🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلیس کانادا به سرمایه گذاران کریپتو در مورد افزایش سرقت از خانه هشدار داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عامل جنایت خود را به عنوان راننده تحویل کالا درآورده و وارد منزل مقتول شده و ارز رمزنگاری شده را به سرقت برده است.

دپارتمان‌های پلیس کانادا هشداری به مردم داده‌اند که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با ارزش بالا ممکن است از خانه‌هایشان سرقت شوند.

در ۱۹ ژوئیه، پلیس سوار کانادا (RCMP) در ریچموند، شهری در جنوب ونکوور، چندین سرقت مشابه از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در ۱۲ ماه گذشته را اعلام کرد.

گروهبان ژان هسیه واحد جرایم جدی ریچموند RCMP گفت که شخصی “این قربانیان را با ارزهای رمزنگاری شده هدف قرار می دهد” و امنیت عمومی نیاز به هشدار عمومی دارد.

RCMP جزئیات خاصی از این حوادث ارائه نکرد، اما گفت که در هر دو مورد، عاملان قبل از سرقت از قربانیان، رانندگان تحویل را جعل کرده اند.

“مظنونان تحت پوشش افراد تحویل دهنده یا افراد قدرتمند وارد خانه های قربانیان می شوند. مظنونان به محض ورود به خانه ها، اطلاعاتی را از قربانیان سرقت می کنند که به آنها امکان دسترسی به حساب های ارز دیجیتال آنها را می دهد.”

گروهبان جیل لانگ از دپارتمان تحقیقات پلیس دلتا گفت که مظنونان ظاهراً می‌دانستند که قربانیان «به‌طور قابل توجهی» روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌دانند کجا زندگی می‌کنند.

مقامات پلیس یک مورد دستگیری را تایید کردند اما ارتباطی بودن این رویدادها را تایید نکردند. از آنجایی که تحقیقات هنوز ادامه دارد، جزئیات خاصی در مورد این حادثه یا میزان ارز دیجیتال به سرقت رفته منتشر نشده است.

برای جلوگیری از سرقت منزل، این اداره به مردم توصیه کرد که افراد غریبه و کارگران تحویل کالا را چه به ظاهر قانونی یا غیر قانونی از خانه خارج کنند و در عوض از آنها بخواهند که تحویل خود را در خارج از خانه بگذارند.

اگر شک دارید، باید با شرکت حمل و نقل تماس بگیرید تا هویت خود را تأیید کند و اگر خطر قریب الوقوع یا قریب الوقوع به نظر می رسد، به مقامات اطلاع دهید.

پلیس توصیه کرد: اشیاء با ارزش و اطلاعات مالی باید در محل امنی مانند گاوصندوق در خانه نگهداری شود.

مربوط: مدیر عامل Sodex در ترکیه به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی به زندان محکوم شد

به طور کلی تر، پلیس توصیه می کند در مورد مسائل مالی به صورت خصوصی صحبت کنید، نه در رسانه های اجتماعی، و فقط با افرادی که به آنها اعتماد دارید.

در ماه مارس، آیدن پرتلسکی، “غول ارزهای دیجیتال” خودخوانده کانادا، توسط پنج مرد ربوده شد، به ناحق زندانی شد و مورد حمله قرار گرفت که در طرح آشکار ارزهای دیجیتال پرتلسکی فریب خورده بودند.

به گفته شرکت پخش کانادایی، یکی از مردانی که گفته می شود ۵۶۰,۰۰۰ دلار (۷۴۰,۰۰۰ دلار کانادا) در این طرح سرمایه گذاری کرده بود به ربودن پرتلسکی در ۱۷ جولای متهم شد.

مجله: گیمر وب ۳: نبرد تیرانداز کارگردان منطقه ۹ در منطقه چراغ قرمز دسنترالندنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا