اخبار ارز دیجیتال

کانادا ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها، CBDC ها را در بودجه جدید در نظر می گیرد

دولت کانادا نسبت به خطراتی که دیجیتالی کردن دارایی‌های دیجیتال و پول می‌تواند برای سیستم مالی ایجاد کند، به عنوان دلیلی برای شروع مشاوره ابراز نگرانی کرد.

همانطور که در یک مینی بودجه جدید فاش شده است، دولت فدرال کانادا قرار است مذاکراتی را در مورد ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) آغاز کند.

“بیانیه اقتصادی پاییز ۲۰۲۲” دولت که توسط معاون نخست وزیر کریستیا فریلند در ۳ نوامبر منتشر شد، به عنوان یک به روز رسانی مالی مرتبط با بودجه اصلی سالانه عمل می کند.

این بیانیه شامل بخش کوچکی با عنوان «کار برای دیجیتالی کردن پول» بود که طرح‌های ارز دیجیتال دولت را تشریح می‌کرد.

او گفت که ظهور ارزهای دیجیتال و دیجیتالی شدن پول “سیستم مالی در کانادا و سراسر جهان را متحول می کند” و افزود که مقررات سیستم مالی این کشور “باید سرعت خود را حفظ کند.”

در این بیانیه آمده است که دیجیتالی شدن ارزها “چالش هایی را برای نهادهای دموکراتیک در سراسر جهان ایجاد می کند” و استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در فرار از تحریم های داخلی و بین المللی و تامین مالی فعالیت های غیرقانونی را برجسته می کند.

در بیانیه ای، دولت گفت که مشاوره سهامداران در مورد ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و CBDC در تاریخ ۳ نوامبر آغاز خواهد شد، اگرچه مشخص نیست دقیقا کدام سهامداران درگیر خواهند شد.

گفت‌وگوهای اعلام‌شده آغازگر «بررسی قانونی بخش مالی با تمرکز بر دیجیتالی کردن پول و حفظ ثبات و امنیت در بخش مالی» است، بخشی از بودجه سال ۲۰۲۲ که در ۷ آوریل اعلام شد. به عنوان بخشی از قصد دولت برای

این بررسی همچنین «نیاز بالقوه» برای CBDC کانادا را در پرتو این خطرات در نظر می‌گیرد.

مربوط: مدیر انرژی کبک به دنبال تصویب دولت برای قطع برق استخراج کنندگان کریپتو است

در ژانویه، اعتراض‌ها در شهر اتاوا، پایتخت این کشور به دلیل قوانین و محدودیت‌های واکسن کووید-۱۹ در کانادا بالا گرفت و معترضان پس از شروع به کار پلتفرم‌های بودجه قانونی رقابتی، به سمت پلتفرم‌های تامین مالی رمزنگاری رفتند.

انتاریو در ۱۱ فوریه وضعیت فوق العاده اعلام کرد. این به این دلیل است که دولت میلیون ها دلار کمک مالی به معترضان را به دلیل مسدود شدن جاده ها مسدود کرده است.

در ۱۴ فوریه، نخست وزیر جاستین ترودو اولین کشور در تاریخ کانادا بود که به قانون وضعیت اضطراری استناد کرد و به آنها اختیاراتی را داد تا حساب های بانکی معترضان را مسدود کند و بر “تراکنش های مشکوک و گسترده” مربوط به ارزهای دیجیتال نظارت کند.

دو روز بعد، پلیس فدرال کانادا نامه‌هایی به چندین صرافی ارزهای دیجیتال ارسال کرد و از آنها خواست که پردازش تراکنش‌های بیش از ۳۰ آدرس کیف پول ارزهای دیجیتال مربوط به اعتراضات جاری را متوقف کنند.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا