اخبار ارز دیجیتال

هنگام راه اندازی CBDC، خرید بیت کوین “به سرعت می میرد” – آرتور هیز

آیا به خرید BTC برای جلوگیری از “داستان های ترسناک” CBDC فکر می کنید؟ مدیر عامل سابق BitMEX می گوید بهترین زمان “دیروز” بود.

دارندگان بیت کوین (BTC) که به دنبال فرار از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند، ممکن است یک متحد بعید در بانک ها پیدا کرده باشند.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق پلتفرم مشتقات رمزنگاری BitMEX، در آخرین پست وبلاگ خود، “Pure Evil”، استدلال کرد که بانک ها می توانند تاثیر “داستان های ترسناک” CBDC را محدود کنند.

هیز: بیت کوین‌ها و بانک‌ها با «دیستوپیا» CBDC مقابله می‌کنند

CBDC ها در حال حاضر در مراحل مختلف توسعه در سراسر جهان هستند.

طرفداران حاکمیت مالی طبیعتاً از دولت ها می ترسند و حتی آنها را تحقیر می کنند زیرا به این معنی است که آنها کنترل کامل بر پول و قدرت خرید همه دارند.

اما مخالفان CBDC فقط مشتاقان بیت کوین نیستند. به اشتراک گذاشتن علت احتمالاً بانک های تجاری است که آنها سعی دارند با بیت کوین از قدرت بیرون کنند.

«من معتقدم که بی‌تفاوتی اکثریت به دولت‌ها این امکان را می‌دهد که به راحتی پول نقد فیزیکی ما را بگیرند و آن را با CBDC جایگزین کنند، که منجر به آرمان‌شهر (یا دیستوپیا) نظارت مالی می‌شود.» این پست وبلاگ توضیح می‌دهد.

“اما ما یک متحد بعید داریم که به اعتقاد من مانع از توانایی دولت برای اجرای موثرترین معماری CBDC برای کنترل عموم مردم خواهد شد. و آن متحد بانک های تجاری داخلی هستند.”

در اجرای CBDC، دولت‌ها می‌توانند بانک مرکزی را تنها «گره» شبکه دیجیتال قرار دهند، یا از بانک‌های تجاری به عنوان گره‌هایی برای بازنگری اساسی کمتر سیستم مالی استفاده کنند. هیز این سیستم ها را به ترتیب مدل مستقیم و مدل عمده فروشی می نامد.

او می‌گوید: «با توجه به اینکه حداقل همه کشورهایی که به مرحله «انتخاب مدل CBDC» رسیده‌اند، مدل عمده‌فروشی را انتخاب کرده‌اند، واضح است که هیچ بانک مرکزی نمی‌خواهد بانک‌های تجاری داخلی را ورشکست کند.

نمودار کلی CBDC.منبع: آرتور هیز / مدیوم

بنابراین، در حالی که تا حدودی بانک‌ها را مماشات می‌کند، به منظور دستیابی به مزایایی مانند ریشه‌کن کردن پول نقد، دولت در نهایت معاملات مبادلات ارزهای دیجیتال را محدود کرده و حساب‌های هادلر را مسدود می‌کند، دسته‌ای از نهادهای شناخته شده ممکن است توسط آنها سرکوب شوند.

هیز افزود: «برای سیاستمدارانی که قدرت را بر سود ارزش قائل هستند، این فرصتی است برای از بین بردن نفوذ بانک‌های بسیار بزرگ برای شکست، اما از نظر سیاسی قادر به انجام این کار نیستند.

“کنترل سرمایه در راه است”

موضوع CBDC فراتر از صنعت کریپتوکارنسی توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرده است زیرا تغییرات عمده‌ای در پول و سیاست ایجاد خواهد کرد.

مرتبط: CBDC تهدیدی برای ارزهای دیجیتال نیست – مدیر عامل بایننس

ریچارد وارنر، اقتصاددان توسعه و استاد دانشگاه دی مونتفورت، هفته گذشته در مصاحبه ای با کوین تلگراف، آنها را به عنوان “اعلام جنگ” توصیف کرد.

وی گفت: به عبارت دیگر ناظرهای بانکی ناگهان می گویند که ما اکنون سعی می کنیم با بانک ها رقابت کنیم زیرا آنها شانسی ندارند، ما نمی توانیم با رگولاتورها رقابت کنیم.

در همین حال، هیز بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن در دسترس کسانی قرار داد که قبلاً با تمام اشکال اقتصاد بدون پول نقد مخالف بودند، اما مدت زیادی دوام نیاورد.

هنگامی که CBDC پیاده سازی شد، خرید BTC به طور فزاینده ای دشوار یا شاید کاملاً غیرممکن خواهد شد.

او گفت: “این پنجره برای همیشه دوام نخواهد آورد. اگر کنترل سرمایه اعمال شود، تمام پول دیجیتالی شود و تراکنش های خاصی دیگر مجاز نباشند، توانایی خرید بیت کوین به سرعت از بین خواهد رفت.”

اگر هر یک از این فیلم‌های مستهجن برای شما طنین انداز شد و حداقل درصد کمی از ارزش خالص نقدینگی خود را در بیت کوین ندارید، بهترین روز برای خرید بیت کوین دیروز بود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا