اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور کالیفرنیا در حال بررسی سقوط صرافی کریپتو FTX است

DFPI کالیفرنیا اعلام کرده است که تحقیقاتی را در مورد “شکست آشکار” FTX آغاز کرده است و گفت که این نظارت را بسیار جدی می گیرد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) در 10 نوامبر اعلام کرد که تحقیقاتی را درباره “شکست ظاهری” صرافی ارزهای دیجیتال FTX آغاز خواهد کرد.

تنظیم‌کننده‌های کالیفرنیا در بیانیه‌ای گفتند که DFPI این مسئولیت نظارتی را «بسیار جدی» می‌پذیرد و از همه نهادهایی که خدمات مالی در این ایالت ارائه می‌کنند انتظار دارد که از قوانین مالی محلی پیروی کنند.

ما همچنین از همه افراد در ایالتی که تحت تأثیر رویدادهای حماسه FTX هستند خواستیم با خط تلفن اختصاصی ما تماس بگیرند.

کالیفرنیا یکی از بسیاری از مقامات دولتی در ایالات متحده است که اخیراً در مورد این موضوع صحبت کرده است، علیرغم این واقعیت که FTX ادعا می کند شعبه ایالات متحده آن در این حادثه دخیل نبوده است.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، رشته ای متشکل از 22 توییت را توییت کرد و بارها و بارها تاکید کرد که FTX US موجودیتی متفاوت از شرکت بین المللی است که با آشفتگی مواجه است.

با این حال، بعداً در 10 نوامبر، FTX US اعلام کرد که ممکن است طی چند روز آینده معاملات خود را در پلتفرم خود متوقف کند. در حال حاضر، وب سایت ایالات متحده می گوید که “انصراف هنوز پذیرفته می شود”.

مربوط: آشفتگی FTX نظارت صنعت بسیار مورد نیاز را به سرمایه گذاران نهادی اضافه می کند

این حادثه مکانیزمی برای درخواست مقررات بیشتر در صنعت ارزهای دیجیتال است.

در 10 نوامبر، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، مکسین واترز، خواستار مقررات قوی‌تر صنعت شد و تاکید کرد که توکن FTX “بی ارزش” است و مشتریان آن در تاریکی هستند.

در همان روز، Carine Jean-Pierre، سخنگوی کاخ سفید بیانیه‌ای صادر کرد که دولت به دقت فعالیت‌ها را در فضای کریپتو نظارت خواهد کرد. علاوه بر این، “اخبار اخیر” نیاز به “تنظیم محتاطانه” ارزهای دیجیتال را برجسته می کند.

سناتورهای آمریکایی دبی استابنو و جان بوزمن با استناد به این حادثه، تعهد خود را برای تکمیل و انتشار لایحه بعدی ارزهای دیجیتال با توجه به این اخبار تکرار کردند.

در حالی که همه اینها در جریان بود، FTX US از شورای کریپتو برای نوآوری استعفا داد.نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا