اخبار ارز دیجیتال

شهر بوسان صرافی ارزهای دیجیتال جهانی را از طرح تبادل دیجیتال حذف کرد

FTX یکی از شرکای اصلی صرافی بوسان بود، اما سقوط اخیر آن باعث شد تا دولت در برنامه‌های خود برای ورود به صرافی‌های شخص ثالث ارز دیجیتال تجدیدنظر کند.

شهر بلاک چین بوسان کره جنوبی یک قدم به ایجاد یک صرافی محلی ارز دیجیتال نزدیک‌تر است، اما اکثر شرکای صرافی متمرکز جهانی خود را حذف کرده است. این کار در پاسخ به یک شکست بزرگ در این مکان انجام شد.

این شهر یک کمیته راهبری متشکل از ۱۸ متخصص محلی بلاک چین را اعلام کرد که در اوایل سال جاری موافقت کردند که به شهر کمک کنند تا اولین صرافی رسمی دارایی دیجیتال خود را ایجاد کند. هیچ یک از سه صرافی در آن شرکت نکردند. این پنج صرافی شامل Binance، Crypto.com، Gate.io، Huobi Global و FTX هستند.

کمیته راهبری یک نهاد مشورتی دولت محلی است که وظیفه ارائه مشاوره در مورد ایجاد و راه اندازی بورس دارایی دیجیتال و همچنین تقویت سیستم همکاری خارجی را دارد.

حذف احتمالی یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتال از برنامه های بوسان در پی سقوط FTX آشکار شد. مقامات شهر در حال بررسی مجدد گنجاندن چنین صرافی خصوصی در برنامه های خود بودند، اما مطمئن بودند که می توانند اهداف بلاک چین خود را بدون نیاز به کمک شخص ثالث پیش ببرند.

یکی از اعضای کمیته گفت: «به نظر می رسد FTX و سایر مبادلات بزرگ جهانی تأثیرگذار هستند. [the decision]یکی دیگر از اعضا گفت: بورس جزء لاینفک برنامه های شهر نیست و تنها برای تامین نقدینگی اولیه لازم است.

مربوط: بزرگترین شرکت مخابراتی کره جنوبی ارز محلی مبتنی بر بلاک چین را در بوسان صادر کرد

شهر بوسان در نظر دارد بورسی ایجاد کند که دارایی های دیجیتال را به اوراق بهادار و غیر اوراق بهادار تقسیم کند و یک سازمان مدیریت بازار که مسئولیت فهرست بندی و ارزش گذاری، نظارت و نظارت بر بازار، سپرده ها و تسویه حساب ها را بر عهده خواهد داشت. پس از راه اندازی صندوق موسس در نیمه اول سال بعد، شهر تصمیم به جذب اعضا گرفت.

در جولای ۲۰۱۹، بوسان رسما به عنوان منطقه عاری از فناوری بلاک چین تعیین شد. این شهر قصد دارد کاربردهای مختلف بلاک چین را در صنایعی مانند گردشگری، مالی، لجستیک و امنیت عمومی پیاده‌سازی کند. از آن زمان، دولت محلی به طور فعال برنامه های بلاک چین را ترویج می کند و در اواخر سال ۲۰۱۹ توسعه یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را با همکاری غول مخابراتی KT اعلام کرد.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا