اخبار ارز دیجیتال

آیا اتریوم می تواند ۲۰۰۰ دلار را شکست دهد؟ قیمت ETH با وجود عرضه آنلاک جدید بسته می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برداشت های سهام اتریوم در حال افزایش است. با این حال، نتوانست فروش بزرگی را که بسیاری پس از ارتقاء شانگهای انتظار داشتند، برانگیزد.

قیمت توکن اتریوم اتریوم (ETH) پس از راه‌اندازی ارتقای شبکه شانگهای که مدت‌ها مورد انتظار بود، در یک روز به ۲۰۰۰ دلار رسید و به چند دلار رسید.

اردک اتریوم از فروش اخبار می ترسد

در ۱۳ آوریل، قیمت اتر حدود ۴ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد روزانه ۱۹۹۶ دلار در کوین بیس رسید، بدون توجه به فشار فروش بالقوه ارتقاء شانگهای به بازار.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

به طور خلاصه، هارد فورک شانگهای، همچنین به عنوان “شاپلا” شناخته می شود، به کاربران اجازه می دهد ETH را از قراردادهای هوشمند اثبات سهام اتریوم خارج کنند.

به گفته نانسن، تا ساعت ۰۹:۰۰ UTC در ۱۳ آوریل، بیش از ۹۸۰۰۰ ETH، به ارزش تقریبی ۱۹۴.۸ میلیون دلار، از ذخایر رای دهی اتریوم از زمان راه اندازی آن در شانگهای یک روز قبل خارج شده است. به عبارت دیگر، نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار فشار فروش بالقوه وارد بازار شده است.

واریز و برداشت ETHمنبع: نانسن

با این حال، افزایش قیمت اتر از زمان عرضه آن در شانگهای تاکنون نشان می دهد که بازار برای جذب فشار فروش ناشی از این رویداد مشکلی نداشته است. همچنین این امکان وجود دارد که اکثر کاربران تصمیم گرفته باشند به جای فروش آنها در انتظار سود بیشتر، جوایز سهام ETH خود را حفظ کنند.

در حال حاضر، تقریباً ۱۲۰.۴ میلیون اتریوم یا تقریباً ۱۵ درصد از کل عرضه اتریوم در گردش است.

جالب توجه است، داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Dune Analytics نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد از ETH سهام در مقایسه با سطوح قیمت فعلی هنوز در زیر آب است. این امر احتمال فروش کوتاه مدت را به دلیل خروج سهام شانگهای کاهش می دهد.

خطرات قیمت اتریوم ۱۰ درصد اصلاح می شود

افزایش مداوم در بازار اتریوم باعث شده است که اتریوم/دلار اندکی بیش از حد خرید باشد و احتمال اصلاح کوتاه مدت قیمت در این ماه را افزایش دهد.

مطالب مرتبط: نقدینگی هنگام شکستن Levees جریان می یابد – تجزیه و تحلیل Ethereum Shapeella و مشتقات سهامداری نقدینگی

شایان ذکر است، شاخص قدرت نسبی روزانه ETH (RSI) فقط ۲ امتیاز کمتر از آستانه خرید بیش از حد ۷۰ است. علاوه بر این، ETH/USD در حال آزمایش یک سطح مقاومت کلیدی نزدیک به ۱۹۹۰ دلار است که قبل از کاهش قیمت در می ۲۰۲۲ و آگوست ۲۰۲۲ خواهد بود.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

تکرار این سناریو می تواند به معنای اصلاح میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه آوریل (EMA 50 روزه، موج قرمز)، حدود ۱۰ درصد کمتر از سطح قیمت فعلی باشد. این سطح قیمت ETH نیز نزدیک به خطوط حمایت/مقاومت تاریخی است.

در مقابل، شکست قاطع بالاتر از سطح مقاومت روانی ۲۰۰۰ دلار می‌تواند باعث افزایش احتمالی قیمت اتر به سمت ۳۰۰۰ دلار شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا