🚨 اخبار ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت

برخی از افراد در سال‌های گذشته توانسته اند از بازار ارزهای دیجیتال سودهای مناسبی کسب کنند. استراتژی‌های متفاوتی در خصوص خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری وجود دارند. برای مثال برخی افراد اقدام به خرید ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی کوتاه می‌کنند و برخی دیگر آن‌ها را برای مدت طولانی تری در ولت خود نگه می‌دارند.

سؤالی که در این میان مطرح می‌شود این است که کدام روش بهتر است؟ آیا می‌توان با خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت سود کسب کرد؟ برای هولد ارزهای دیجیتال به چه نکاتی باید توجه کرد؟ هولد ارزهای دیجیتال چه مزایا و معایبی دارد؟ این سؤالات تنها چند نمونه از پرسش‌هایی هستند که در ذهن افراد در این خصوص ایجاد می‌شوند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 خرید ارز دیجیتال، سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت؟

یکی از سؤالاتی که در ذهن افراد بسیاری وجود دارد این است که به خرید ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت نگاه کرد یا آن را یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت دانست؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در صورتی که استراتژی مناسبی داشته باشید، می‌توانید از هر دو روش سود دریافت کنید. این مورد به استراتژی افراد، میزان دانش در خصوص بازار ارزهای دیجیتال، ریسک پذیری و میزان زمانی که برای فعالیت در این بازار کنار گذشته اند بستگی دارد. به همین دلیل در این خصوص نمی‌توان یکی از این دو مورد را به عنوان روش بهتری برای سرمایه گذاری معرفی کرد.

نکاتی در خصوص خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت

اگر شما در میان آن دسته از افرادی هستید که قصدتان از خرید ارز دیجیتال، سرمایه گذاری بلند مدت است، باید به برخی نکات توجه داشته باشید. در ادامه به مهم ترین نکاتی که برای هولد یا سرمایه گذاری بلند مدت باید به آن توجه داشته باشید، اشاره خواهیم کرد.

۱- انتخاب رمز ارزهای معتبر و مستعد رشد

اولین نکته ای که باید به آن برای سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتوکارنسی توجه داشته باشید، انتخاب و خرید ارزهایی است که از اعتبار مناسبی برخوردار هستند و همچنین باید به پروژه‌های جذاب نیز توجه داشت. هولد ارز دیجیتال در صورتی که کوین‌های انتخاب شده توسط فرد مناسب باشد، می‌تواند سودی بسیار مناسب را در بلند مدت به فرد برساند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

نمی‌توان هیچ ارز دیجیتالی را به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای هولد معرفی کرد. اما برخی از ارزهای دیجیتال اعتبار و ارزش بیشتری نسبت به سایر رمز ارزها دارند. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که کوین‌هایی مانند بیت کوین به عنوان پادشاه دنیای کریپتوکارنسی، اتریوم به عنوان پرکاربردترین رمز ارز و کوین‌های دیگری مانند بایننس اسمارت چین و کاردانو را می‌توان به عنوان ارزهای دیجیتالی مطمئن با توان رشد بالا معرفی کرد.

۲- قرار ندادن تمام تخم مرغ‌ها در یک سبد

باید بدانید در صورتی که به خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت نگاه می‌کنید، باید با اصول و روش هولد ارز دیجیتال آشنا باشید. یکی از مهم ترین نکاتی که در این خصوص باید به آن توجه داشته باشید، داشتن یک سبد متشکل از چندین ارز دیجیتال مختلف است.

این کار سبب خواهد شد تا میزان ریسک شما کاهش پیدا کند و متضرر نشوید. همچنین در صورتی که یکی از ارزهایی که خریداری کرده اید رشد بسیار خوبی داشته باشد، شما سود آن را از دست نداده اید.

۳- داشتن استراتژی

داشتن استراتژی در زمانی که ارزهای دیجیتال را به قصد سرمایه گذاری بلند مدت خریداری می‌کنید فراموش نکنید. شما باید بدانید که در چه بازه قیمتی قصد دارید تا بخشی از کوین‌های خود یا حتی تمام آن‌ها را بفروشید و سود خود را دریافت کنید.

همچنین باید در این استراتژی مشخص باشد که تا چه میزان ضرر را تحمل خواهید کرد و در صورتی که قیمت کوین خریداری شده از مبلغی خاص بیشتر کاهش یافت آن را بفروشید تا حداقل ضرر بیشتری متحمل نشوید. البته باید بدانید که برای تعیین این استراتژی نیاز به افزایش اطلاعات خود در این حوزه دارید. باید با تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال آشنا باشید و اخبار موجود در خصوص ارزهای دیجیتال مختلف را پیگیری کنید.

۴- توجه به امنیت دارایی‌ها

توجه به امنیت یکی از مهم ترین اصولی است که در زمان فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال باید به آن توجه داشته باشید. این امنیت شامل موارد متفاوتی می‌شود. یکی از مهم ترین این موارد انتخاب ولت مناسب برای نگهداری آن‌هاست. شما باید از ولت‌های معتبر موجود در بازار مانند ولت‌های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی کلمات بازیابی ولت خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید. در ضمن توجه داشته باشید که باید این کلمات را در جایی مطمئن نگهداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید مجدداً به ولت خود دسترسی داشته باشید.

نکته دیگری که در خصوص امنیت باید به آن توجه کنید، انتخاب صرافی مناسب است. خرید از صرافی آنلاین معتبر باعث خواهد شد که شما با مشکلاتی مانند پرداخت کارمزد بالا، کلاهبرداری، واریز نشدن کوین‌های خریداری شده و بسیاری مشکلات دیگر مواجه نشوید.

با توجه به این که به دلیل تحریم‌های موجود، ایرانیان نمی‌توانند از صرافی‌های بین المللی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنند، باید یک صرافی مطمئن داخلی را پیدا کنند و در آن احراز هویت کنند.

۵- عدم استفاده از کل دارایی‌ها

نکته دیگری که در زمان هولد در بازار ارزهای دیجیتال باید به آن توجه داشته باشید، روند نه چندان کوتاه رسیدن به سود است. برخی مواقع شما باید بیشتر از یک سال منتظر بمانید تا بتوانید سود مناسبی از کوین‌های خریداری شده به دست آورید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که تنها بخشی از سرمایه خود را وارد این بازار کنید که به آن نیاز ندارید تا نبود آن باعث بروز مشکل در زندگی شما نشود.

خرید ارز دیجیتال

مزایا و معایب خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت

باید بدانید که خرید ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت در کنار مزایای متفاوتی که دارد، معایبی نیز دارد. در ادامه به برخی از مهم‌ ترین مزایا و معایب هولد کردن ارزهای دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

مزایای هولد ارزهای دیجیتال

از مهم ترین مزایای هولد ارز دیجیتال و خرید آن‌ها به قصد سرمایه گذاری بلند مدت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ریسک پایین
 • در امان ماندن از هیجانات بازار
 • حفظ ارزش دارایی‌ها

معایب هولد ارزهای دیجیتال

از مهم ترین معایب هولد ارزهای دیجیتال نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سود کمتر و محدودتر از ترید
 • عدم دریافت سود در کوتاه مدت
 • مشکل در برداشت اصل پول در کوتاه مدت

جمع بندی

 • خرید ارز دیجیتال با هدف سرمایه گذاری بلند مدت یا هولد آن‌ها یکی از روش‌های دریافت سود در این بازار است.
 • این روش خطر و ریسک کمتری در مقایسه با روش‌های کوتاه مدت مانند ترید دارد. همچنین می‌توان از هیجانات بازار در امان ماند و ارزش دارایی‌های خود را حفظ کرد.
 • اما این روش در کوتاه مدت معمولاً به سود نمی‌رسد و نمی‌توان به اصل و سود پول به راحتی دسترسی داشت.
 • توجه به مواردی مانند انتخاب کوین‌های مناسب، داشتن سبد هولد متشکل از چندین کوین، توجه به امنیت و داشتن استراتژی از مهم ترین نکاتی است که می‌تواند در میزان سود شما تأثیرگذار باشد.
 • اگر قصد دارید در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنید، نکات امنیتی را هیچ گاه فراموش نکنید. زیرا عدم توجه به آن‌ها می‌تواند سبب از دست رفتن بخشی از سرمایه یا تمام آن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا