اخبار ارز دیجیتال

آیا کانادا پس از تعلیق منیتوبا همچنان می تواند مرکز استخراج ارزهای دیجیتال باشد؟

سهامداران محلی بر این باورند که توقف استخراج ارزهای دیجیتال ممکن است در واقع به معنای آغاز گفتگوی جدید بین دولت و صنعت باشد.

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می آید، کانادا همچنان یک جایگزین نظارتی منحصر به فرد برای همسایه خود، ایالات متحده است. اگرچه روند صدور مجوز آن نسبت به برخی کشورها سخت‌تر است، اما کانادا اولین کشوری بود که صندوقی را که مستقیماً در صرافی ارزهای دیجیتال معامله می‌شود، تأیید کرد. صندوق‌های بازنشستگی این کشور در حال سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال هستند و شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال برای بهره‌گیری از دمای پایین‌تر و کاهش قیمت انرژی به این کشور نقل مکان می‌کنند.

اما عجله طلای معدنچیان کانادایی ممکن است کند شود. در اوایل دسامبر، منیتوبا غنی از نیروگاه های آبی، یک تعلیق ۱۸ ماهه برای پروژه های معدنی جدید وضع کرد.

این اقدام شبیه به ابتکار اخیر در ایالت نیویورک آمریکا است که تمدید مجوزها برای عملیات معدنکاری موجود را متوقف کرد و معدنچیان جدید با اثبات کار را ملزم به استفاده ۱۰۰٪ از انرژی های تجدیدپذیر کرد.

این تحولات را نباید به عنوان موارد منفرد رد کرد. هر دو در مناطق نسبتاً خنک با مشخصات انرژی آبی بزرگ اتفاق افتادند، بنابراین سفت کردن پیچ‌ها در منیتوبا برای منطقه‌ای با انرژی کمتر خوش‌بینانه به نظر نمی‌رسد.

آیا این می تواند وضعیت کانادا را به عنوان پناهگاه معدنچیان تغییر دهد؟

استعداد طبیعی

در اکتبر ۲۰۲۱، قیمت بیت کوین (BTC) از ۶۰۰۰۰ دلار گذشت. در آن زمان، کانادا با ۹.۵۵٪ از کل بیت کوین استخراج شده در داخل (در مقایسه با ۱.۸۷٪ در سال گذشته) به چهارمین مقصد بزرگ استخراج بیت کوین در جهان تبدیل شده بود. این کشور عملاً شکاف ناشی از سرکوب در چین را کاهش داده است و تقریباً فعالیت استخراج داخلی را تا سال ۲۰۲۱ حذف کرده است، اما این سرکوب در ایالات متحده بیشترین پیروزی را داشته است، جایی که نرخ هش بیت کوین از رتبه ششم به رتبه اول افزایش یافت.

تکنسین کسب و کار استخراج بیت کوین.منبع: Paul Chiasson/Canadian Press

پس از فروپاشی چین، دولت کانادا مجبور نبود کار زیادی برای جلب توجه معدنچیان جهان انجام دهد. این کشور دو مزیت متمایز دارد: آب و هوای خنک و نیروی برق آبی فراوان. یک مطالعه در سال ۲۰۲۱ توسط گروه تحقیقاتی DEKIS در دانشگاه آویلا، کانادا را از نظر پتانسیل استخراج پایدار در رتبه هفدهم جهان قرار داد. این ایالات متحده (۲۵)، چین (۴۰)، روسیه (۴۳)، یا قزاقستان (۶۶) است.

این امتیاز بالا با ترکیبی از قیمت پایین برق (۰.۱۱۳ دلار در هر کیلووات ساعت)، دمای متوسط ​​پایین (-۵.۳۵ درجه سانتیگراد)، و شاخص سرمایه انسانی بالا (۰.۸) ممکن شده است.

ممنوعیت استخراج معدن ۱۸ ماه طول می کشد

علیرغم درخواست این کشور از ماینرهای ارز دیجیتال، مانیتوبا که دومین پایین ترین قیمت انرژی کانادا را دارد، در نوامبر تصمیم گرفت عملیات استخراج جدید را به مدت ۱۸ ماه متوقف کند. این تصمیم به این دلیل توجیه شد که عملیات جدید می تواند شبکه برق محلی را به خطر بیندازد. همانطور که کامرون فریسن، وزیر دارایی منیتوبا به CBC گفت:

ما نمی‌توانیم به سادگی بگوییم: «خب، هر کسی می‌تواند هر چیزی را تحمل کند. [energy] آنها می‌خواهند بگیرند و ما فقط سد را می‌سازیم. آخرین آن اگر پیشنهاد بدهید ۱۳ میلیارد دلار هزینه دارد [transmission] خط “

فریسن فاش کرد که درخواست های اخیر از ۱۷ اپراتور بالقوه به ۳۷۱ مگاوات برق نیاز دارد. این بیش از نیمی از برق تولید شده توسط نیروگاه Keeyask است. او گفت که تقاضای استخراج‌کنندگان جدید، از جمله دیگر درخواست‌های کمتر رسمی، در مجموع بیش از ۴۶۰۰ مگاوات خواهد بود. منیتوبا در حال حاضر دارای ۳۷ تاسیسات معدنی است که عملیات آنها تحت تاثیر این ممنوعیت قرار نگرفته است.

اخیرا: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

حتی نگران‌کننده‌تر، کمبود نسبی مشاغلی است که توسط ماینرهای ارز دیجیتال ارائه می‌شود. فریسن گفت که ماینرهای ارز دیجیتال “ممکن است از صدها مگاوات استفاده کنند و تعداد کمی کارگر داشته باشند.”

معمولی جدید؟

آیدین کیلیک، رئیس و مدیر عامل شرکت ماینینگ کریپتو کانادا Hive Blockchain، پرونده منیتوبا را یک حادثه مجزا نمی‌داند. در اوایل نوامبر، Hydro-Quebec، شرکتی که برق را در کبک، کانادا مدیریت می‌کند، از دولت خواست تا شرکت را از تعهد خود در تامین برق برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال رها کند. اما این وضعیت به معنای عادی جدید نیز نیست.

این مهلت قانونی برای دادن زمان به شرکت‌ها برای ارزیابی عملیات استخراج ارزهای دیجیتال موجود است. ماینرهای ارزهای دیجیتال برای بازیافت باید با شرکت‌های برق همکاری کنند.

با توجه به اینکه Hive Blockchain از گرمای یک تاسیسات ۴۰۰۰۰ فوت مربعی در کبک برای گرم کردن یک کارخانه تولید استخر شنا به مساحت ۲۰۰۰۰۰ فوت مربع استفاده می‌کند، Kilic می‌خواهد توسعه اخیر توسط یک تامین‌کننده برق محلی استخراج شود. درک رویکرد اپراتور.

نقشه برجسته منیتوبا که منابع آبی مهم استان را نشان می دهد.منبع: carport

شرکت‌های آب و برق کانادا غرق در پرس و جو از نهادهای فراساحلی هستند که به دنبال استفاده از آب و هوای خنک کانادا و منابع انرژی آبی فراوان هستند. او تاکید کرد که این موضوع بر تقاضای استخراج‌کنندگان دارایی دیجیتال داخلی که بر مشارکت‌های بلندمدت متمرکز هستند، سایه انداخته است:

ما امیدواریم که شرکت‌های خدمات شهری بتوانند از طریق فرآیند نصب مشخص کنند که کدام مشتریان دارای بودجه خوبی هستند و مشتریان بلندمدت با سابقه ابتکارات پایداری هستند.

Kilic می گوید که ساخت یک مرکز داده نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد. از این نظر، یک فرآیند بررسی دقیق که ماینرها را ملزم می‌کند تا نیازهای سرمایه خاصی را برآورده کنند، تعداد برنامه‌های کاربردی با حسن نیت را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. به نظر او، همچنین متعهد به تعادل و پایداری شبکه است.

اندرو وبر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Digital Power Optimization استخراج ارز دیجیتال، به کوین تلگراف گفت که مهلت قانونی منیتوبا بر جذابیت کانادا به عنوان یک مقصد ماینینگ تأثیری نخواهد گذاشت. قانون و مقدار زیادی انرژی مازاد مصرف شده توسط ماینرهای کارآمد از نظر فناوری:

شرکت‌های انرژی که از استخراج بیت کوین به‌عنوان ابزاری برای بهینه‌سازی دارایی‌های تولید برق خود استفاده می‌کنند، معتقدند که استخراج به طور فزاینده‌ای در جایی اتفاق می‌افتد که آنها واقعاً مشکلات انرژی را حل می‌کنند، زیرا به یک حوزه رو به رشد ماینینگ تبدیل می‌شود.

وبر گفت که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به دلیل یک عامل قیمت ساده از برق پر تقاضا استفاده نمی‌کنند: ارائه بار سودآوری که می‌تواند به راحتی در صورت افزایش تقاضای انرژی مبتنی بر شبکه خاموش شود. این حتی می‌تواند شبکه را انعطاف‌پذیرتر و انعطاف‌پذیرتر کند. Kilic این ایده را تأیید می کند و ادعا می کند که شرکت او می تواند در چند ثانیه زمانی که شبکه تحت بار است خاموش شود.

اخیراً: اعتماد کلید پایداری ارز رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

فقط زمان نشان خواهد داد که آیا قانونگذاران و قانونگذاران منیتوبا بر این دلیل توافق دارند یا خیر. اما ذینفعان همچنان خوش بین هستند. وبر انتظار دارد که منیتوبا و نیویورک هم در طی یک دهه آینده شاهد استخراج بیشتری باشند، اما به قول کیلیک، کانادا به یک رهبر جهانی در زیرساخت دارایی های دیجیتال تبدیل شده است. این کشور بهترین موقعیت جغرافیایی را دارد و نباید فرصت ایجاد زیرساخت های خود را داشته باشد. از دست رفته .

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا