اخبار ارز دیجیتال

Buzzfeed بخش اخبار را تعطیل می کند و به هوش مصنوعی روی می آورد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کمتر از یک ماه پس از تعطیلی بخش خبری و اخراج 180 پرسنل، مدیر عامل BuzzFeed در طی تماس با درآمد سه ماهه اول این شرکت گفت که “به سمت هوش مصنوعی متمایل شده است.”

شرکت رسانه دیجیتال BuzzFeed در گزارش مالی سه ماهه اول خود کاهش قابل توجهی در درآمد خود نشان داد که نشان دهنده تغییرات در آینده نزدیک است.

بر اساس بیانیه رسمی مطبوعاتی این شرکت، درآمد رسانه ها در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، درآمد تبلیغات و محتوا حداقل 30٪ کاهش یافته است.

بنیانگذار و مدیر عامل BuzzFeed، جونا پرتی، گفت که این شرکت باید برای رفع این کمبودها، از جمله ادغام هوش مصنوعی (AI) “سازگار شود.”

ما معتقدیم که تمرکز ما بر سازندگان و هوش مصنوعی فرصت‌های جدیدی را در مجموعه برندهای مورد اعتماد ما باز می‌کند…

این بیانیه پس از آن منتشر شد که BuzzFeed بخش خبری خود را تعطیل کرد و 180 کارمند خود را تا پایان آوریل اخراج کرد. یکی از سخنگویان BuzzFeed در آن زمان گفت که هیچ شغلی با هوش مصنوعی جایگزین نخواهد شد، اما Peretti گفت که هوش مصنوعی به بخشی از تجارت اصلی ما تبدیل خواهد شد.

کوین تلگراف برای نظرات بیشتر در مورد ادغام هوش مصنوعی در استراتژی محتوای خود با BuzzFeed تماس گرفت.

مربوط: «پدرخوانده هوش مصنوعی» از گوگل استعفا داد و در مورد خطرات هوش مصنوعی هشدار داد

BuzzFeed می گوید هوش مصنوعی مشاغل را از بین نمی برد، اما سایر شرکت ها نمی توانند همین را بگویند. در اوایل ماه مه، مدیر عامل شرکت فناوری IMB گفت که هوش مصنوعی می تواند ظرف چند سال حدود 7800 شغل را در این شرکت جایگزین کند.

رستوران فست فود Wendy’s در 9 می اعلام کرد که در حال آزمایش یک اپراتور درایو ربات چت هوش مصنوعی به نام FreshAI است. گفته می‌شود که این ربات هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و امکان تخصیص وجوه به جای دیگری را فراهم می‌کند.

کسب‌وکارها ممکن است هوش مصنوعی را راهی برای کاهش نقش‌ها و مقرون به صرفه‌تر شدن بدانند. اما با پیشرفت ابزارهایی مانند ChatGPT، تحقیقات Accenture نشان می دهد که 40 درصد از ساعات کاری در صنایع مختلف در معرض خطر تصاحب هوش مصنوعی است.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیم

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا