اخبار ارز دیجیتال

آیا بیت کوین می تواند از رویداد کارینگتون که شبکه را از بین می برد زنده بماند؟ – مجله کوین تلگراف

در یک طوفان خورشیدی عظیم که زیرساخت های اقتصادی مدرن را ویران می کند، تنها بخشی از بلاک چین می تواند زنده بماند.جیسون پاتس

حادثه کارینگتون چیست؟

در جلسه انجمن سلطنتی نجوم در نوامبر 1859، ریچارد کریستوفر کارینگتون، ستاره شناس بریتانیایی، در رصد سالانه خود از شکل و موقعیت لکه های خورشیدی در صبح روز پنج شنبه، 1 سپتامبر، مشاهده ای بسیار نادر انجام داد. من معتقدم که وجود دارد.

این پدیده باعث شد تا شفق های قطبی درخشان در سرتاسر جهان، برخی تا جنوب کوبا، چنان درخشان باشند که ناظران بتوانند روزنامه ها را در شب با نور مطالعه کنند.

مدل رویداد کارینگتون ناسا
مدل رویداد کارینگتون منبع: ناسا

این شدیدترین طوفان ژئومغناطیسی ثبت شده در تاریخ بود که احتمالاً نتیجه یک پرتاب جرم تاجی از خورشید در برخورد با مغناطیس کره زمین است و اگر امروز دوباره تکرار شود، برای صنعت ارزهای دیجیتال نگران کننده است. این الهام بخش است. یک طوفان چنین شدتی می‌تواند بر اکثر سیستم‌های الکتریکی مورد استفاده امروزی، از جمله ماهواره‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، منابع تغذیه و همه اشکال ارتباطی تأثیر بگذارد.

اختلال ژئومغناطیسی به حدی شدید بود که اپراتورهای تلگراف ایالات متحده جرقه هایی را از تجهیزات آنها به پرواز در می آورد و در برخی موارد مشتعل می شود. سیستم های تلگراف در اروپا و آمریکای شمالی خراب شدند.

نمای نزدیک از یک برجستگی فوران با درج زمین در مقیاس تقریبی تصویر
نمای نزدیک از یک برجستگی فوران با زمین در مقیاس تقریبی تصویر درج شده است. گرفته شده در 1 ژوئیه 2002. منبع: ESA و NASA-SOHO

وقایع مشابه در سراسر قرن بیستم مشاهده شد. در سال 1921، یک طوفان خورشیدی به طور گسترده در شهر نیویورک و اطراف آن مشاهده شد. یک خطای الکتریکی باعث شد که سیستم ریلی رفت و آمد سیگنالینگ و سوئیچینگ را از دست بدهد، یک فیوز منفجر شود و یک دکل سیگنال در ترمینال گراند مرکزی به آتش کشیده شود. سیم های تلگراف ترک خورد و ارتباط قطع شد.

سپس در سال 1989، طوفان باعث قطع برق در بسیاری از کبک، کانادا شد. دانشمندان بر این باورند که در سال 774 رویدادی حتی بزرگتر از کارینگتون رخ داد که رویداد میاکه نام داشت.

همانطور که دیوید والاس، استاد دانشگاه ایالتی می سی سی پی برای Astronomy.com نوشت، تأثیر احتمالی آن می تواند فاجعه بار باشد.

فقط زمان زیادی است که زمین توسط طوفان ژئومغناطیسی دیگری مورد اصابت قرار گیرد. یک طوفان به اندازه رویداد کارینگتون می تواند سیستم های برق و ارتباطات در سراسر جهان را خراب کند و باعث قطعی برق شود که هفته ها طول می کشد. اگر طوفان به اندازه رویداد Miyake بود، نتیجه برای جهان ویرانگر بود، با قطعی که می‌توانست برای ماه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد.

چه اتفاقی برای بیت کوین پس از یک انفجار خورشیدی خواهد افتاد؟

از کامپیوترهای خانگی گرفته تا اینترنت تا تولد ارزهای دیجیتال، یک انقلاب اقتصادی و فناوری در آغاز قرن بیست و یکم رخ داد. این انقلاب کاملاً متکی بر شبکه سیستم های ارتباطی جهانی به هم پیوسته است.

در این سیستم‌ها، ارائه‌دهندگان پرداخت سنتی مانند شرکت‌های کارت اعتباری، بانک‌ها و شرکت‌های انتقال پول، بلوک‌های پشته پرداخت را از نهادهای به هم پیوسته و قابل اعتماد تشکیل می‌دهند که تراکنش‌های پرداخت الکترونیکی را پردازش و تسویه می‌کنند.

کارشناسان خدمات وب آمازون گزارش می دهند که بیشتر آنها هنوز در یک سیستم بانکی فرسوده ذخیره می شوند که اولین بار در آغاز اواخر قرن بیستم ساخته شد. برخی از بانک ها سعی کردند ارتقا دهند، اما اکثر آنها تا به امروز به مین فریم های اثبات شده ای که به آنها اعتماد دارند، چسبیده اند.

به تصویر کشیده شده توسط هنرمندان CME
تصویر یک هنرمند از جهش توده تاج.منبع: NASA/CXC/INAF/Argiroffi, C. et al. S. Wiesinger

در مقابل، ساتوشی ناکاموتو، یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز است که در میان شبکه‌ای از رایانه‌ها یا گره‌ها توزیع می‌شود، به جای اتکا به یک سیستم عمودی که در سرورها یا مراکز داده یک نهاد قرار دارد و هدف آن ایجاد است. وقتی نوبت به دفتر کل شبکه بیت کوین می رسد، هیچ نقطه شکستی وجود ندارد. با توجه به این ویژگی، بسیاری شبکه را قوی تر و انعطاف پذیرتر از سایر سیستم های پرداخت می دانند.

بنابراین کدام یک در رویداد Carrington بهتر عمل می کند یا هر دو زنده می مانند؟

لکه های خورشیدی و سوالات طلایی

سیستم‌های پرداخت سنتی از افزونگی‌ها و حفاظت‌های خاصی استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که شبکه و گره‌های آن در برابر رویدادهای نامرتبط مانند هکرها، آب‌وهوا، خاموشی‌ها و نوسانات برق محافظت می‌شوند. فورس ماژور.

اما یک طوفان خورشیدی در سطح رویداد کارینگتون سناریوی بسیار بزرگتری را نشان می‌دهد که کارشناسان هنوز می‌توانند با وجود سال‌ها تحقیق مداوم، تأثیر آن را تخمین بزنند.

ویلیام مورتاگ، هماهنگ کننده برنامه مرکز پیش بینی هوای فضایی اداره ملی اقیانوسی و جوی، به مجله گفت که این مرکز به طور مداوم خورشید را زیر نظر دارد. این فقط این است که رویداد دیگری چه زمانی و با چه شدتی رخ خواهد داد.

همچنین بخوانید
ویژگی

پروژه بلاک چین برای فعال کردن انرژی های تجدیدپذیر

ویژگی

راهنمای واقعی Crypto OG Insider: قسمت 1

برای رویدادهای مغناطیسی خورشیدی، دانشمندان SWPC به دنبال لکه های خورشیدی بزرگ هستند. برخی از آنها بزرگتر از زمین هستند و در پایان چرخه 11 ساله زمانی که خورشید میدان مغناطیسی خود را دوقطبی می کند، شکل می گیرند (به قطب شمال و جنوب فکر کنید). کاملا برعکس

مورتا گفت که لکه‌های خورشیدی همیشه ظاهر می‌شوند، اما بیشتر زمانی که خورشید به حداکثر خورشیدی نزدیک می‌شود، یعنی نقطه اوج چرخه 11 ساله خورشیدی، دیده می‌شوند. انتظار می رود حداکثر بعدی بین سال های 2024 و 2025 رخ دهد.

مرتق در حال مشاهده دقیق آن گفت که ناگهان فورانی رخ داد. هنگامی که این فوران رخ می دهد، انتشارات مختلفی تولید می کند. دریافت تابش الکترومغناطیسی، بار سرعت نور.

ما آن را اینجا روی زمین احساس می کنیم و پس از چند ساعت ذرات پرانرژی از این فوران سرازیر شدند که بر برخی فناوری ها تأثیر گذاشت. بنابراین اکنون ما در مورد ذرات زیر اتمی صحبت می کردیم. پروتون‌ها و الکترون‌ها وارد می‌شوند و بر بسیاری از تجهیزات از جمله ماهواره‌ها، فضانوردان و هواپیماهای قطبی تأثیر می‌گذارند. همه چیز می تواند تحت تأثیر این ذرات پر انرژی باشد.

در پشت این پیش‌بینی‌های سرعت نور از خورشید، میلیاردها تن گاز پلاسما و میدان‌های مغناطیسی وجود دارد که از منابع شعله‌ور فوران می‌کنند، همچنین به عنوان پرتاب جرم تاجی (CME) شناخته می‌شوند. خورشید اساساً یک آهنربا به فضا پرتاب می کند.

او می گوید که CME به عنوان یک میزبان مغناطیسی با میدان مغناطیسی به زمین می آید، بنابراین اکنون دو آهنربا دارد. وقتی آنها به روش درست ترکیب شوند، [] جریان های شدیدی در اینجا روی زمین شکل می گیرند و ظاهر می شوند و بسته به رسانایی خاک زیر ما، می توانند به زمین سرازیر شوند و به تجهیزاتی مانند شبکه های برق آسیب برسانند.

بنابراین اگر رویدادی در کلاس کارینگتون رخ دهد، احتمال وقوع طوفان تشعشعی چقدر است؟این واقعاً سوال طلایی اینجاست، درست است؟

دانشمندان در حال بررسی شاخص‌های مختلفی هستند، از نمونه‌های یخ گرفته تا حلقه‌های درختان، تا ببینند چنین رویدادی چه تأثیری می‌تواند داشته باشد، و بفهمند که غول‌ها چقدر بزرگ هستند. ما چند رویداد را شناسایی کرده‌ایم که ممکن است کمک کند.

NOAA در حال حاضر در حال کار بر روی ابتکار معیار آب و هوای فضایی است که توسط کاخ سفید آغاز شده است تا عواقب این رویدادهای جوی فضایی را بهتر درک کند.

شفق قطبی
شفق های قطبی توسط ذرات باردار خورشید ایجاد می شوند.منبع: pexel

آیا شراره خورشیدی بیت کوین را نابود می کند؟

ما می دانیم که پیامدهای مهمی برای اقتصادهای وابسته به فناوری و سیستم های ارتباطی وجود خواهد داشت. آنهایی که به شبکه های برق یکپارچه و اینترنت جهانی متکی هستند به ویژه آسیب پذیر هستند.

پس چگونه ارزهای رمزنگاری شده کار می کنند؟ جیسون پاتس، استاد موسسه فناوری سلطنتی ملبورن و یکی از مدیران مرکز نوآوری بلاک چین، به مجله گفت که طوفان خورشیدی در سطح رویداد Carrington می تواند یک تهدید بزرگ برای جریان اصلی باشد. مطمئناً بر هر چیزی که برای توانایی مدیریت به زیرساخت الکترونیکی متکی است، از جمله بخش مالی تأثیر می گذارد. و کریپتو

او گفت، اما تفاوت این است که زیرساخت های اقتصادی کریپتو یا بلاک چین غیرمتمرکز است و افزود:

این همان دلیل قوی بودن اینترنت است. در دهه 1960 به عنوان یک سیستم ارتباطی شبکه ای برای مقاومت در برابر حمله هسته ای که بسیاری از رله های ارتباطی را از بین برد، طراحی شد. با این حال، اگر مسیر شبکه دارای افزونگی کافی باشد، پیام می تواند منتقل شود.

به گفته پاتس، هزاران گره غیرمتمرکز بیت کوین، احتمال زنده ماندن شبکه از یک رویداد فاجعه بار را بسیار بیشتر می کند. حمله تقریباً به طور قطع شکست خواهد خورد مگر اینکه تمام گره ها از بین بروند. اگر حتی یکی زنده بماند، کل سیستم را می توان از بذر آن بازسازی کرد.

ماهواره بلوک استریم
ماهواره های بلاک استریم، بلاک چین بیت کوین را به زمین بازمی گرداند.منبع: Blockstream

اگر اینترنت قطع شود چه اتفاقی برای بیت کوین می افتد؟

پروژه‌هایی وجود دارند که بدون نیاز به دسترسی به اینترنت، اتصال به بلاک چین بیت‌کوین را فراهم می‌کنند، اما سطح دیگری از افزونگی.

فرناندو نیکولی، مدیر بازاریابی و ارتباطات در Blockstream، به Cointelegraph گفت که ماموریت Blockstream پخش شبکه جهانی بیت کوین از طریق ماهواره های 27/4365 است. من در حال صحبت هستم.

از کاربران خود در برابر اختلالات شبکه محافظت کنید. ما شروع به ضبط نقاط خاصی از جهان کردیم که به دلایلی اتصال اینترنتی قابل اعتمادی ندارند. یا در یک منطقه بسیار روستایی با زیرساخت های ضعیف است یا در مکانی است که توسط دولت یا برخی نهادها کنترل می شود. او می گوید شاید ما از اینترنت به شیوه ای معتبرتر از آنچه در غرب به آن عادت کرده ایم استفاده می کنیم.

Blockstream از پنج ماهواره در حال به روز رسانی مداوم برای انتقال بلاک چین بیت کوین به کاربران استفاده می کند. دانلود بلاک چین از یکی از ماهواره ها به سختی راه اندازی جعبه تلویزیون ماهواره ای نیست.

نیکولی می گوید: اگر می‌توانید آنتن دریافتی معمولی را که معمولاً برای گرفتن کانال‌های تلویزیون استفاده می‌کنید بردارید و آن را به سمت بهترین ماهواره بگیرید، می‌توانید یک لپ‌تاپ بسیار ارزان را در آنجا وصل کنید.

هنگامی که کاربران بلاک چین را دانلود کردند، می توانند اعتبار تراکنش های خود را در لپ تاپ های متصل به ماهواره شروع کنند. نیکولی اضافه می کند که اگر اینترنت به دلایلی قطع یا قطع شود، ماهواره ها یک پشتیبان واقعا خوب هستند.

پاتس به اهمیت تمرکززدایی واقعی شبکه بلاک چین، توزیع گره ها در چهار نیمکره زمین برای تضمین امنیت و ایمنی از طریق افزونگی اشاره کرد. من در حال نتیجه گیری هستم.

شاید برخی از مریخ نیز خوب باشند. بلاک چین سریع یا کارآمد نیست، اما قوی است. یک طوفان خورشیدی عظیم می‌تواند زیرساخت‌های اقتصادی مدرن را ویران کند، اما تنها بخش‌هایی از بلاک چین می‌تواند به اندازه کافی برای بازسازی زنده بماند.

سوال بزرگ: آیا واقعاً اگر جهان در آتش باشد به بیت کوین نیاز داریم؟

ماهیت غیرمتمرکز و ماژولار بیت کوین ها بهترین فرصت ها را برای جابجایی و بداهه سازی بر اساس اتصالات موجود پس از یک رویداد ژئومغناطیسی قابل توجه می دهد.

اما اگر یک رویداد در سطح کارینگتون همه تلفن‌ها و رایانه‌ها را در یک نیمکره غیرقابل کار کند و شبکه برق را از بین ببرد، جامعه می‌تواند به دوران پیش از صنعت بازگردد.

مشکل بزرگ این خواهد بود: حتی اگر دفتر کل بیت کوین زنده بماند، چه کسی زمان دارد که از آن در حالی که ما در تلاش برای بازسازی جامعه هستیم استفاده کند؟

همچنین بخوانید
ویژگی

هنرمند بریتانیایی دیمین هرست از NFT برای محو کردن خطوط بین هنر و پول استفاده می کند

ویژگی

پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو

نویسنده: Aaron Wood

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا