اخبار ارز دیجیتال

معامله گران ارزهای رمزپایه صعودی علیرغم رد ارزش بازار در ۱ تریلیون دلار، همچنان غالب هستند

آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX می‌گوید که فاجعه‌ای در راه است، اما داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که گاوها به آرامی کنترل بازار را در دست می‌گیرند.

در حالی که قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۹ ژانویه نزدیک به ۲۱۰۰۰ دلار تثبیت شد، ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی دو هفته ۲۹.۴ درصد افزایش یافت.

در نتیجه، توجیه روند نزولی پنج ماهه که پس از شکسته شدن کانال ۹۳۰ میلیارد دلاری کریپتو همچنان حاکم است، به طور فزاینده ای دشوار می شود. با این حال مقاومت روانی ۱ تریلیون دلاری همچنان قوی است.

کل ارزش بازار کریپتو به دلار، ۲ روز.منبع: Trading View

این حرکت پس از آن صورت می گیرد که سرمایه گذاران نسبت به دارایی های ریسک شک داشتند، پس از آن که داده های تورمی ضعیف تر از حد انتظار نشان داد که استراتژی افزایش نرخ فدرال رزرو باید تا سال ۲۰۲۳ کاهش یابد. ممکن است نشان دهنده خوش بین شدن شما باشد.

اما کلااس نوت، رئیس بانک مرکزی هلند در ۱۹ ژانویه گفت که بانک مرکزی اروپا (ECB) “مطمئناً با یک افزایش ۵۰ واحدی نرخ پایه متوقف نخواهد شد.”

نات در سخنرانی در انجمن داووس افزود:

اساساً، سرمایه‌گذاران نگران هستند که افزایش بیشتر نرخ‌ها می‌تواند باعث کاهش بیشتر درآمد شرکت‌ها شود و باعث از دست دادن شغل و رکود عمیق شود. در این حالت، فروش در بازار سهام سناریوی پایه خواهد بود و بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند روند نزولی را دنبال کند.

علاوه بر اثبات همبستگی قوی بین ارزهای دیجیتال و بازار سهام، شاخص راسل ۲۰۰۰ بین ۱۸ ژانویه تا ۱۹ ژانویه با افت ۳.۴ درصدی مواجه شد. این حرکت همزمان با اصلاح ۴ درصدی ارزش بازار ارزهای دیجیتال پس از معاشقه با ۱ تریلیون دلار است. ۱۸ ژانویه.

افزایش ۱۰.۴ درصدی ارزش بازار بین ۱۲ تا ۱۹ ژانویه عمدتاً ناشی از افزایش ۱۰.۴ درصدی بیت کوین و اتر (ETH) بود که ۸.۷ درصد افزایش یافت. احساسات صعودی برای آلت‌کوین‌ها پرحادثه‌تر بوده است، به طوری که هشت کوین از ۸۰ سکه برتر بیش از ۲۰ درصد در این دوره رشد داشته‌اند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان ۸۰ سکه برتر.منبع: Nomix

توکن‌های مرتبط با متاورس پس از آنکه غول فناوری اپل اعلام کرد که هدست واقعیت مجازی خود را عرضه خواهد کرد، افزایش یافت. در میان موتورهای برتر، Decentraland (MANA) 55٪، Enjin (ENJ) با ۳۷٪، و Sandbox (SAND) 30٪ افزایش یافت.

سهم Frax (FXS) 40 درصد افزایش یافته و به ۶۵۰۰۰ اتر سپرده شده در پروتکل Liquid Staking می رسد که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

سکه‌های حریم خصوصی مانند Monero (XMR) و Zcash (ZEC) در بحبوحه خطرات نظارتی رو به رشد سقوط کردند و وزارت دادگستری ایالات متحده از دستگیری موسس صرافی رمزارز همتا به همتا Bitzrat خبر داد.

تقاضای رو به رشد برای شرط بندی افزایشی اهرمی

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی در ۱۹ ژانویه نرخ های سرمایه هفت روزه را انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی ۷ روزه در همه موارد مثبت است و داده ها نشان دهنده تقاضای بالا برای خریدهای طولانی مدت (خریداران) در طول دوره است. پرداخت هزینه برای اکثر سرمایه گذاران نگرانی عمده ای نیست.

بنابراین، معامله‌گران باید بازار گزینه‌ها را تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ‌ها و میزهای آربیتراژ روی استراتژی‌های صعودی یا نزولی شرط‌بندی کرده‌اند یا خیر.

گزینه BTC می گوید سرمایه گذاران از سقوط نمی ترسند

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که سود باز گزینه فروش ۳۰ درصد نسبت به تماس صعودی تر عقب می افتد و بنابراین صعودی است. در مقابل، اگر اندیکاتور ۱.۴۰ باشد، گزینه put 40 درصد بهتر است و می توان آن را نزولی در نظر گرفت.

نسبت حجم قرار دادن به تماس گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

علیرغم شکست بیت کوین در شکستن مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری در ۱۸ ژانویه، هیچ نشانه ای از افزایش تقاضا برای محافظت نزولی مشاهده نشد. این امر از این واقعیت مشهود است که حتی پس از آن نیز، حجم تماس زیر ۰.۸۰ باقی می ماند.

استراتژی خنثی به نزولی همچنان به شدت در بازار گزینه های بیت کوین جستجو می شود و ۲۳ درصد از گزینه های تماس (خرید) ترجیح می دهند.

مطالب مرتبط: Compass Mining به دلیل گم شدن دستگاه استخراج بیت کوین خریداری شده توسط مشتری شکایت کرد.

بازار مشتقات حمایت قوی در سطح ۹۳۰ میلیارد دلار را پیشنهاد می کند

پس از یک رشد قوی در هفت روز گذشته، بازار ارزهای دیجیتال علیرغم هشدارهای آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، به نشان دادن انعطاف پذیری خود ادامه می دهد. هیز نوشت: «۲۰۲۳ می‌تواند به بدی سال ۲۰۲۲ باشد تا زمانی که فدرال رزرو تغییر کند.»

بر اساس شاخص‌های مشتقات کریپتو، پس از از دست دادن اولین فرصت ارزش بازار یک تریلیون دلاری، ترس یا کمبود تقاضا برای خرید اهرم وجود ندارد. اینها نشانه های دلگرم کننده ای هستند، به خصوص زمانی که با تجزیه و تحلیل فنی یک شکست کانال نزولی ترکیب شوند.

در نتیجه، شانس به نفع کانال قبلی ۹۳۰ میلیارد دلاری است که سطح حمایت قوی است. بنابراین، حتی عقب نشینی سنتی بازار در حال حاضر نگرانی عمده ای برای گاوهای ارزهای دیجیتال نیست، اما سرمایه گذاران باید به نظارت بر شاخص های مشتقات ادامه دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا