اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی کانادا از شهروندان می پرسد که از یک دلار دیجیتال چه می خواهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کانادایی ها هنوز برنامه ای برای صدور دلار دیجیتال کانادا ندارند، اما از آنها پرسیده شده است که دوست دارند چه ویژگی هایی به دلار دیجیتال کانادا اضافه شود.

از کانادایی‌ها خواسته شده است که چه ویژگی‌هایی را می‌خواهند در یک دلار دیجیتالی بالقوه کانادا بگنجانند، و بانک مرکزی این کشور رایزنی‌ها را برای عموم باز کرده است.

در 8 می، بانک مرکزی کانادا (BoC) جلسات استماع عمومی را آغاز کرد که تا 19 ژوئن ادامه خواهد داشت و خاطرنشان کرد که در حال کاوش در یک فضای مجازی است زیرا “جهان بیشتر و بیشتر دیجیتالی می شود.”

کارولین راجرز، معاون ارشد بانک مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: بانک‌ها مایلند آنچه را که کانادایی‌ها «بیشترین ارزش را در طراحی دلار دیجیتالی خود می‌دانند» بشنوند. ” “

این بانک به سرعت اعلام کرد که کار بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را شروع نکرده و قصد مبادله نقدی ندارد.

در حال حاضر، ما نیازی به دلار دیجیتال کانادا نداریم و تصمیم برای صدور آن بر عهده کنگره و دولت کانادا است.

BoC اضافه کرد: “پول نقد به جایی نمی رسد.” با این حال، او گفت که اگر استفاده از اسکناس کاهش یابد، بسیاری از کانادایی ها می توانند در آینده از اقتصاد حذف شوند.

این بانک گفت که حتی اگر CBDC صادر شود، اسکناس های کاغذی “برای کسانی که آنها را می خواهند” ارائه می شود.

BoC همچنین بیان کرد که ارزهای رمزنگاری شده یا CBDC های خارجی “می توانند به طور گسترده در کانادا مورد استفاده قرار گیرند.”

او استدلال کرد که این سناریو می تواند دلار کانادا را به خطر بیندازد و “خطراتی برای ثبات سیستم مالی ایجاد کند.”

مربوط: خرده فروشی CBDC “عواقب” ناشناخته ای برای سیستم مالی دارد – مدیر صندوق بین المللی پول

نظرسنجی مشاوره از کانادایی‌ها طیف گسترده‌ای از سؤالات را می‌پرسد، از جمله روش‌های پرداختی که در ماه گذشته استفاده کرده‌اند، احتمال اینکه چقدر از CBDC کانادا استفاده کنند و چه ویژگی‌های طراحی را می‌خواهند ببینند.

همچنین به طور خاص می‌پرسد که آیا پاسخ‌دهندگان نظرسنجی از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌کنند یا نگه می‌دارند یا خیر، و سؤالات جمعیت شناختی مختلفی در مورد جنسیت، سن، تحصیلات و درآمد ارائه می‌کند.

از کانادایی ها پرسیده می شود که آیا از رمزنگاری به عنوان بخشی از مذاکرات دلار دیجیتال استفاده می کنند یا نگه می دارند. منبع: BoC

BoC گفت که گزارشی را منتشر خواهد کرد که مشروح این رایزنی‌ها را «در طول سال» بیان می‌کند.

Hall of Flame: Crypto Wendy Talks SEC Destruction, Sexism, and Weak the Weakنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا