🚨 اخبار ارز دیجیتال

شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج به روز شد تا منعکس کننده توزیع سخت افزار و افزایش هش ریت باشد

محققان کمبریج در پاسخ به شواهدی که به تخمین بیش از حد معمول مصرف برق استخراج بیت کوین اشاره می کند، یک شاخص پراستناد را اصلاح کرده اند.

برای اولین بار از زمان ایجاد آن در سال ۲۰۱۹، محققان شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج (CBECI) رسماً روش‌شناسی آن را برای افزایش دقت و قابلیت اطمینان تخمین‌های آن اصلاح کردند.

CBECI در جولای ۲۰۱۹ با هدف ارائه بینش های قابل اعتماد و مبتنی بر داده در مورد سؤالات مربوط به ماهیت انرژی بر استخراج بیت کوین و تأثیرات زیست محیطی مرتبط با آن تأسیس شد.

الکساندر نویمولر، دانشمند ارشد، که به طور انحصاری با Cointelegraph صحبت می کرد، تخمین نسبتاً دقیقی از مصرف برق شبکه بیت کوین (BTC) ارائه کرد، به شکلی که عموم مردم به راحتی آن را درک کنند. نقش این شاخص در زمینه سازی داده ها را روشن کرد. .

نکات کلیدی از روش اصلاح شده شامل تمرکز بر پیشرفت های اخیر در سخت افزار استخراج بیت کوین و نرخ هش و اینکه آیا CBECI دقیقا شرایط در حال تغییر را منعکس می کند یا خیر. محققان بر روی این سوال تمرکز کردند که چه چیزی باعث افزایش شدید هش ریت در سال‌های اخیر شده است، زیرا تجهیزات استخراج جدید از قدرت محاسباتی مدل‌های قدیمی‌تر فراتر رفته است.

مطالب مرتبط: هسته ای و گاز منابع انرژی در حال رشد سریع برای استخراج بیت کوین هستند: داده ها

نومولر و همکارانش می گویند که کمبود داده های مرتبط با سخت افزار چالش مهمی ایجاد می کند، زیرا توانایی CBECI را برای ارزیابی دقیق انواع استفاده از ماینرهای سخت افزاری و فراگیر بودن آنها را محدود می کند.

به همین دلیل، محققان قبلاً تکنیکی را برای شبیه‌سازی توزیع روزانه سخت‌افزار بر اساس عملکرد واقعی سخت‌افزار و داده‌های مصرف انرژی ایجاد کردند. نویمولر اشاره می‌کند که ستون فقرات روش قبلی CBECI فرض می‌کرد که تمام مدل‌های سخت‌افزار سودآور منتشر شده در طی پنج سال، نرخ هش کل شبکه را به میزان مساوی افزایش می‌دهند.

این منجر به “تعداد نامتناسب” سخت افزار استخراج قدیمی در مقایسه با مدل های جدیدتر در توزیع سخت افزار فرض شده در این روش در طول دوره های استخراج بسیار سودآور شد.

مطالب مرتبط: Iris Energy 248 پردازنده گرافیکی Nvidia به ارزش ۱۰ میلیون دلار برای هوش مصنوعی و استخراج بیت کوین خریداری کرد.

سپس محققان دریافتند که به نظر می رسد دستگاه هایی که اخیراً منتشر شده اند کمتر از ارزش گذاری شده اند، در حالی که دستگاه هایی که به پایان چرخه عمر خود نزدیک می شوند به نظر می رسد بیش از حد ارزش گذاری شده اند. این امر باعث تغییر در روش CBECI شد.

سپس نیومولر توضیح داد که چگونه تیمش شروع به مقایسه رشد هش با داده‌های واردات ایالات متحده کرد، که نشان‌دهنده تحویل اخیر سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین است. این کار همراه با بررسی داده‌های فروش در دسترس عموم از سازنده سخت‌افزار استخراج کنعان انجام شد.

CBECI سوابق واردات ایالات متحده برای تجهیزات استخراج بیت کوین (سمت چپ) و تخمین قدرت محاسباتی حاصل از داده های واردات (راست) را بررسی کرد. محققان با استفاده از نرخ‌های هش منتشر شده توسط سازنده (بر حسب TH/s) و وزن‌های ناخالص، مدل‌های هم وزن Canaan Avalon A1246، Avalon A1266، Avalon A1346 و Avalon A1366 را با هم ترکیب کردند: این مورد را اعمال کردند.

این تجزیه و تحلیل، که تعدادی از عوامل دقیق را در نظر می گیرد، برای آزمایش این فرضیه استفاده شد که افزایش در نرخ هش شبکه را می توان به سخت افزار استخراج اخیراً منتشر شده نسبت داد.

“این فرضیه بر اساس داده های واردات ایالات متحده است، و ما به دنبال شواهد اضافی برای آزمایش آن هستیم. اگر داده های فروش Canaan نماینده صنعت باشد، ما معتقدیم که این ادعا تایید می شود.”

نومولر گفت در حالی که منتقدان پیشنهاد می‌کردند بیت‌کوین «می‌تواند پیشرفت زیست‌محیطی را تهدید کند و تغییرات آب و هوایی را تشدید کند»، حامیان می‌گویند استخراج معدن می‌تواند با تغییرات آب‌وهوایی مبارزه کند و مزایای اجتماعی دیگری را ارائه دهد. او بر تفاوت دیدگاه‌ها تأکید کرد.

با این حال، ماهیت پیچیده و فقدان اطلاعات صنعت اغلب دست کم گرفته می شود و جایی برای نقاط داده انتخابی و دیدگاه های مغرضانه باقی می گذارد.

CBECI شامل طیف گسترده ای از نقاط داده و تجسم های غنی است، از جمله شاخص تقاضای برق شبکه بیت کوین، نقشه استخراج که منعکس کننده توزیع جغرافیایی نرخ هش استخراج بیت کوین، و شاخص انتشار گازهای گلخانه ای است.

CBECI و شاخص انتشار گازهای گلخانه ای سه تخمین مختلف را برای هر دو بخش ارائه می دهند که محدوده های فرضی را برای این شاخص های خاص ارائه می دهد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شود

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا