اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور کالیفرنیا ردیاب تقلب رمزنگاری مبتنی بر شکایت را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این رگولاتور اعلام کرد که هر ساله هزاران شکایت از مصرف کنندگان و سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداری های احتمالی ارزهای دیجیتال دریافت می کند و به نظر می رسد از این اطلاعات برای اقدام استفاده می کند.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) یک ردیاب کلاهبرداری رمزنگاری جدید راه اندازی کرده است تا به معامله گران و سرمایه گذاران کمک کند تا تهدیدات بالقوه این صنعت را کشف کنند.

در ۱۶ فوریه، DFPI ردیاب را بر اساس شکایات کاربران راه اندازی کرد. ما فهرستی از شکایات مربوط به رمزنگاری توسط قربانیانی که ادعا می‌کنند کلاهبرداری شده‌اند یا تلاش‌های کلاهبرداری را شناسایی کرده‌اند، گردآوری کرده‌ایم.

شکایات فهرست شده توصیفی از زیان های وارد شده در معاملات است که قربانیان آن را به عنوان بخشی از عملیات کلاهبرداری یا فریبکارانه تشخیص می دهند.

آخرین کلاهبرداری های فهرست شده در ردیاب کلاهبرداری جدید ما. منبع: DFPI

کلتیلد هیولت، کمیسیونر DFPI گفت: “کلاهبرداران در سایه استفاده از منافع عمومی در کریپتو پنهان شده اند تا از آسیب پذیرترین کالیفرنیایی ها سوء استفاده کنند. وی اضافه کرد که اقداماتی را انجام می دهد تا

DFPI متعهد است که از طریق Crypto Scam Tracker جدید و تلاش‌های پلیسی دقیق، این شکارچیان بی‌رحم را روشن کند و از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران محافظت کند.

اکثر ۳۶ شکایتی که قبلاً در ردیاب لیست شده اند، رسانه های اجتماعی و مهندسی اجتماعی هستند، که در آن کاربران فریب خوردند تا از طریق کلاهبرداری در فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام، TikTok و برنامه های دوستیابی اقدام کنند. این یک کلاهبرداری بود.

۸۰ درصد از آنها همان چیزی است که DFPI آن را “کلاهبرداری های قصابی خوک” می نامد، تلاش های مهندسی اجتماعی توسط کلاهبرداران برای ایجاد روابط و اعتماد با قربانیان.

الیزابت اسمیت، سخنگوی DFPI گفت: “ما از مشتریان می شنویم که هشدارهای تقلب به آنها کمک می کند از کلاهبرداری های مشابه جلوگیری کنند.”

مربوط: در اینجا نحوه تشخیص سریع کلاهبرداری‌های رمزنگاری Deepfake آورده شده است

طبق DFPI، وب سایت های جعلی نیز یکی از رایج ترین کلاهبرداری های گزارش شده هستند. زمانی که یک شرکت یا وب‌سایت (جعلی یا غیرواقعی) نامی مشابه یا معتبر داشته باشد، احتمال سردرگمی مصرف‌کننده واقعی است.

این ردیاب همچنین دارای یک عملکرد جستجو است که به کاربران امکان می دهد به طور فعال وب سایت های تقلبی و پروژه های رمزگذاری را جستجو کنند.

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا