اخبار ارز دیجیتال

آیا هوش مصنوعی می تواند شغل بیشتری ایجاد کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علیرغم تأثیر منفی آن بر بازار کار، دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم هوش مصنوعی در نهایت به ایجاد مشاغل جدید و رشد اقتصادی کمک می کند.

هوش مصنوعی (AI) می تواند بهره وری را افزایش دهد، رشد اقتصادی را افزایش دهد، مشاغل موجود را متحول کند و مشاغل جدید ایجاد کند. در حالی که هوش مصنوعی بدون شک در کوتاه مدت باعث از دست دادن مشاغل می شود، دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم هوش مصنوعی در بلندمدت به ایجاد مشاغل جدید و رشد اقتصادی نیز کمک خواهد کرد.

با دسترسی کارکنان به داده ها و بینش های بلادرنگ، هوش مصنوعی همچنین می تواند کارایی و بهره وری کارکنان را بهبود بخشد، عملکرد را بهبود بخشد و تصمیمات بهتری بگیرد. علاوه بر این، هوش مصنوعی می‌تواند فرصت‌های شغلی جدیدی را در صنایع خلاق و هنر با پرورش روش‌های جدید بیان و خلاقیت ایجاد کند. به عنوان مثال، هوش مصنوعی می‌تواند آثار ادبی، موسیقی و هنری اصیل تولید کند و سازندگان را قادر می‌سازد تا با سیستم‌های هوش مصنوعی برای کشف انواع جدید خلاقیت همکاری کنند.

به طور مشابه، هوش مصنوعی می تواند با کمک به سازمان ها در شناسایی و جلوگیری از حملات سایبری، مشاغل جدیدی در امنیت سایبری ایجاد کند. برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند الگوهای رفتاری را شناسایی کند که ممکن است نشان‌دهنده حمله سایبری باشد، بنابراین سازمان‌ها می‌توانند اقدامات پیشگیرانه‌ای برای توقف یا کاهش حمله انجام دهند. متخصصان امنیت سایبری که در استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای محافظت در برابر تهدیدات سایبری ماهر هستند، ممکن است در نتیجه فرصت‌های شغلی جدیدی پیدا کنند.

مرتبط: 7 شغل برتر امنیت سایبری مورد تقاضا

فعال کردن محصولات، خدمات، صنایع و مشاغل جدید با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی همچنین می‌تواند با ایجاد امکان توسعه محصولات و خدمات جدیدی که قبلا غیرممکن یا غیرممکن بودند، مشاغل جدیدی ایجاد کند. برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند درمان‌های پزشکی شخصی، کشاورزی دقیق و روش‌های صنعتی پیچیده ایجاد کند. این محصولات و خدمات جدید، همراه با الزامات مهارت و تجربه جدید، می تواند منجر به مسئولیت های جدیدی در تحقیق، توسعه و بازاریابی شود.

هوش مصنوعی پتانسیل ایجاد مشاغل جدید را با فعال کردن زمینه ها و مدل های تجاری جدید دارد. به عنوان مثال، ظهور دستیارهای دیجیتال مجهز به هوش مصنوعی و لوازم خانگی هوشمند، فرصت های شغلی جدیدی را برای مهندسان سخت افزار، تحلیلگران داده و توسعه دهندگان نرم افزار باز کرده است. درست همانطور که تحقیق در مورد خودروهای خودران و پهپادها فرصت های شغلی جدیدی را برای مهندسان، تکنسین ها و متخصصان تدارکات باز کرده است.

خودکارسازی هوش مصنوعی و تبدیل مشاغل موجود

خودکار کردن کارهای خسته کننده و معمولی خانه، افراد را آزاد می کند تا روی کارهای چالش برانگیزتر و خلاقانه تمرکز کنند. این نمونه ای از چگونگی ایجاد شغل توسط هوش مصنوعی است. به عنوان مثال، ربات‌های گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به سؤالات معمول خدمات مشتری پاسخ دهند و به عوامل خدمات مشتری انسانی برای رسیدگی به موقعیت‌های پیچیده‌تر که نیاز به مهارت‌های بین فردی و حل مسئله دارند، توانمند می‌سازند.

علاوه بر این، شرکت‌ها می‌توانند به لطف خدمات ترجمه زبان که توسط هوش مصنوعی فعال شده است، با مشتریان و شرکای خود در زمینه‌های جدید تعامل داشته باشند. در نتیجه، فرصت‌های فزاینده‌ای برای زبان‌شناسان، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و متخصصان بومی‌سازی برای ایجاد و ارتقای این سیستم‌ها وجود دارد.

به طور مشابه، پهپادهای مجهز به هوش مصنوعی اکنون برای بازرسی زیرساخت ها و بررسی و نظارت بر محصولات استفاده می شوند. با افزایش تقاضا برای توسعه دهندگان نرم افزار، تحلیلگران داده و اپراتورهای پهپاد، فرصت های شغلی جدیدی در این زمینه ها پدیدار خواهد شد.

برخی نگرانی ها و فراخوان ها برای اقدام

اما نگرانی هایی نیز وجود دارد که هوش مصنوعی باعث از دست دادن شغل قابل توجهی در برخی شرکت ها و بخش ها شود. به عنوان مثال، اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند باعث از دست دادن شغل قابل توجهی در صنایع صنعتی، خرده فروشی و حمل و نقل و همچنین برخی از مشاغل مدیریتی و یقه سفید شود. خودکارسازی مشاغل با مهارت کم و ایجاد فرصت‌های جدید برای افراد بسیار آموزش دیده به بهای کارگران آموزش ندیده و آموزش ندیده نیز می‌تواند نابرابری‌های موجود را تشدید کند.

مطالب مرتبط: ملاحظات اخلاقی در توسعه و استقرار هوش مصنوعی

سیاست گذاران، مربیان و رهبران کسب و کار باید با یکدیگر همکاری کنند تا به این مسائل رسیدگی کنند و اطمینان حاصل کنند که مردم برای ماهیت در حال تحول کار در عصر هوش مصنوعی آماده هستند. تأکید بر آموزش و پرورش، به ویژه در حرفه های علوم، فناوری، مهندسی، ریاضیات و سایر زمینه هایی که نیاز زیادی به افراد شایسته وجود دارد، مورد نیاز است. سرمایه گذاری در زیرساخت ها و نوآوری نیز برای تسهیل توسعه و تجاری سازی محصولات و خدمات جدید مورد نیاز است.

علاوه بر این، مقامات باید اطمینان حاصل کنند که جامعه به عنوان یک کل از هوش مصنوعی سود می برد. قوانین و مقررات جدید ممکن است برای رسیدگی به نابرابری درآمد، از دست دادن شغل، و اطمینان از دسترسی کارکنان به شبکه های ایمنی اجتماعی و محافظت از آنها مورد نیاز باشد.نویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا