندازه‌گیری نانومتری به اندازه ویژگی‌های روی تراشه مربوط می‌شود، با مقادیر کوچک‌تر که اجازه می‌دهد ویژگی‌های بیشتری روی تراشه وجود داشته باشد و در نتیجه عملکرد نیمه‌رسانا بهتری را به همراه دارد.

طبق گزارش ها، کانن اعلام کرده است که سیستم جدید FPA-1200NZ2C می تواند نیمه هادی های سازگار با فرآیند ۵ نانومتری تولید کند و تا ۲ نانومتر که در آیفون ۱۵ پرو و ​​پرو مکس اپل وجود دارد، تولید کند. نیمه هادی ۳ نانومتری

دولت هلند محدودیت هایی را بر ASML اعمال کرده و صادرات تجهیزات لیتوگرافی EUV به چین را مسدود کرده است و هیچ محموله ای به چین انجام نشده است. این محدودیت به این دلیل وجود دارد که این ماشین‌ها نقش مهمی در تولید تراشه‌های نیمه‌رسانای پیشرفته دارند.

Canon ادعا می کند که تجهیزات جدید ساخت نیمه هادی های معادل ۲ نانومتر را آسان تر می کند و احتمالاً تحت بررسی شدید قرار خواهد گرفت.

مربوط: گوگل از کاربران در برابر نقض حق نسخه‌برداری هوش مصنوعی محافظت می‌کند

کوین تلگراف قبلاً گزارش داده بود که دولت بایدن شکافی را هدف قرار داده است که به توسعه دهندگان چینی اجازه می دهد تراشه ها را از ناحیه بدنام Huaqiangbei Electronics در شهر شنژن در جنوب چین خریداری کنند.

با این حال، چین پیش‌نویس مقررات امنیتی را برای شرکت‌هایی که خدمات هوش مصنوعی مولد (AI) ارائه می‌کنند، منتشر کرده است، از جمله محدودیت‌هایی در منابع داده مورد استفاده برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا