اخبار ارز دیجیتال

3.7 میلیون دلار جریمه، حکم زندان در مراکش برای خرید خودرو با بیت کوین


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دادگاه استیناف کازابلانکا محکومیت توماس کلاوسی 21 ساله را که به دلیل استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال تابعیت فرانسه را به دست آورده بود، تایید کرد.

یک کاربر ارز دیجیتال که یک خودروی لوکس با بیت کوین (BTC) خریداری کرده بود در مراکش به 18 ماه زندان و 3.7 میلیون دلار جریمه محکوم شد که همچنان استفاده از ارزهای دیجیتال را غیرقانونی می داند.

طبق گزارش اخیر یورونیوز، دادگاه استیناف کازابلانکا محکومیت توماس کلاوسی، شهروند ۲۱ ساله فرانسوی را به اتهام کلاهبرداری و استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال تایید کرد.

وکیل کراوسی، محمد آگاناج، گفت که دادگاه هفته گذشته این حکم را تایید کرد. این تصمیم نشان می‌دهد که سیستم قضایی مراکش موضعی قوی در برابر استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور اتخاذ کرده است.

گمرک مراکش استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را انتقال غیرقانونی وجوه می داند و کلاوزی در سال 2021 به دلیل استفاده از بیت کوین برای خرید فراری دستگیر شد. کراوسی در دسامبر 2021 به اتهام “کلاهبرداری” و “استفاده از ارز خارجی برای پرداخت در مرزهای مراکش” زندانی شد و در اکتبر همان سال به زندان و جریمه نقدی محکوم شد.

شکایت علیه کراوز پس از آن آغاز شد که زنی از کازابلانکا پس از مبادله یک خودروی لوکس با پرداخت بیت کوین حدود 437000 دلار، او را به “کلاهبرداری” متهم کرد.

به گفته آگاناج، کراوسی هنوز یک ماه از زندان باقی مانده است.

مربوط: حجم معاملات پورشه NFT به 5 میلیون دلار با وجود مشکلات راه اندازی و توقف بازیگران رسید

با وجود وضعیت غیرقانونی آن در این کشور، مراکش به عنوان شماره یک تجارت بیت کوین در سراسر آفریقای شمالی در سال 2021 مورد استقبال قرار گرفت. بر اساس گزارش ارائه‌دهنده و تجمیع‌کننده ارز دیجیتال Triple-A در سنگاپور، حدود 900000 نفر یا حدود 2.4 درصد از کل جمعیت مراکش وجود دارد. ، در حال حاضر صاحب ارزهای رمزنگاری شده است.

بیش از یک سال بعد، این کشور شروع به نهایی کردن یک چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتالی کرده است که طبق گفته بانک مرکزی، ارزهای دیجیتال را به طور قانونی در بازار تعریف می کند.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا