اخبار ارز دیجیتال

آیا بلاک چین می تواند فروپاشی اختصاصی را به دلیل هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی حل کند؟

همانطور که فناوری های نوظهور مانند Web3 و AI به گسترش امکانات خلاقانه ادامه می دهند، این سوال مطرح می شود که چگونه می توان از حقوق خلاقانه و هنر محافظت کرد.

وب ۳ و فناوری های جدید مرزهای توزیع هنر، مالکیت و تعامل با طرفداران را جابجا می کنند. اما همه پیشرفت‌های اخیر مورد استقبال جامعه هنری قرار نگرفته است، به خصوص وقتی صحبت از هوش مصنوعی (AI) به میان می‌آید.

اخیراً، پس از گسترش سریع اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند که پرتره‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را ایجاد می‌کنند، هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی بحث‌های زیادی را در مورد مالکیت به راه انداخته است.

بحث های مربوط به مالکیت معنوی (IP) مشابه مواردی است که در صنعت فیلم و موسیقی یافت می شود. اما توسعه دهندگان در فضای فناوری نوظهور می گویند فناوری بلاک چین می تواند حد وسطی بین هنرمندان و محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد کند.

کوین تلگراف با دن نیلی، مدیرعامل ورمیلیو صحبت کرد تا بهتر بفهمد چگونه می توانند این مشکلات را در آینده عیب یابی کنند. Vermillio یک پلتفرم تایید شده هوش مصنوعی با شجره مالکیت است.

نیلی می‌گوید که هوش مصنوعی گواهی شده یک سیستم خودکارسازی و تأیید را در دسترس عموم معرفی خواهد کرد. در این مورد، هر کسی می‌تواند مالکیت و اصل و نسب را تأیید کند، نه اینکه به چندین منبع شخص ثالث تکیه کند.

این مهم است زیرا سازندگان نه تنها باید ثابت کنند که برخی از محتوا متعلق به آنهاست، بلکه باید استفاده از آثار دیجیتالی خود را نیز تأیید کنند.”

این با بسیاری از خشم در رسانه های اجتماعی در مورد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی مطابقت دارد. یک هنرمند شش رشته توییتی را منتشر کرد که در آن هنرمندان مخالف جنبش هنری هوش مصنوعی را تجزیه و تحلیل می‌کرد و آنچه را که در حال وقوع بود «استثمار» نامید.

نیلی می گوید هنر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی نباید هنر اصلی را تهدید کند، بلکه باید در کنار هم وجود داشته باشد. او گفت که در عوض، بازارهای مختلفی برای هنرهای دست ساز و ماشینی ایجاد خواهد شد.

مربوط: چه رابطه ای بین بلاک چین و وب ۳ وجود دارد؟

مایک وینکلمن که با نام بیپل نیز شناخته می‌شود، یک هنرمند دیجیتال فعال است که از فناوری جدید برای ایجاد مجموعه‌ای با ارزش غیر قابل ذوب (NFT) استفاده کرده است. او همچنین در یک گفتگوی توییتری در مورد جنجال هنر هوش مصنوعی شرکت کرد و کارهای جدیدی را علیه ماشین ساخت منتشر کرد.

چه آن را یک نبرد یا یک لحظه تعیین کننده بنامید، نیلی معتقد است صنعت خلاق با یک انتخاب روبرو است. خلاقان باید اشخاص ثالث غیرمجاز را با استفاده از هوش مصنوعی مولد تحمل کنند یا از ابزارهای جدیدی مانند بلاک چین استفاده کنند.

به گفته نیلی، «فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی و بلاک چین برای قادر ساختن اشخاص ثالث برای خرید دسترسی به امضای دیجیتال تایید شده داده‌های آموزشی که به‌صورت دیجیتالی توسط سازندگان آن‌ها کنترل می‌شود، استفاده می‌شوند.»

هوش مصنوعی تایید شده می‌تواند به یکی از ابزارهای کلیدی تبدیل شود که سازندگان را قادر می‌سازد تا نظم و انصاف را در محتوای هوش مصنوعی مولد «غرب وحشی» و فضای بزرگ‌تر Web3 ایجاد کنند.

در نهایت، دنیای Web3 به سازندگان برای پیشبرد فضا به سمت آینده اینترنت متکی است. نیلی تأکید می‌کند که احراز هویت هوش مصنوعی و مالکیت محتوا از طریق بلاک چین، سازندگان را قادر می‌سازد تا وظایف خود را طبق شرایط خودشان انجام دهند.

سازندگان می‌خواهند آثار خود را به هر کجا که می‌خواهند ببرند و با جوامع علاقه‌مند به اشتراک بگذارند.»

از آنجایی که هوش مصنوعی به عمومی تر شدن و نفوذ به فضای دیجیتال ادامه می دهد، به حداقل رساندن سوء ظن کاربران پیرامون این فناوری برای بسیاری از توسعه دهندگان مهم است. این روزها، برخی از شرکت‌ها از تکنیک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای دسترسی سازندگان به طرح‌های متاورس خود استفاده می‌کنند.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا