🚨 اخبار ارز دیجیتال

فرماندار کالیفرنیا نیوسام به لایحه تنظیم ارز مجازی در سال ۲۰۲۵ چراغ سبز نشان می دهد

این لایحه شرکت‌های رمزارز را ملزم می‌کند سوابق مالی خود را حفظ کنند و به قانون‌گذاران اجازه می‌دهد تا حسابرسی این شرکت‌ها را انجام دهند.

فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، لایحه ای را برای ارزهای دیجیتال تصویب کرد که مقررات سخت گیرانه تری را برای شرکت هایی که عملیات رمزنگاری دارند که انتظار می رود طی ۱۸ ماه راه اندازی شوند، اعمال می کند.

در بیانیه ای که در ۱۳ اکتبر منتشر شد، نیوسام عنوان لایحه را اعلام کرد: “قانون دارایی های مالی دیجیتال” هم افراد و هم شرکت ها ملزم به دریافت مجوز از وزارت حفاظت مالی و نوآوری برای شرکت در فعالیت های تجاری در دارایی های مالی دیجیتال خواهند بود.

این لایحه قرار است از اول جولای ۲۰۲۵ اجرایی شود.

این امر با قانون انتقال پول کالیفرنیا مقایسه می شود، که افراد را از انجام تجارت انتقال پول بدون اجازه وزیر حفاظت مالی و نوآوری منع می کند.

لایحه جدید ارز مجازی به وزارتخانه اجازه می دهد تا الزامات حسابرسی سختی را بر شرکت های ارز مجازی اعمال کند و آنها را مجبور به رعایت الزامات سوابق کند.

“[This bill] باید توسط دارنده مجوز نگهداری شود […] برای یک دوره پنج ساله از تاریخ فعالیت، سوابق خاصی باید حداقل ماهانه نگهداری شود، از جمله یک دفتر کل که کلیه دارایی ها، بدهی ها، سرمایه، درآمد و هزینه های دارنده پروانه را فهرست می کند. ”

این بیانیه تصریح می کند که شرکت هایی که از این لایحه پیروی نکنند، مشمول اقدامات اجرایی خواهند شد.

مربوط: CoinShares اصرار دارد که ایالات متحده در پذیرش و تنظیم ارزهای دیجیتال عقب نیست

سال گذشته در این زمان، Newsom از امضای لایحه مشابهی در کالیفرنیا با هدف ایجاد یک چارچوب مجوز و نظارتی برای دارایی های دیجیتال خودداری کرد.

در ۲۵ سپتامبر، Newsom این لایحه را وتو کرد و نشان داد که این لایحه به اندازه کافی انعطاف پذیر نیست تا با تغییرات سریع کریپتو در صنعت همگام شود.

در آن زمان، نیوسون گفت که قبل از همکاری با قوه مقننه برای ایجاد ابتکار صدور مجوز ارز مجازی، منتظر اجرای مقررات فدرال است.

در همین حال، اخیراً Cointelegraph گزارش داده است که ایالات متحده در حال بررسی امکان اعمال قانون انتقال الکترونیکی وجوه (ETFA) به ارزهای مجازی برای جلوگیری از نقل و انتقالات جعلی است.

روهیت چوپرا، مدیر دفتر حمایت مالی از مصرف کننده (CFPB)، در سخنرانی اخیر خود گفت که قصد دارد این مجوز را برای “کاهش تاثیر خطاها، هک ها و نقل و انتقالات جعلی” اعطا کند.

مجله: دولت ایالات متحده پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۵۰۰۰۰ دلاری من را خراب کرد: تیم دراپر، سالن شعله

نویسنده: Ciaran Lyons
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا