🚨 اخبار ارز دیجیتال

کالیفرنیا DMV سیستم مدیریت عنوان خودرو را از طریق Tezos دیجیتالی می کند

آجی گوپتا، مدیر ارشد دیجیتال DMV کالیفرنیا تاکید کرد که آژانس به دنبال مدرنیزه کردن سیستم فعلی خود و شفاف‌تر کردن انتقال عنوان خودرو است.

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) در حال آزمایش دیجیتالی کردن و انتقال مالکیت خودروها از طریق بلاک چین خصوصی Tezos است.

این حرکت بخشی از همکاری بین DMV مستقر در کالیفرنیا، تزوس و شرکت نرم‌افزاری بلاک‌چین Oxhead Alpha است که در ۲۵ ژانویه یک اثبات موفقیت‌آمیز مفهوم را اعلام کرد.

DMV کالیفرنیا از Oxhead Alpha برای ساخت یک شبکه آزمایشی خصوصی Tezos به نام “Shadow Ledger” استفاده کرده است. اساساً به‌گونه‌ای طراحی شده است که یک کپی مبتنی بر بلاک چین از پایگاه داده فعلی یک سازمان دولتی باشد.

آجی گوپتا، مدیر ارشد دیجیتال DMV، کالیفرنیا، در ۲۶ ژانویه به فورچون گفت:

به دنبال آن، ما در حال بررسی استقرار برنامه هایی مانند کیف پول های دیجیتال برای نگهداری و انتقال عناوین خودروهای NFT هستیم که DMV به عنوان واسطه ای برای نظارت بر چنین عملیاتی عمل می کند.

گوپتا به فوربس گفت: “درک DMV از دیر رسیدن قطعا باید تغییر کند.”

اندرو اسمیت، رئیس Oxhead Alpha، بیان کرد که ابتکار بلاک چین کالیفرنیا DMV به طیف وسیعی از موارد استفاده آژانس خدمات می‌دهد، به‌ویژه زمانی که نوسازی سیستم‌های مبتنی بر کاغذ فعلی به میان می‌آید.

اسمیت نمونه هایی مانند کلاهبرداری در معاملات را برجسته کرد که در آن فروشندگان خودرو اطلاعات مهمی را در مورد وضعیت وسایل نقلیه خود مخفی می کنند تا مهمات منفجر نشده یا “لیموها” را در اختیار خریداران بی خبر قرار دهند.

خودروهای معیوب در کالیفرنیا دارای یک نام خاص هستند، اما اسمیت گفت که فروشنده می تواند خودرو را به ایالت دیگر منتقل کند تا نام معیوب را نسبتاً آسان بپوشاند.

با این حال، اسمیت پیشنهاد کرد که ردیابی دیجیتالی تاریخچه واقعی خودرو با استفاده از ثبت سوابق مبتنی بر بلاک چین بسیار آسان‌تر خواهد بود و سایر DMV ها نیز ممکن است این فناوری را بکار گیرند.

او گفت: «در مورد مزایای داشتن عنوان دیجیتال دائمی، این یک مورد استفاده بسیار واضح است.

در مورد اینکه چرا تزوس برای DMV مناسب است، اسمیت در اعلامیه شرکت در ۲۵ ژانویه بیان کرد که بلاک چین “بعضی از سخت ترین مشکلات بلاک چین را به روشی زیبا حل می کند.” .

او گفت: «ترکیب اجماع مسئولانه، حاکمیت زنجیره ای، و امنیت در سطح آژانس، تزوس را به یک پلت فرم عالی برای ارائه راه حل های آماده عملیاتی تبدیل می کند.

مربوط: گزارش: سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در بلاک چین به افت خود ادامه می دهد

سایر آژانس ها در ایالت ممکن است به دنبال انتقال از DMV کالیفرنیا به جلو حرکت کنند. در ماه مه ۲۰۲۲، گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، فرمان اجرایی را برای هدایت و بررسی فرصت‌های یکپارچه‌سازی فناوری بلاک چین با آژانس‌های دولتی ایالتی امضا کرد.

فرماندار گفت: “کالیفرنیا یک مرکز جهانی برای نوآوری است و ما در حال ساختن ایالت هستیم تا در این فناوری نوظهور پیشرفت کند. در حال استفاده است.”

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا